Uçak, otobüs ve feribot bileti alan tüm kullanıcılarımız, sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Armutlu İhlas BUDO Bileti

- Armutlu İhlas
18.04.2021

BUDO Armutlu İhlas İskelesi Hakkında

İstanbul ve Bursa’da yaşayanların popüler tatil yerlerinden olan İhlas Armutlu Tatil Köyü, son yıllarda ulaşım imkanlarının da artmasıyla iyice cazip bir hal almıştır.

İstanbulluların İDO ile deniz yolu ulaşımı gerçekleştirdiği Armutlu Tatil Köyü, Bursa kentinden de deniz yolu ulaşımıyla ulaşılabilir hale gelmiştir. Bursa’dan Kabataş’a giden deniz otobüsleri, Armutlu Tatil Köyü aktarmalı olarak her gün saat 09:00 ve 09:30 saatlerinde sefer düzenlemektedir.  Aynı şekilde dönüş için de 15:00’de Kabataş’tan kalkan deniz otobüsleri ile Armutlu aktarmasından Bursa kentine dönülebilmektedir.

Bu yolculuk için BUDO bileti almak isterseniz, sitemizden satın alabilirsiniz ve rezervasyon kodunuzla, iskeledeki otomatlardan biletinizi alabilirsiniz. Yaz aylarında bilet almak için erkenci davranmanız gerekmektedir. Çünkü her zaman bilet bulunması mümkün olmamaktadır.

Armutlu tatil köyü, Yalova’nın merkezine 55, Gemlik merkeze ise 42 km mesafededir. Merkeze ulaşmak için otobüs ve dolmuşlar kullanılabilir. Aynı zamanda Gemlik merkeze de minibüsler gitmektedir. 
 

BUDO Armutlu İhlas Tatil Köyü İskelesinden Şehir Merkezine Ulaşım

BUDO iskelesinden Armutlu merkezine ulaşım dolmuş, minibüs ve taksilerle sağlanmaktadır. Belirli saatlerde alışveriş için tercih edeceğiniz toplu taşıma araçları oldukça ekonomiktir ama saatleri takip etmeniz gerekir. Taksiler ise her zaman bulunabilmektedir.

Sefer saatleri için BUDO çağrı merkezi için de 444 99 16 numarasını kullanarak bilgi edinebilirsiniz. Ulaşım konusunda deniz otobüsü seferlerinin iptal edilmesi söz konusu olduğunda karayoluyla da ulaşım sağlayabilirsiniz. Bazen ilk kez giden yolcular yanlışlıkla Armutlu tatil köyünde inmeden merkez Armutlu iskelesine de inebilmektedir. Bu durumda Armutlu Tatil köyüne kolay bir şekilde otobüsle ulaşabilirsiniz.

Kış sezonunda da deniz yolu ulaşımı çok sık tercih edilir. Olağanüstü durumlarda seferlerin iptal edilmesi söz konusudur. Ancak ulaşım genelde aksaklık olmadan sürdürülebilmektedir.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Armutlu Tatil köyü, Tavşanlı bölgesinde yer almaktadır. Bu bölgeye ulaşmak için merkezden hareket eden otobüsler Armutlu İhlas, yani Tavşanlı bölgesinden de geçmektedir. Otobüsler, 08:15 itibariyle saat başı kalkmaktadır. Detaylı bilgi almak için 0545 436 66 68 numaralı telefondan sefer saatlerine ulaşabilirsiniz.

Bazen ek seferler de düzenlenmektedir ve özellikle yaz aylarında çok kalabalık olan bu şirin kasabada her zaman kısa sürede ulaşım sağlanabilmektedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

BUDO Armutlu iskelesinden Armutlu tatil köyüne ulaşmak için taksi tercih edebilirsiniz. Taksiye bindiğinizde 10 dakikada şehir merkezine varabilirsiniz. Taksilerde ücretlendirme İstanbul taksi ücretleriyle aynıdır ve bir açılış ücreti ile km başına artan ücret vardır. Son düzenlemeyle indi bindi ücreti 8.5 TL olmuştur. Taksi çağırmak için (0226) 531 10 55 numarasını kullanabilirsiniz.


Özel Araç ile Şehir Merkezine Ulaşım

Hususi aracınızla oldukça kolay bir şekilde Armutlu şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Bunun için iskeleden Zafer yolunu takip ederek sahil yolundan Yılandar Caddesine ulaşmanız gerekecektir.  Yılandar Caddesinden de Atatürk Caddesine giderek, kolayca ilçe merkezine ulaşabilirsiniz.


Minibüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Armutlu tatil köyüne ulaşmak için Gemlik ve Yalova merkeze ulaşmak için de sık sık tercih edilen minibüsler kullanılır. Bu araçlar çift yönlü çalıştığı için, hızlı bir şekilde köye ulaşım sağlanmaktadır. Ancak saat 06:45 itibariyle başlayan minibüs seferleri saatte bir düzenlenmektedir. İhlas – Armutlu – Yalova ve İhlas – Armutlu – Gemlik seferlerinin düzenlendiği minibüs seferleri akşam 20:00’de sona ermektedir.

Minibüslerin kalkış saati geldiğinde dolması beklenmeden kalkar. Eğer minibüs bulamazsanız 0(226) 5314738 numarasını arayarak sefer saatleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. En sık tercih edilen ulaşım aracı minibüslerdir. 

Armutlu İhlas Seferleri ve Bileti Fiyatları

Tarih Rota Kalkış Varış Fiyat

Armutlu İhlas Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Paz
  hafif yağmur
  20°C
 • hafif yağmur
  Pzt
  hafif yağmur
  16°C
 • hafif yağmur
  Sal
  hafif yağmur
  10°C
 • az bulutlu
  Çar
  az bulutlu
  10°C
 • az bulutlu
  Per
  az bulutlu
  11°C

Haritada Armutlu İhlas

Armutlu İhlas Yönüne Seferler