Uçak, otobüs ve feribot bileti alan tüm kullanıcılarımız, sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Eminönü BUDO Bileti

- Eminönü
15.04.2021

BUDO Eminönü İskelesi Hakkında

İstanbul’un merkezi noktası olan ve turistik mekanları içinde barındıran Eminönü BUDO iskelesi, Kabataş iskelesinin tamire girmesi nedeniyle deniz ulaşımı için daha sık kullanılmaya başlamıştır. Birçok farklı iskele bulunan Eminönü’nden, Üsküdar, Kadıköy, Sarıyer ve Beykoz gibi farklı güzergahlara şehir içi vapurlar da bulunmaktadır.

Eminönü Mudanya seferi için BUDO bileti almak isterseniz, sitemizden satın alabilirsiniz ve rezervasyon kodunuzla, iskeledeki otomatlardan biletinizi alabilirsiniz. Ancak birçok yolcunun şikayet etmesine neden olan koltuklarda teknik nedenlerden dolayı yaşanan sorunları dikkate alarak, koltuk seçimlerinizde değişiklikler yapılabileceğini de bilmeniz gerekiyor.

Bu durum BUDO ile ilgili olduğundan bizim konu hakkında bir müdahale imkanımız da söz konusu değil. Haftanın 7 günü karşılıklı olarak düzenlenen deniz otobüs seferleri, kombin biletler ya da günlük alımlarla kısa bir süre içinde iki şehir arasındaki mesafeyi kısa hale getiriyor. Eminönü iskelesinde birçok alışveriş imkanı ve yeme içme seçeneği olduğu için sıkıntı yaşamazsınız.

Ancak cami konusunda meydandaki camiyi kullanmanız daha uygun olur. Yolcu bekleme salonları oldukça küçük olduğu için, bu kapsamda çalışmalar yapılıyor.

BUDO Eminönü İskelesinden Şehir Merkezine Ulaşım

BUDO Eminönü iskelesinden Mudanya seferleri için 444 99 16 numarasını kullanarak  BUDO çağrı merkezinden merak ettiklerinizle ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İstanbul’un en eski merkezi olan ve eskilerin İstanbul diye nitelediği Eminönü’nden her  yere ulaşım vardır. Deniz, raylı sistemler ve kara yoluyla her yere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ancak gece saat 22:00’ye kadar yoğun bir trafik olduğu için, ulaşımda aksamalar söz konusu olabilir.

İstanbul Kart kullanarak toplu taşıma araçlarını kullanabileceğiniz Eminönü, sürekli kalabalık ve yoğun olan bir bölgedir. Bu nedenle ana duraklara giderken yürümeniz en mantıklı hareket olacaktır.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

İskelenin 150 -200 metre ilerisinde otobüs durağı vardır. Buradan Sarıyer, Taksim, Beşiktaş, Ortaköy, Kabataş otobüslerine binebilirsiniz.

Aynı zamanda Eyüp, Kocamustafapaşa ve Bakırköy’e de yine her 15 dakikada bir otobüs bulmak mümkündür. Otobüslerde İstanbul KART geçerlidir ve 90 dakikaya kadar aktarma yapılmaktadır.


Metrobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Metrobüse ulaşmak için Zincirlikuyu’ya gitmek en mantıklı harekettir. Zincirlikuyu’ya giderek son duraktan Beylikdüzü ya da Avcılar bölgesine gidebilirsiniz. Birçok kişi belirli saatlerde kalkan sahil otobüslerini tercih ettiği için, metrobüsle ulaşım pek tercih edilmez.

Ancak tramvaya binerek, Cevizlibağ’da inerek, metrobüse aktarma yapmak da oldukça kestirmedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul trafiğinde taksiye binmeyi tercih ettiyseniz, yüksek bir ücretle karşılaşmayı da göze almanız gerekmektedir. Dur kalklar yüzünden  uzun süre gideceğiniz yere ulaşamayabilirsiniz.


Özel Araç ile Şehir Merkezine Ulaşım

Hususi aracınızla tramvay yönünü takip ederek, Kabataş ya da Cevizlibağ güzergahına gidebilirsiniz. Oldukça sıkışık olan trafik için alternatif yollar deneseniz bile aynı sıkışıklıkla karşılaşacaksınız demektir.


Vapur ile Şehir Merkezine Ulaşım

En rahat ulaşım yollarından biri olan vapurla İstanbul Kartınızı kullanarak Üsküdar, Kadıköy, Beşiktaş, Sarıyer ve Beykoz bölgelerine kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Vapur ulaşımı için saatleri takip etmeniz gerekmektedir. Bazı vapur seferleri günde iki kez olduğu için, hazırlıksız yakalanmamanız önemlidir.


Tramvay İle Şehir Merkezine Ulaşım

İskelenin hemen önünden geçen tramvay, kısa sürede Kabataş ya da Cevizlibağ yönüne ulaşmanızı sağlayacaktır. İstanbul Kart ile bindiğiniz tramvaydan Kabataş’ta inerek, otobüs duraklarından Beşiktaş, Sarıyer ve Taksim bölgesine gidebilirsiniz. Füniküler ile 1 dakika içinde Taksim’e ulaşabilirsiniz.

Cevizlibağ yönünde devam ederseniz, metrobüse binerek Bahçelievler, Küçükçekmece, Avcılar ve Beylikdüzü bölgelerine ulaşabilirsiniz.

Eminönü Seferleri ve Bileti Fiyatları

Tarih Rota Kalkış Varış Fiyat

Eminönü Hava Durumu

 • parçalı az bulutlu
  Çar
  parçalı az bulutlu
  11°C
 • kapalı
  Per
  kapalı
  9°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  9°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  10°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  11°C

Haritada Eminönü

Eminönü Yönüne Seferler