Dentur Avrasya Boğaz Turu Bileti

 İstanbul - Türkiye

Boğaz Turu

Dentur Avrasya Klasik ve Milli Saraylar Uğramalı Boğaz Turları Bilet.com'da. Online bilet al QR kod ile gişede beklemeden giriş yap.

Paylaş :

Dentur Avrasya Boğaz Turu Bilet Seçenekleri

 • Klasik Boğaz Turu
  150,00 TL
  SEÇ

Dentur Avrasya Boğaz Turu Hakkında

Detaylar ve Kurallar:
 • Biletleriniz, aynı gün yapılacak Gidiş Dönüşler için gecerlidir.
 • Hava ve Deniz muhalefeti sebebiyle iptal olan seferlerin bilet ücretleri iade edilecektir.
 • Biletlerinizi Dentur Avrasya Kabataş veya Beşiktaş iskelelerinde kullanabilirsiniz.
 • Boğaz Turlarına Beşiktaş veya Kabataş iskelelerinden binip, yine Beşiktaş veya Kabataş iskelelerinden inebilirsiniz.
 • 0-6 Yaş arası ücretsizdir. Bilet almanıza gerek yoktur.
Klasik Boğaz Turu
Asya ve Avrupa kıtalarını birbirinden ayıran dünyanın en güzel boğazında benzersiz bir gezintiye çıkmaya ne dersiniz? Sizleri Boğaziçi'nin bizlere sunduğu birçok tarihi eseri, boğaz köprülerini, İstanbul’un saraylarını, hisarlarını, yalılarını ve korularını görmek ve fotoğraflamak için Boğaz’a davet ediyoruz.

Tur Süresi : 1 saat 15 dakika

Klasik Boğaz Turu Hareket Saatleri:
 • Hergün Kabataş İskelesi: 10:30
 • Hergün Beşiktaş İskelesi: 10:40
Milli Saraylar Uğramalı Boğaz Turu
Tek bir biletle İstanbul Boğazı'nı doyasıya gezme fırsatını kaçırmayın.

3000 yıllık geçmişiyle İstanbul’un, tarihi güzelliğine değer katan Boğazı, yalıları ve yapılarını tek bir turda ve aynı günde trafiğin stresinden uzak gezerek, Türkçe – İngilizce Anons sistemiyle Rehberlik hizmetiyle anlatımından faydalanabilirsiniz.

Klasik Boğaz Turundan farkı; yolcularımız tercih ettikleri iskelelerde (Emirgan, Küçüksu ve/veya Beylerbeyi) inip minimum 1 saat sonra bir sonraki gemiyle turuna devam edebilir. Dilerse hiç inmeden de turuna Kabataş veya Beşiktaş iskeleden katılıp yine aynı iskelelerde inebilir.

Tur Süresi: 1 Saat 45 Dakika (yaklaşık)

Milli Saraylar Uğramalı Boğaz Turu Hareket Saatleri:
 • Hergün Kabataş İskelesi: 12:45 - 13:45 - 14:45 - 15:45 - 16:45
 • Hergün Beşiktaş İskelesi: 12:55 - 13:55 - 14:55 - 15:55 - 16:55

Emirgan İskelesi: Bu iskele, nostaljik dokularıyla butik bir iskeledir. Karşısındaki restoranda boğaz manzaralı bir yemek yiyebilir Sarıyer sahilinde yürüyüş yapabilirsiniz.

Emirgan İskelesi Tarihi:Çoğu Boğaz iskelesi gibi Emirgan iskelesi de 1851’ de hizmete girmiş. 1897’de esaslı bir onarım görmüş olan bu iskele o zamanlar 1. Abdülhamid Camii’nin önündeymiş .1900’de, biraz güneyinde, boş bir yere 23.900 kuruşa yeni bir iskele binası inşa edilince eski bina kaldırılmış. Zaman içinde bu iskeleye Mirgün İskelesi , bir ararlar da Uluköy İskelesi denmişse de sonradan yeniden Emirgan İskelesi denmeye başlanmış.1989 yılı mart ayında sahil yolunun düzenlenmesi sırasında bu yeni iskele binası kapatıldı. 12 yıl kadar kapalı kalan iskele binası 2001 yılında beton kazık sistemiyle yeniden inşa edilerek 24 Kasım 2001 günü yeniden hizmete açıldı. İskelenin vapur yanaşma yerinin uzunluğu 15.6, iskelenin sudan yüksekliği 1.2, iskele önünün derinliği 7.7 metredir.

Küçüksu İskelesi: Oturacak yeşil alanları olan ferah bir iskeledir. Hemen yanındaki Küçüksu Kasrı Sarayı'nı sonraki seferi beklerken ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca yakınındaki isbike istasyonundan bisiklet kiralayarak Küçüksu Millet Parkı'nda bir tur atabilirsiniz.

