Dava Bileti

 Birden Fazla Mekan - Türkiye

Tiyatro

Dava Tiyatro Oyunu En Ucuz Fiyat Seçenekleri ile Bilet.com'da!

Paylaş :

Dava Bilet Seçenekleri

 • Dava - 08 Şubat Perşembe 20:00 - Ankara Yakın Sahne
  08 Şubat 2024 Perşembe 20:00
  120,00 TL - 150,00 TL
  Satışa Kapalı
 • Dava - 15 Şubat Perşembe 20:00 - Ankara CerModern Tiyatro Salonu
  15 Şubat 2024 Perşembe 20:00
  140,00 TL - 190,00 TL
  Satışa Kapalı

Dava Hakkında

Süre : 75 Dakika - Tek Perde 

Yaş Sınırı: 13+

Franz Kafka’nın aynı isimli romanından Yakîn Tiyatro tarafından sahneye uyarlanmıştır.
Kafka’nın “Dava” romanının arka planında Søren Kierkegaard’ın varoluşçu felsefesi yatar. Kierkegaard’a göre insanın varoluşu bireyseldir, nesnel olarak ortaya konamaz; varoluş sonlu bir kişinin sonsuz olanla kişisel deneyimini ifade eder. Romanın başlangıcını oluşturan ve insanın  içinde bulunduğu durumun ifadesi olan “tutuklu”  olma halinin farkına varılması, romanın başkarakterinin, K’nın, nesnel alandan öznel alana geçmesi için önemli bir zihinsel süreç başlatır. K. artık kaygılıdır. Kierkegaard korku ve kaygı kavramlarının farkını kısaca aşağıdaki gibi açıklar:
“…korku, insanın kendi bilinçli gücünün dışında yatan ürkütücü olanaklardan geri çekilmedir. Buna karşı kaygı, insanın eylemde bulunma kapasitesinde içkin olarak bulunan muazzam olanakların sonucunda ortaya çıkar…”
Kierkegaard`a göre insanın varoluş serüveni yapmış olduğu “özgür” seçimlerin bir sonucudur. Kierkegaard’a göre seçim yapmak ve bunu zamanında yapmak önemlidir. Birçok insan seçim yapmanın sorumluluğundan kaçmak için bir yol bulmaya çalışır. Bu kaygıdan kaçıştır. Bazı insanlar kendilerine bir yol seçmektense diğerlerinin beklentilerini doyurmaya çalışırlar. Kierkegaard bu insanlara aşağıdaki gibi seslenir;
“Sen gerçekten de bir hiçsin; sen başkaları için sadece bir ilişkisin”

Yönetmen
Öncü ALPER
Kostüm-Dekor-Işık
Yakîn Tiyatro
Görsel Tasarım
Gülcenur KIHRIOĞLU
Koreografi
Gül EKŞİ
Müzik
Mertcan ERCAN
Ayça SİPAHİOĞLU
Oyuncular : Cansu Oktay, Emre ŞAMDAN, Murat AKYOL, Gül EKŞİ, Mustafa H. KOCA, M.Sefa KESKİ, Serkan KAVAKLI, Umut Alper
 

Kurallar

 • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Bilet.com’dan talepte bulunulamaz.
 • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Bilet.com ile irtibata geçebilirsiniz.
 • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.
 • Kullanıcı Bilet.com üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
 • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve taahhüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
 • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Bilet.com, kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.
 • Biletlerde koltuk seçimi bulunmamaktadır. Etkinlik alanında uygun koltuklar arasından seçim yapılabilir.

Harita

Adres: Maltepe, Necatibey Cd. No:102/A, 06570 Çankaya/Ankara Türkiye

Bilet Fiyatları

Bilet Türü Bilet Tipi Fiyat
Dava - 08 Şubat Perşembe 20:00 - Ankara Yakın Sahne Tam 150,00 TL
Öğrenci 120,00 TL
Dava - 15 Şubat Perşembe 20:00 - Ankara CerModern Tiyatro Salonu Tam 190,00 TL
Öğrenci 140,00 TL

Yorum Gönder