Uçak, otobüs ve feribot bileti alan tüm kullanıcılarımız, sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Ardahan - Mersin Otobüs Bileti

Ardahan - Mersin Otobüs Seferleri

 • Star Diyarbakır
  ARDAHAN
  12:00
  MERSIN (İÇEL)
  200 TL
 • Star Diyarbakır
  ARDAHAN
  12:00
  MERSIN (İÇEL)
  200 TL
 • Star Diyarbakır
  ARDAHAN
  12:00
  MERSIN (İÇEL)
  200 TL
Tümünü Göster

Ardahan - Mersin Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Ardahan Hakkında

Doğu Anadolu’nun kuzeyi ve Karadeniz’in komşusu olan Ardahan, 1992 yılında Kars ilinden ayrılarak il olmuştur. Kafkaslara açılan kapımız olan bu kent, Gürcistan sınırımızı çizmektedir.


Keşfedilmemiş bir cennet olan Ardahan, işsizlik nedeniyle yoğun göçler verse de, 13 tane olan sanayi kuruluşu haricinde bir sanayi olmaması, birçok sorunu da beraberinde getirmektedir. Ardahan kentinde kaleler, Urartulardan kalma eserler ve birçok kalıntı bulunmaktadır. Ancak daha çok yaylaları ve gölleri dikkat çekmektedir.

Dağların eteklerine kurulu olan bir kent olan Ardahan, her mevsim eşsiz bir doğa manzarasına sahiptir. Yöresel ürünler ve kaşar peyniri, bölgede oldukça önemlidir. Bu nedenle gelişim için önemli olan sanayileşmeden ziyade, tarım ve hayvancılıkla elde edilen ürünlerin satışı gerçekleşmektedir.

Bu kente karayoluyla ulaşım oldukça kolaydır ve her kentten otobüs bulmak, doğal güzellikleri seyrederek ulaşmak mümkündür. Ardahan’da ulaşım sorunu, ciddi bir problemdir ve yollar nedeniyle sürekli sorunlar yaşanmaktadır. Yol çalışmalarının olmaması halkın eleştirileri ile sonuçlansa da, hala düzenlemelerin yapılmadığı bilinmektedir.

Yine de bu doğası ve her şeyiyle bakir kalmış olan kenti ziyaret etmek birçok turist için ayrıcalıktır.

En Popüler Ardahan - Mersin Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Mersin Hava Durumu

 • az bulutlu
  Çar
  az bulutlu
  11°C
 • kapalı
  Per
  kapalı
  13°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  14°C
 • parçalı bulutlu
  Cmt
  parçalı bulutlu
  16°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  20°C

Haritada Mersin

Mersin Hakkında

Nüfus
1.745.221
Plaka
33
Telefon Kodu
324