Bitlis Erzincan Otobüs Bileti

Bitlis - Erzincan Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Bitlis - Erzincan Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Bitlis Hakkında

Kaleleri ve İslam eserleri ile meşhur bir kent olan Bitlis, M.Ö. 6 binli yıllara uzanan bir tarihi olduğu düşünülen bir kenttir.

Kurtuluş Savaşı öncesi yıllarda Ermenilerin intikam timleri nedeniyle viran edilmiş olan bu kent, birçok kayıp vermiştir. 1916’da işgallerden kurtulan Bitlis, o zamandan beri gelişim gösterememiştir. Atatürk’ün bu bölgeye üniversite yapılmasını vasiyet etmesi, eğitim ve kültürel olarak gelişmesini istemesi sonuç vermemiştir.

Bölgede hala yoğun göç olayları yaşanmaktadır ve birçok açıdan ekonomisi de iyi bir yol izlememektedir. Ahlat müzesi en sık ziyaret edilen alanların başında gelmektedir. 1216 yılından kalma Islahiye Medresesi de hala sağlam bir şekilde durmaktadır.

Bitlis’te sayısız ibadethane vardır ve bunların her birini gezebilmek için birkaç gününüzü ayırmanız gerekmektedir. Nemrut Gölü, Müslüman mezarlığı ve daha nice tarihi kalıntısıyla Bitlis, önemli bir kenttir.

En Popüler Bitlis - Erzincan Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Bitlis - Erzincan Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Bitlis Erzincan arasında sefer yapan otobüs firmaları firmalarıdır.
En ucuz Bitlis Erzincan otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Erzincan Hava Durumu

 • hafif kar yağışlı
  Per
  hafif kar yağışlı
  -2°C
 • hafif kar yağışlı
  Cum
  hafif kar yağışlı
  -3°C
 • parçalı bulutlu
  Cmt
  parçalı bulutlu
  -3°C
 • açık
  Paz
  açık
  -1°C
 • parçalı az bulutlu
  Pzt
  parçalı az bulutlu
  5°C

Haritada Erzincan

Erzincan Hakkında

Nüfus
222.918
Plaka
24
Telefon Kodu
446