Ağrı - Çorum Otobüs Bileti

Ağrı - Çorum Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Ağrı - Çorum Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Ağrı Hakkında

Türkiye’nin en büyük dağı olan Ağrı dağının eteklerinde bulunan Ağrı kenti, İshakpaşa Sarayı ile meşhurdur. Nuh’un Gemisine ev sahipliği yaptığı için birçok efsanenin geçtiği yer olan Ağrı, Doğubeyazıt ilçesinin 5 km doğusunda yer alan 116 odalı İshakpaşa Sarayı ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Sanat tarihi tutkunlarının en önemli kültürel gezi mekanları arasında bulunan Ağrı, Balık Gölü ile de doğal güzellikleri barındıran bir kenttir. Nuh’un Gemisinin izini görmeden ve Abdigör köftesini tatmadan bu büyülü kentten ayrılmayan turistler, rivayete göre İshakpaşa Sarayını görmeden giderlerse, ölmeden önce mutlaka bir kez daha ziyaret ederek bu sarayı görürlermiş.

Yöresel mutfağının çiğ köftesi, içli köftesi, Çılbırı oldukça önemli lezzetler arasındadır. Bu lezzetler şehir merkezindeki lokantalarda tadılabilir. Ağrı havalimanı ve otogar yolcu yoğunluğunun en fazla olduğu alanlardır. Ancak otogarda saat 15:00’den sonra durgunluk başlar ve seferler genelde gündüz saatlerindedir. 

En Popüler Ağrı - Çorum Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Çorum Hava Durumu

 • az bulutlu
  Paz
  az bulutlu
  16°C
 • açık
  Pzt
  açık
  16°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  15°C
 • açık
  Çar
  açık
  15°C
 • kapalı
  Per
  kapalı
  14°C

Haritada Çorum

Çorum Hakkında

Nüfus
525.180
Plaka
19
Telefon Kodu
364