Bitlis Sinop Otobüs Bileti

Bitlis - Sinop Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Bitlis - Sinop Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Bitlis Hakkında

Kaleleri ve İslam eserleri ile meşhur bir kent olan Bitlis, M.Ö. 6 binli yıllara uzanan bir tarihi olduğu düşünülen bir kenttir.

Kurtuluş Savaşı öncesi yıllarda Ermenilerin intikam timleri nedeniyle viran edilmiş olan bu kent, birçok kayıp vermiştir. 1916’da işgallerden kurtulan Bitlis, o zamandan beri gelişim gösterememiştir. Atatürk’ün bu bölgeye üniversite yapılmasını vasiyet etmesi, eğitim ve kültürel olarak gelişmesini istemesi sonuç vermemiştir.

Bölgede hala yoğun göç olayları yaşanmaktadır ve birçok açıdan ekonomisi de iyi bir yol izlememektedir. Ahlat müzesi en sık ziyaret edilen alanların başında gelmektedir. 1216 yılından kalma Islahiye Medresesi de hala sağlam bir şekilde durmaktadır.

Bitlis’te sayısız ibadethane vardır ve bunların her birini gezebilmek için birkaç gününüzü ayırmanız gerekmektedir. Nemrut Gölü, Müslüman mezarlığı ve daha nice tarihi kalıntısıyla Bitlis, önemli bir kenttir.

En Popüler Bitlis - Sinop Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Bitlis - Sinop Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Bitlis Sinop arasında sefer yapan otobüs firmaları firmalarıdır.
En ucuz Bitlis Sinop otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Sinop Hava Durumu

 • orta şiddetli yağmur
  Çar
  orta şiddetli yağmur
  4°C
 • hafif kar yağışlı
  Per
  hafif kar yağışlı
  -3°C
 • parçalı bulutlu
  Cum
  parçalı bulutlu
  -3°C
 • parçalı az bulutlu
  Cmt
  parçalı az bulutlu
  0°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  8°C

Haritada Sinop

Sinop Hakkında

Nüfus
204.133
Plaka
57
Telefon Kodu
368