Afyonkarahisar Amasya Otobüs Bileti

Afyonkarahisar - Amasya Otobüs Seferleri

 • Metro Turizm
  AFYON
  00:30
  MERZIFON
  08:45
  370,00 TL
 • Yeni As Bayburt
  AFYON
  15:30
  AMASYA
  00:25
  370,00 TL
 • Mis Amasya Tur
  AFYON
  01:30
  AMASYA
  10:44
  350,00 TL
 • Topçam Turizm
  AFYON
  02:00
  AMASYA
  10:30
  400,00 TL
 • Niksarkale Turizm
  AFYON
  03:30
  AMASYA
  12:15
  400,00 TL
 • Tokat Yıldızı Seyahat
  AFYON
  02:00
  AMASYA
  10:15
  400,00 TL
 • Lüks Erova Turizm
  AFYON
  03:15
  AMASYA
  13:46
  400,00 TL
 • Tokat Seyahat
  AFYON
  22:00
  AMASYA
  07:25
  400,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Afyonkarahisar - Amasya Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Lüks Erova Turizm
Mis Amasya
Niksarkale
Tokat Seyahat
Yeni As Bayburt Seyahat

Afyonkarahisar - Amasya Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Afyonkarahisar Amasya arası genellikle 8 saat 15 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Afyonkarahisar Amasya arasında sefer yapan otobüs firmaları Lüks Erova Turizm, Mis Amasya, Niksarkale, Tokat Seyahat, Yeni As Bayburt Seyahat firmalarıdır.
Afyonkarahisar Amasya otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 370 TL kadardır.
En ucuz Afyonkarahisar Amasya otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Afyonkarahisar Hakkında

Türkiye’de mermercilik ve gıda sektöründe öne çıkan bir kent olan Afyonkarahisar, Ege Bölgesinde yer almaktadır.

Büyüklü küçüklü birçok mermer firması bulunan Afyon’da, termal turizm de oldukça önemli ve gelişmiştir. Termal yatakları bakımından en zengin bölgelerden olan Afyonkarahisar, sucuk, kaymak, haşhaş, lokum ve Afyon ev ekmeği konusunda oldukça ünlüdür. Afyon sucuğunun Kayseri sucuğu ile lezzet farklı bulunmaktadır. Kendine has 4 – 5 ayrı markası vardır.

Bayat kokboya kilimi, dünyaca ünlüdür ve Afyon kültürünün en değerli parçalarından biridir. Kaplıca turizmi için birçok yöreden yerli turistin yanı sıra, yabancı turistlerin de geldiği bilinmektedir. Çamur banyosu ve şifalı suları birçok hastalığa iyi geldiği için her mevsim termal turizm konusunda tercih edilmektedir. Bu nedenle önemli turizm duraklarından biri de Afyondur.

Türkiye et ve yumurta sektörü ekonomisine yön vermektedir. Kaplıcaları, sucukları ve mermeriyle bir dünya markası olan Afyon, genç nüfusuyla popüler olan illerimizden biridir. 

Amasya Otogar Hakkında

Amasya Şehir merkezindeki Kiralı Mahallesinde bulunan Amasya otogarı, her mevsim durağan bir yolcu trafiği seyri izlemektedir. Samsun’a çok yakın olması, minibüs seferleri ve küçük otobüslerle sürekli araç bulunması dikkat çekmektedir.

23 bin dönümlük bir alana kurulan ve inşaat faaliyetleri hala devam eden Boğazköy otogarına taşınacak olan bu terminal, şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlamaktadır. Amasya otogarına belediye otobüsleri, dolmuşlar, servis ve taksilerle kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Otogarda hediyelik eşya dükkanı, tuvalet, gazete bayii, büfe bulunmaktadır. Amasya kentinden Samsun’a her zaman  en ucuz otobüs bileti bulmak mümkün olabilmektedir. Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
 • Kamil Koç,
 • Mis Amasya Tur,
 • Metro,
 • Tokat Yıldızı,
 • Lüks Amasya İtimat,
 • Klas Net Seyahat.
Yerel ve ulusal firmaların farklı ilçelerde bulunan yazıhanelerinden otobüs bileti almak ve servis imkanı varsa yararlanmak mümkün olabilmektedir. 
 

Amasya Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar şehir merkezine yakındır ve minibüs, belediye otobüsü, taksi ve servislerle ulaşım imkanı vardır. Özel araçları ile gelenler için 50 araçlık bir otoparkı bulunan otogardan, taksi hizmeti alabilirsiniz.

Yakın kentlere kısa sürede ulaşmak için sık sık yerel otobüs firmaları tarafından düzenlenen seferlerle en uygun otobüs bileti bulma imkanı vardır. Ulaşım konusunda
sorunsuz bir kent olan Amasya’da akşam 21:00 sonrası ulaşım konusunda toplu taşıma araçlarını bulmak zordur. Ancak taksi ile 24 saat ulaşım mümkündür.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi çevirmek için otogarın içinden ya da yoldan taksi bulmak zor olabilir. Bu nedenle taksi durağından 0358 513 25 11 numarasını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi ücretlerinde gece tarifesi olmadığı için, açılış ücreti ve km başı eklenen ücretlerle kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Belediye otobüsleri ile otogardan şehir merkezine çift yönlü ulaşım sağlanmaktadır. Belediye otobüsü şoförlerinin çok eleştirildiği ve yaşlıların ücretsiz araca binmeleri konusunda anlayışsız davrandıkları şikayet edilmektedir.

Bu tür olumsuz durumlara karşın belediye otobüsleri en çok talep gören ulaşım araçları arasında yer almaktadır. Otobüsle şehir içi seyahat etmek için merkezde bulunan otobüs duraklarından Amasya’nın her yerine ulaşım sağlanabilmektedir.

Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının birçoğunun ilçelere servis hizmeti vardır. Bu servis araçlarıyla gideceğiniz yere kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Minibüslerle Ulaşım

Otogardan şehir merkezine, şehir merkezinden de otogara minibüs seferleri bulunur. Merkeze gidip mahalle ve diğer ilçelere ulaşım sağlayabileceğiniz gibi, köylere de minibüslerle ulaşabilirsiniz.

Minibüs seferleri sabah 07:00 ve 22:00 arasında aktif olarak ilerlemektedir. Bu nedenle kolay bir şekilde ulaşım gerçekleştirebileceğiniz seçenekleri tercih ederek, şehir merkezinden minibüs, otobüs ya da taksi ile güzergahınıza gidebilirsiniz.
 
 

En Popüler Afyonkarahisar - Amasya Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Amasya Hava Durumu

 • kar yağışlı
  Çar
  kar yağışlı
  2°C
 • parçalı az bulutlu
  Per
  parçalı az bulutlu
  2°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  3°C
 • hafif kar yağışlı
  Cmt
  hafif kar yağışlı
  3°C
 • hafif kar yağışlı
  Paz
  hafif kar yağışlı
  3°C

Haritada Amasya

Amasya Hakkında

Nüfus
322.167
Plaka
5
Telefon Kodu
358