Bitlis Bayburt Otobüs Bileti

Bitlis - Bayburt Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Bitlis - Bayburt Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Bitlis Hakkında

Kaleleri ve İslam eserleri ile meşhur bir kent olan Bitlis, M.Ö. 6 binli yıllara uzanan bir tarihi olduğu düşünülen bir kenttir.

Kurtuluş Savaşı öncesi yıllarda Ermenilerin intikam timleri nedeniyle viran edilmiş olan bu kent, birçok kayıp vermiştir. 1916’da işgallerden kurtulan Bitlis, o zamandan beri gelişim gösterememiştir. Atatürk’ün bu bölgeye üniversite yapılmasını vasiyet etmesi, eğitim ve kültürel olarak gelişmesini istemesi sonuç vermemiştir.

Bölgede hala yoğun göç olayları yaşanmaktadır ve birçok açıdan ekonomisi de iyi bir yol izlememektedir. Ahlat müzesi en sık ziyaret edilen alanların başında gelmektedir. 1216 yılından kalma Islahiye Medresesi de hala sağlam bir şekilde durmaktadır.

Bitlis’te sayısız ibadethane vardır ve bunların her birini gezebilmek için birkaç gününüzü ayırmanız gerekmektedir. Nemrut Gölü, Müslüman mezarlığı ve daha nice tarihi kalıntısıyla Bitlis, önemli bir kenttir.

En Popüler Bitlis - Bayburt Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Bitlis - Bayburt Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Bitlis Bayburt arasında sefer yapan otobüs firmaları firmalarıdır.
En ucuz Bitlis Bayburt otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Bayburt Hava Durumu

 • kar yağışlı
  Cmt
  kar yağışlı
  4°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  4°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  5°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  7°C
 • hafif yağmur
  Çar
  hafif yağmur
  5°C

Haritada Bayburt

Bayburt Hakkında

Nüfus
78.550
Plaka
69
Telefon Kodu
458