Kent Turizm Otobüs Bileti

Kent Turizm Hakkında Bilgiler

Satış Durumu
Satışa Açık
Durak Sayısı
75
Genel Merkezi
Kayseri, Turkey
Kuruluş Tarihi
1955
Firma Puanı
0 / 5

Kent Turizm Hakkında

Kent Turizm

1955 yılında Chevrolet ve Magrus marka ağaç kasa araçlar ile bireysel yolcu taşımacılığına başlayan firma 1965 yılında şirketleşerek yolcu taşımacılığı hizmeti vermeye devam etmiştir. Firmanın kurucusu Kayserili işadamı Fehmi ASLAN’dır. Günümüzde yönetim kurulu başkanlığını ise oğlu Hacı Ali ASLAN yapmaktadır.

1970’lerde çok ortaklı bir şirket olan Anadolu Turizm’in bünyesine girmiş ancak on yıl sonra 1980’lerin başında bugün adı olan Kent Turizm ünvanıyla hizmetlerine devam etmiştir.

Kayseri merkezli bir kuruluş olan firmanın yönetim binası Kent Turizm Seyahat Limited Şirketi adıyla Kayseri Kocasinan ilçesinde Yenipervane Mahallesi, Kocasinan Bulvarı üzerindedir.

Hizmet ve Programları

 • Yol Kart: Kent Turizm’in yolcuları için sunduğu, indirimli bilet ve puan biriktirme avantajı sağlayan kart uygulamasıdır.
 • Mobil Uygulamalar: Kent Turizm, android ve IOS işletim sistemine sahip telefonlar için mobil uygulama hazırlamıştır. Bu şekilde yolcular bilet rezervasyonu, alımı ya da iptali gibi işlemleri bu uygulamadan yapabileceklerdir. Uygulamada ayrıca biriken puanları görmek de mümkündür.
 • 2+1 Otobüsler: Kent Turizm firmasında sayısı gittikçe artan 2+1 koltuklu otobüsler de artık yolculara hizmet sunmak amacıyla filodaki yerini almaya başlamıştır.
 • İkram Seçenekleri: Seyahat boyunca Kent Turizm yolcularına araç içinde birçok çeşitten oluşan içecek ikramı da yapılmaktadır.
 • Kişisel Multimedya Hizmeti: Kent Turizm araçları içerisinde tüm yolcuların hizmetine sunulan TV, internet, film, müzik yayını gibi multimedya hizmeti de bulunmaktadır.
 • 220 V Prizler: Koltuklarda yolcuların çeşitli amaçlarla kullanımına sunulan 220 volt prizler mevcuttur.
 

Seferleri


Seferleri Kayseri merkezlidir. Başta İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Samsun, Antalya, Bursa olmak üzere Türkiye’nin 45 şehrine ve birçok ilçesine seferler düzenlemektedir.
Kent Turizm’in her gün 09.00, 10.00 ve 19.00 saatlerinde olmak üzere üç kere Kayseri-Ankara, 09.00 ve 19.00 saatlerinde günde iki kere Kayseri-İstanbul seferleri bulunmaktadır.
 

Şehirlerarası Konaklama Tesisleri

 • Yücesan Dinlenme Tesisleri: Tesis, Kayseri-Kırşehir karayolu üzerinde bulunmaktadır.
 • Kolaylı Dinlenme Tesisleri: Afyon-İzmir karayolu 10.km’de yer alan tesisin irtibat numarası 0272 214 4190’dır. Tesiste diğer tesislerden artı olarak otelde konaklama imkanı da mevcuttur.
 • Yunus Emre Dinlenme Tesisleri: Manisa’nın Kula ilçesinde Ankara asfaltı üzerindedir. 0236 827 8225 ve 0236 827 8238 numaralı telefonla ulaşılabilir.
 • Köroğlu Park: Bolu’da Gümüşova-Gerede otoyolu  87+90 km. Ankara yönüne giderken Köroğlu mevkiinde yer alan tesisin telefon numarası 0374 227 7030’dur.
 • Gökgözler Dinlenme Tesisleri: Tesis Aksaray’da E-90 Karayolu üzerinde hizmet vermektedir. Tesise 0382 215 7301 numaralı telefondan ulaşılabilir.

 
Kent Turizm’in yukarıda sayılan tüm tesislerinde standart olarak fast food hizmeti, ibadetleri yerine getirmek amacıyla mescitler, alışveriş yapmak amacıyla marketler, unlu ve yöresel yemek çeşitleri ve her saat açık olan LPG ve akaryakıt istasyonu da bulunmaktadır.
 

Otobüs Filosu

Kent Turizm’in araç filosu 70 adet şehirlerarası yolcu otobüsü ve 70 de şehiriçi ücretsiz servis araçlarından oluşmaktadır. Filodaki araçlar Temsa Diamond, Neoplan Starliner VIP, Man Fortuna, Mercedes Travego 17 SHD ve Mercedes Travego 15 SHD marka ve model araçlardan oluşmaktadır. 
 

Kent Turizm İletişim Bilgileri:

Kent Turizm firmasıyla aşağıdaki iletişim seçenekleri üzerinden irtibata geçilip bilet rezervasyonu, alımı, iptali gibi işlemler yapılabilir.
Telefon: 0850 360 38 00
Website: www.kentturizm.com.tr

Kent Turizm İletişim

Telefon: (0352)-444-00-38
Telefon: 03523323300
Telefon: 4440038
Fax: 3523321717
E-Posta: [email protected]
Website:

Adres:
Osman Kavuncu Bulvarı, No: 343, Kayseri

Kent Turizm Sağladığı İmkanlar

Wi-fi
Koltuk Ekranı
USB Girişi
Priz
İkram

Kent Turizm SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Seçmiş olduğunuz kalkış ve varış güzergâhına ait sonuçlar geldiğinde, firma bölümünden Kent Turizm firmasını filtreleyerek, tüm sefer saatlerini görüntüleyebilirsiniz.
Yine aynı şekilde size uygun seferi aradığınızda çıkan sonuçlardan Kent Turizm firmasını filtrelediğinizde, tüm fiyatları görüntüleyebilirsiniz.
Kent Turizm otobüs firmasına ait kullanıcı yorumlarını, ilgili firmaya ait sayfadan kontrol ederek genel bir fikre sahip olabilirsiniz.
Genel olarak tüm otobüs firmalarında olan hizmetler Kent Turizm otobüs firmasında da geçerlidir.
Kent Turizm otobüslerinde rahatlıkla bebek arabası kullanabilirsiniz.
Rota ve tarih bilgilerinizi girerek otobüs bileti araması yaptığınızda karşınıza çıkan listeden Kent Turizm biletlerini seçebilirsiniz.
İlgili otobüs bileti aramasını yaptığınızda sizin için listelediğimiz seferler arasından biletleri fiyata göre sıralarsanız, en ucuz Kent Turizm otobüs biletini alabilirsiniz.
Kent Turizm otobüs firması başlıca Aydın, Balıkesir, Bolu, Bursa, Denizli şehirlerine sefer düzenlemektedir. Toplam 22 adet şehre sefer düzenlemektedir.
Kent Turizm otobüs firmasında her bir koltuğun bagaj limiti 30 kilo ile sınırlıdır.

Kent Turizm Hakkında Yorumlar

Çok İyi ()
İyi ()
Orta ()
Kötü ()
Çok Kötü ()
Ortalama Puan

0

Yorum Yok