Bitlis Trabzon Otobüs Bileti

Bitlis - Trabzon Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Bitlis - Trabzon Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Bitlis Hakkında

Kaleleri ve İslam eserleri ile meşhur bir kent olan Bitlis, M.Ö. 6 binli yıllara uzanan bir tarihi olduğu düşünülen bir kenttir.

Kurtuluş Savaşı öncesi yıllarda Ermenilerin intikam timleri nedeniyle viran edilmiş olan bu kent, birçok kayıp vermiştir. 1916’da işgallerden kurtulan Bitlis, o zamandan beri gelişim gösterememiştir. Atatürk’ün bu bölgeye üniversite yapılmasını vasiyet etmesi, eğitim ve kültürel olarak gelişmesini istemesi sonuç vermemiştir.

Bölgede hala yoğun göç olayları yaşanmaktadır ve birçok açıdan ekonomisi de iyi bir yol izlememektedir. Ahlat müzesi en sık ziyaret edilen alanların başında gelmektedir. 1216 yılından kalma Islahiye Medresesi de hala sağlam bir şekilde durmaktadır.

Bitlis’te sayısız ibadethane vardır ve bunların her birini gezebilmek için birkaç gününüzü ayırmanız gerekmektedir. Nemrut Gölü, Müslüman mezarlığı ve daha nice tarihi kalıntısıyla Bitlis, önemli bir kenttir.

En Popüler Bitlis - Trabzon Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Bitlis - Trabzon Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Bitlis Trabzon arasında sefer yapan otobüs firmaları firmalarıdır.
En ucuz Bitlis Trabzon otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Trabzon Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Per
  hafif yağmur
  2°C
 • hafif kar yağışlı
  Cum
  hafif kar yağışlı
  1°C
 • parçalı bulutlu
  Cmt
  parçalı bulutlu
  -1°C
 • açık
  Paz
  açık
  4°C
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  9°C

Haritada Trabzon

Trabzon Hakkında

Nüfus
768.417
Plaka
61
Telefon Kodu
462