Küçüksu İskelesi Tarihi: Diğer Boğaz iskelelerinden çok daha sonra inşa edilen Küçüksu iskelesinin bulunduğu yerde balıkçılar denize ağ attıkları, kıyıya çektikleri kayıklarını kalafat ettiği boş bir yermiş. 1930’lu yılların başında, Şirket-i Hayriye burada güzel bir plaj yaparak bu kıyıyı değerlendirince bir iskele inşa ederek Yukarı Boğaz’a giden vapurları buraya da uğramalarını sağlamış. Bu iskele ahşap olup tarihi Küçüksu Kasrı’nın yanı başındaydı. Ne var ki, zamanla Küçüksu plajı eski rağbetini kaybetmeye başlayınca yolcusundan çok kaybetti. Son kez 1980 yılında vapur uğrayan iskelesi, kapatılınca iskele binası da çayhane olarak hizmet vermeye başladı. 2007 yazında Beşiktaş – Küçüksu hattı için yeni bir iskele inşa edildi.

Beylerbeyi İskelesi: Turistik bir bölgede olan Beylerbeyi İskelesinin çevresinde çokça restoran, kafe bulunur. Yakınındaki Beylerbeyi Sarayı, 1863-65 yılları arasında inşa edilmiş, Boğaziçi’nin engin mavisine nazır bir saray. Set bahçeleriyle göz dolduran, köşkleri ile kendisine hayran bırakan 19. yüzyıl eseri olan Beylerbeyi Sarayı ve yapıları tarihin ve tarihî karakterlerin konuk olduğu eşsiz bir mekân. Mutlaka ziyaret ediniz.

Beylerbeyi İskelesi Tarihi: Meydanönü denen yerde inşa edilen ilk ahşap iskelenin fotoğraflarında, vapurların iskeleye bağlanmış küçük bir dubaya yanaştıkları görülüyor. 1894’teki büyük depremde iskele binası hayli zarar gördüğü için 1898’de Kemal Ağa adlı kalfa tarafından yenilenmiş. Yıllarca hizmet veren bina 2000'li yılların başlarında kapatıldıktan sonra betonarme olarak yeniden inşa edildi. Vapur yanaşma yeri de beton kazık sisteminde yenilendi ve 2006’da tekrar hizmete açıldı. Yanında küçük bir balıkçı barınağı olan iskelenin vapur yanaşma yerinin uzunluğu 15.2, iskelenin sudan yüksekliği 1.3, iskele önünün derinliği ise 5.7 metredir.

Harita

Adres: Ömer Avni, Mahallesi, Meclis-i Mebusan Cd. No:34 Beyoğlu/İstanbul

Bilet Fiyatları

Bilet Türü Bilet Tipi Fiyat
Klasik Boğaz Turu Kişi (6 Yaş ve Üzeri) 150,00 TL

Dentur Avrasya Boğaz Turu Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Dentur Avrasya Boğaz Turu biletini seçeneklerin olduğu etkinlik listesinden seçip, bilgilerinizi doldurarak satın alabilirsiniz.
Dentur Avrasya Boğaz Turu bileti 150 TL'den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.
PNR numarası her bilete verilmiş özel bir koddur. Sizin bilgilerinizin ve rezervasyon ayrıntılarının içerisinde bulunduğu bir dizi sayı ve harflerden oluşur.
Dentur Avrasya Boğaz Turu bileti satın aldığınız tarihler sabit ise sadece o tarihler arası geçerlidir. Dentur Avrasya Boğaz Turu biletinizde … tarihine kadar geçerli ibaresi yer alıyorsa, o tarihe kadar kullanılabilir demektir.
Dentur Avrasya Boğaz Turu biletinin satın alma ekranında çocuklara, engellilere, 65 yaş üstüne, bebeklere ve öğrencilere olmak üzere indirim seçeneklerinin fiyat listesini görebilirsiniz.
Dentur Avrasya Boğaz Turu biletini aldığınız ekranın orta sağ tarafında bulunan haritadan yerine bakabilir, ya da satın aldıktan sonra gelen mail ve sms içeriğinde yazan adres bilgisini harita uygulamalarınıza yazarak biletinizin saatinde adrese gidebilirsiniz.

Senin İçin Önerilen Etkinlikler

Çamlıca Kulesi

Çamlıca Kulesi

İstanbul - Seyir Terası

70,00 TL
Vialand Tema Park

Vialand Tema Park

İstanbul - Tema Park

499,00 TL 649,00 TL
Sapphire Seyir Terası

Sapphire Seyir Terası

İstanbul - Seyir Terası

95,00 TL 140,00 TL

Dentur Avrasya Boğaz Turu Yorumları ve Değerlendirmeleri

Çok İyi (0)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
Ortalama Puan

0

Yorum Yok

Yorum Gönder