Gümüşhane Tunceli Otobüs Bileti

Gümüşhane - Tunceli Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Gümüşhane - Tunceli Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Tuncelililer

Gümüşhane - Tunceli Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Gümüşhane Tunceli arasında sefer yapan otobüs firmaları Tuncelililer firmalarıdır.
En ucuz Gümüşhane Tunceli otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Gümüşhane Hakkında

Karadeniz kültürünün Rum kültürü ile birleştiği Gümüşhane kentinde, Keçi Kalesi ve Torul Kalesi oldukça önemlidir. Turistik açıdan bu bölgeler ziyaret edilmektedir.

Dağ yamaçlarında kurulu bir kent olan Gümüşhane, Hagios Georgios Manastırı ile en eski çağlardan kalma eserlerden biridir ve Trabzon prensi Aleksios Komnenos tarafından yaptırıldığı bilinmektedir. Gümüşhane eskiden Trabzon iline bağlıydı ve daha sonra il oldu.

Bölge çok eski zamanlardan beri Rum nüfusun yoğun olduğu bölgeler arasındaydı ve mübadele zamanında bölgedeki Rumlar gönderilerek bölgeye Türkler yerleştirildi.

Yolları kötü olan Gümüşhane’de turistlerin en büyük sıkıntısı budur ve zorlu bir seyahate neden olduğundan çok fazla eleştirilir. Karaca mağarasının dünyanın en eski mağarası olduğu söylenmektedir ve 137 milyon yıl önce ilk insanların bu bölgede yer aldığı bilinir.

Çok sayıda sit alanı bulunan Gümüşhane’de birçok farklı gezi alanı bulunmakla birlikte, görsel olarak gezilebilecek olan yerler oldukça zor bir şekilde ulaşılmaktadır.

En Popüler Gümüşhane - Tunceli Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Tunceli Hava Durumu

 • kapalı
  Per
  kapalı
  -2°C
 • açık
  Cum
  açık
  -10°C
 • hafif kar yağışlı
  Cmt
  hafif kar yağışlı
  -3°C
 • kar yağışlı
  Paz
  kar yağışlı
  -1°C
 • kar yağışlı
  Pzt
  kar yağışlı
  -3°C

Haritada Tunceli

Tunceli Hakkında

Nüfus
86.076
Plaka
62
Telefon Kodu
428