Ağrı - Sakarya (Adapazarı) Otobüs Bileti

Ağrı - Sakarya (Adapazarı) Otobüs Seferleri

 • Ağrı Kösedağı Turizm
  AĞRI
  12:00
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  09:20
  200 TL
 • Mek Ağrı Dağı Turizm
  AĞRI OTOGARI
  12:30
  ADAPAZARI OTOGARI
  05:15
  200 TL
 • Lider Ağrı Doğuş Turizm
  AĞRI
  12:58
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  15:48
  190 TL
 • Ağrı Ses Turizm
  AĞRI
  13:00
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  200 TL
 • Vangölü Turizm
  AĞRI
  13:00
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  200 TL
 • Ağrı Tur
  AĞRI
  13:30
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  08:50
  180 TL
 • Patnos İtimat
  AĞRI
  13:30
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  200 TL
 • Öz Erciş Seyahat
  AĞRI OTOGARI
  14:30
  ADAPAZARI OTOGARI
  08:00
  300 TL
 • Iğdırlı Turizm
  AĞRI OTOGARI
  14:30
  ADAPAZARI OTOGARI
  06:00
  200 TL
 • Ercis Sema
  AĞRI
  15:00
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  11:50
  180 TL
 • Iğdırlı Turizm
  AĞRI OTOGARI
  17:30
  ADAPAZARI OTOGARI
  09:00
  200 TL
 • Vanyolu Seyahat
  AĞRI
  18:00
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  14:50
  220 TL
Tümünü Göster

Ağrı - Sakarya (Adapazarı) Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Ağrı Kösedağı Turizm
Ağrı Ses Turizm
Lider Ağrı Doğuş Turizm
Lider Doğu Anadolu Turizm
Mek Ağrı Dağı Turizm
Metro Turizm
Öz Erciş Seyahat
Patnos İtimat
Vangölü Turizm

Ağrı Hakkında

Türkiye’nin en büyük dağı olan Ağrı dağının eteklerinde bulunan Ağrı kenti, İshakpaşa Sarayı ile meşhurdur. Nuh’un Gemisine ev sahipliği yaptığı için birçok efsanenin geçtiği yer olan Ağrı, Doğubeyazıt ilçesinin 5 km doğusunda yer alan 116 odalı İshakpaşa Sarayı ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Sanat tarihi tutkunlarının en önemli kültürel gezi mekanları arasında bulunan Ağrı, Balık Gölü ile de doğal güzellikleri barındıran bir kenttir. Nuh’un Gemisinin izini görmeden ve Abdigör köftesini tatmadan bu büyülü kentten ayrılmayan turistler, rivayete göre İshakpaşa Sarayını görmeden giderlerse, ölmeden önce mutlaka bir kez daha ziyaret ederek bu sarayı görürlermiş.

Yöresel mutfağının çiğ köftesi, içli köftesi, Çılbırı oldukça önemli lezzetler arasındadır. Bu lezzetler şehir merkezindeki lokantalarda tadılabilir. Ağrı havalimanı ve otogar yolcu yoğunluğunun en fazla olduğu alanlardır. Ancak otogarda saat 15:00’den sonra durgunluk başlar ve seferler genelde gündüz saatlerindedir. 

Sakarya Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Sakarya (Adapazarı) Yeni Sakarya terminali, Hanlıköy Mahallesi, Hürriyet caddesi üzerinde yer almaktadır. Terminalde kalkan belediye otobüsleri ile şehir merkezi, üniversite ve birçok farklı ilçeye ulaşım sağlanmaktadır.

Ayrıca servis, taksi ve dolmuşlarla da ulaşım sağlanabilmektedir. Eski otogarın kaldırılmasından sonra otobüslerin de güzergahlarının değiştiği ve bu kapsamda birçok yeni sefer oluştuğu dikkate alınmaktadır. Adaray adı verilen tramvay sistemiyle de ulaşabileceğiniz kent merkezine 10 dakikada varmanız mümkün olmaktadır.

Otogarla ilgili merak ettiklerinizi (0264) 281 22 18 numaralı hattan iletebilirsiniz ve ulaşım imkanları ve diğer bilgiler için santralden istediğiniz bölüme aktarılabilirsiniz.
 

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi ile gideceğiniz yere ulaşmak için otogar taksi durağından hizmet alabilirsiniz. 0 264 2752868 ve km başına eklenen ücretlerle fiyatlandırılan taksilerde gece tarifesi yoktur. Ancak uzun mesafeler için şoförle fiyat konusunu görüşmeniz uygun olacaktır.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Yeni terminalin kurulmasıyla değişen otobüs güzergahları otogara ulaşımı kolaylaştırmıştır. Yolcuların konforlu bir şekilde ulaşabilmesi için otogardan 3, 7 ve 28, 29 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz.

Sakarya toplu ulaşım araçlarında geçerli olan Kart 64 ile otobüslerde akıllı bilet sistemini kullanabilirsiniz. Kart 64 almak için terminaldeki büfeye gidebilirsiniz ve istediğiniz kadar kontör yükleyerek seyahat edebilirsiniz. En uygun otobüs bileti seçeneği, akıllı kartlardır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Seyahat ettiğiniz otobüs firmasının şehir içi servis hizmeti varsa, şehir içi servislerin bekleme alanından biletinizi göstererek ücretsiz servis imkanından yararlanarak şehir merkezine gidebilirsiniz.


Adaray ile Ulaşım

Sakarya yeni terminalden binilebilen Adaray ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Yeni Terminal durağında inerek birçok güzergahta hizmet veren raylı taşıma sisteminden yararlanabilirsiniz. Kart 64 kullanılan Adaraylar, daha hızlı bir şekilde gideceğiniz güzergaha ulaşmanızı sağlamaktadır. 3 ve 7 numaralı Adaraya binerek kent merkezine ulaşabilirsiniz. 

En Popüler Ağrı - Sakarya (Adapazarı) Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları