Amasya Mersin Otobüs Bileti

Amasya - Mersin Otobüs Seferleri

 • Ali Osman Ulusoy
  MERZIFON
  10:30
  MERSIN (İÇEL)
  21:15
  400,00 TL
 • Kanberoğlu Turizm
  MERZIFON
  23:00
  MERSIN (İÇEL)
  09:30
  370,00 TL
 • Metatur Turizm
  MERZIFON
  10:00
  MERSIN (İÇEL)
  21:15
  420,00 TL
 • Metro Turizm
  MERZIFON
  21:30
  MERSIN
  09:00
  400,00 TL
 • Mis Amasya Tur
  AMASYA
  19:00
  TARSUS
  05:45
  450,00 TL
 • As Adana Seyahat
  AMASYA
  16:45
  TARSUS
  06:00
  480,00 TL
 • Tokat Yıldızı Seyahat
  AMASYA
  06:30
  TARSUS
  19:00
  480,00 TL
 • Topçam Turizm
  AMASYA
  17:45
  TARSUS
  05:30
  480,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Amasya - Mersin Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Metro Turizm
Mis Amasya
Mis Amasya Tur
Tokat Seyahat

Amasya - Mersin Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Amasya Mersin arası genellikle 10 saat 45 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Amasya Mersin arasında sefer yapan otobüs firmaları Metro Turizm, Mis Amasya, Mis Amasya Tur, Tokat Seyahat firmalarıdır.
Amasya Mersin otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 400 TL kadardır.
En ucuz Amasya Mersin otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Amasya Hakkında

Karadeniz kentlerinden olan Amasya, Karadeniz’in Venedik’i olarak bilinir. Dünyanın ilk Coğrafyacısı olan Coğrafyanın mucidi Amaseia tarafından bölgeye bu isim verilmiştir.

Çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan ve Türklerin uzun yıllardır hakimiyetinde olan Amasya, milattan önce 5500 yıllarına uzanan köklü bir tarihe sahiptir. Amazonların vatanı olarak bilinir ve ünlü coğrafyacı da Amaseia yani amazonların kraliçesi adını verdiği bu kenti bu isimle betimlemiştir.

Türklerin yerleşik hayata geçtikleri ilk yer olan Amasya, şehzadelerin de eğitim için tercih edilmiştir. Erken Tunç devrinden kalan Amasya kalesi, birçok uygarlık tarafından kullanılmıştır. Klasik Türk evlerinin birbirleri ile bitişik nizamda olduğu Yeşilırmak üzerinde kalın sur duvarlarına yapılması bu kente ayrı bir güzellik katmıştır.

Elmasıyla meşhur olan Amasya, klasik Karadeniz yemekleri, keşkek, baklalı dolma ve çılbır çorbasıyla meşhurdur. 

Mersin Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Mersin

Mersin limanına yakın olan ve Akdeniz merkezde yer alan MEŞTİ, her yere kolay bir şekilde ulaşımın sağlandığı bir alandır.


Birçok şehirde olduğu gibi Mersin’de de toplu taşımada pratik bir çözüm olan kent kart kullanılır. Kent kartı her yerde bulmanız mümkündür. Otogar, kent kart satış noktaları ve durak gibi alanlarda kent kart satın alınabilir ve birçok otomattan da dolum yapılabilir.

En ekonomik koşullarda seyahat etmek için toplu ulaşımı tercih edebileceğiniz gibi, otobüs firmalarının servisleri, taksiler ve dolmuşlarla da istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar taksi (0324) 232 15 77 numaralarından çağrılabilmektedir. Akdeniz merkeze yürüyerek ya da otogar durağından taksi çağırarak gitmek istediğiniz yere taksi ile ulaşabilirsiniz. Taksi ücretleri oldukça ekonomiktir ve gece tarifesi yoktur. Ancak uzak bir ilçe ya da
köye gidecekseniz şoförle görüşmeniz uygun olacaktır.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

101 ve 102 numaralı otobüsler her 15 dakikada bir kalkmaktadır. Bu araçlarla kent kart kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otogardan da her 15 dakikada bir sefer düzenlenmektedir. En son otobüs 23:30 civarında kalkmaktadır ve kısa sürede gideceğiniz yere ulaşmanız ferah trafik sayesinde oldukça kolaydır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Bazı firmalar Mersin ilçelerine ücretsiz servis hizmeti vermektedir. Bu nedenle seyahat ettiğiniz firmalardan servis hizmeti konusunda bilgi edinerek güzergah ve saatler hakkında detayları öğrenebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Otogarda minibüs ve dolmuş hizmetinden yararlanabileceğiniz gibi, otogardan çıktıktan sonra da kısa sürede bir dolmuş bulabilirsiniz. Kent kartınız yoksa dolmuşlarla seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Minibüsler çeşitli güzergahlara yolcu taşıma hizmetleri vermektedir

En Popüler Amasya - Mersin Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Mersin Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Pzt
  hafif yağmur
  13°C
 • hafif yağmur
  Sal
  hafif yağmur
  11°C
 • kapalı
  Çar
  kapalı
  12°C
 • açık
  Per
  açık
  13°C
 • parçalı az bulutlu
  Cum
  parçalı az bulutlu
  12°C

Haritada Mersin

Mersin Hakkında

Nüfus
1.745.221
Plaka
33
Telefon Kodu
324