Gümüşhane Giresun Otobüs Bileti

Gümüşhane - Giresun Otobüs Seferleri

 • Öz Has Bingöl
  GÜMÜŞHANE
  01:45
  GIRESUN
  07:35
  180,00 TL
 • Ali Osman Ulusoy
  GÜMÜŞHANE
  13:30
  GIRESUN
  18:30
  180,00 TL
 • Lüks Gümüşhane
  GÜMÜŞHANE
  18:00
  GIRESUN
  21:30
  130,00 TL
 • Vangölü Turizm
  GÜMÜŞHANE
  21:45
  GIRESUN
  01:15
  160,00 TL
 • Aras Seyahat
  GÜMÜŞHANE
  22:15
  GIRESUN
  02:30
  150,00 TL
 • Giresun Seyahat
  GÜMÜŞHANE
  13:00
  GIRESUN
  17:00
  150,00 TL
 • Kanberoğlu Turizm
  GÜMÜŞHANE
  15:30
  GIRESUN
  21:20
  180,00 TL
 • Tuncelililer
  GÜMÜŞHANE
  21:00
  GIRESUN
  02:45
  150,00 TL
 • Van Kalesi Turizm
  GÜMÜŞHANE
  22:02
  GIRESUN
  02:21
  160,00 TL
 • Cesur Bingöl Seyahat
  GÜMÜŞHANE
  23:30
  GIRESUN
  05:14
  180,00 TL
 • Özlem Seyahat
  KELKIT
  12:30
  ŞEBINKARAHISAR
  14:00
  80,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Gümüşhane - Giresun Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Ali Osman Ulusoy
Aras Seyahat
Has Bingöl
İstanbul Seyahat
Metro Turizm
Öz Has Bingöl
Ulusoy Seyahat
Vangölü Turizm

Gümüşhane - Giresun Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Gümüşhane Giresun arası genellikle 5 saat 50 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Gümüşhane Giresun arasında sefer yapan otobüs firmaları Ali Osman Ulusoy, Aras Seyahat, Has Bingöl, İstanbul Seyahat, Metro Turizm, Öz Has Bingöl, Ulusoy Seyahat, Vangölü Turizm firmalarıdır.
Gümüşhane Giresun otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 180 TL kadardır.
En ucuz Gümüşhane Giresun otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Gümüşhane Hakkında

Karadeniz kültürünün Rum kültürü ile birleştiği Gümüşhane kentinde, Keçi Kalesi ve Torul Kalesi oldukça önemlidir. Turistik açıdan bu bölgeler ziyaret edilmektedir.

Dağ yamaçlarında kurulu bir kent olan Gümüşhane, Hagios Georgios Manastırı ile en eski çağlardan kalma eserlerden biridir ve Trabzon prensi Aleksios Komnenos tarafından yaptırıldığı bilinmektedir. Gümüşhane eskiden Trabzon iline bağlıydı ve daha sonra il oldu.

Bölge çok eski zamanlardan beri Rum nüfusun yoğun olduğu bölgeler arasındaydı ve mübadele zamanında bölgedeki Rumlar gönderilerek bölgeye Türkler yerleştirildi.

Yolları kötü olan Gümüşhane’de turistlerin en büyük sıkıntısı budur ve zorlu bir seyahate neden olduğundan çok fazla eleştirilir. Karaca mağarasının dünyanın en eski mağarası olduğu söylenmektedir ve 137 milyon yıl önce ilk insanların bu bölgede yer aldığı bilinir.

Çok sayıda sit alanı bulunan Gümüşhane’de birçok farklı gezi alanı bulunmakla birlikte, görsel olarak gezilebilecek olan yerler oldukça zor bir şekilde ulaşılmaktadır.

Giresun Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Giresun

En uygun otobüs bileti için yakın illerdeki yerel otobüs firmalarından bilet temin edilebilen, yakınındaki okul nedeniyle kolay ulaşım sağlanabilen otogarda yenilenmesi gereken birçok alan olduğunu halk da belirtmektedir

Şehir merkezinde yer alan otogara, diğer Giresun ilçelerinin tümünden ulaşım sağlanabilmektedir. Sürekli sefer yapan minibüslerle her yere kolay bir şekilde ulaşım sağlanmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar merkezde olduğu için tüm ulaşım araçlarına yürüme mesafesinde ulaşabilirsiniz. Otogarın hemen yanında okul bulunduğu için ulaşım konusunda sorun yaşanmamaktadır. Otogardan çıkıp taksi çevirerek istediğiniz yere taksi ile gitme imkanı vardır. Taksi şehir içi
ulaşımda kısa mesafelerde tercih edilir ama uzun mesafelerde tercih edilmez.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Giresun belediye otobüsleri ile her yere gidebilirsiniz. Otogarın bulunduğu merkezden tüm ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Giresun belediyesi otobüslerine bilet ve para ile binebilirsiniz ve biletleri otogardan, büfelerden temin edebilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Bazı otobüs firmaları farklı Giresun ilçelerine ücretsiz servis hizmeti vermektedir. Bu hizmetlerden yararlanmak için otobüs bileti aldığınız firma ile görüşerek servis güzergahları ve saatleri hakkında bilgi alabilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Giresun ilinde ulaşım çoğunlukla minibüslerle sağlanmaktadır. Minibüslerle her yere kısa sürede gidilmesi ve sık sık şehir içinde sefer yapan bu araçlarla Ordu ve Trabzon illerine de gidilmesi oldukça önemlidir.

Merkezden her yere minibüs seferi bulabilirsiniz ve her yarım saatte bir Trabzon, Ordu, 15 dakikada bir de diğer illere minibüslerle ekonomik bir şekilde gidebilirsiniz.


Kiralık Araç

Turistik amaçlı gelen ve araç kiralamak isteyenler, yakın illeri ve diğer ilçeleri gezmek için konforlu bir seçim istediklerinde kiralık araç hizmetinden yararlanmak mümkün olmaktadır. Şoförlü ya da şoförsüz araç kiralama hizmeti için (0454) 215 11 22 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

En Popüler Gümüşhane - Giresun Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Giresun Hava Durumu

 • hafif kar yağışlı
  Çar
  hafif kar yağışlı
  -6°C
 • kar yağışlı
  Per
  kar yağışlı
  -10°C
 • parçalı bulutlu
  Cum
  parçalı bulutlu
  -11°C
 • hafif kar yağışlı
  Cmt
  hafif kar yağışlı
  -11°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  -10°C

Haritada Giresun

Giresun Hakkında

Nüfus
426.686
Plaka
28
Telefon Kodu
454