Cakra Online Araç Kiralama

Cakra Araç Kiralama Firması SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Genelde tüm araç kiralama firmalarında olduğu gibi Cakra firmasında da, sürücü belgesi, kimlik kartı ve kredi kartı bilgileri istenmektedir.
Genellikle şartlar tüm firmalarda aynıdır. %s araç kiralama firmasında da 21 yaş ve üzeri olmak ve standart araçlar için 2 yıllık bir sürücü belgesine sahip olmaktır.
Cakra araç kiralama firmasına ait tüm araçlar trafik sigortası kapsamındadır. Ekstra sigorta ile kiralayan kişi tarafından oluşabilecek masraflarda kiralama şirketi tarafından karşılanabilir.
Cakra firmasından araç kiralanırken %90 depo tam dolu olarak verilmekte ve bu şekilde geri teslim edilmesi istenmektedir. Ancak farklı durumlarda, depo hangi kademede ise kiralama evrakına not edilir ve o seviyede teslim alınır.
Cakra araç kiralama acenteleri dışında farklı bir yere teslim edilmemektedir. %degisken% firmasının lokasyonlarını araç kiralarken çıkan seçeneklerde görebilirsiniz.

Cakra Araç Kiralama Firası Hakkında

10 yılı aşkın süredir hizmet vermekte olan Çakra Rent a Car, müşterilerine sunduğu bireysel ve kurumsal çözümlerle piyasada önemli bir yer edinmiştir. Piyasadaki yenilikleriyle adından söz ettiren Çakra, kaskolu geniş araç yelpazesiyle hizmet vermektedir. Günlük, aylık, yıllık ve operasyonel kiralama hizmetleri vermekte olan Çakra Rent a Car, Karadeniz’in en çok tercih edilen araç kiralama firmalarından biridir.


Çakra Araç Kiralama Fiyatları

Çakra Rent a Car ile kiralanan araçların fiyatları çeşitli değişkenlere göre değişmektedir. Bunlardan en önemlileri aracın sınıfı ve kiralanmak istediği süredir. Araçların sınıfı ekonomikten lüks sınıfa doğru çıktıkça, fiyatlar da artış göstermektedir. Önemli faktörlerden biri de aracın günlük kilometre sınırıdır. Günlük aşılmaması gereken kilometre sınırı süreye göre değişiklik göstermektedir. 1-3 gün arası gerçekleştirilen kiralamalarda günlük kilometre sınırı 250 km olarak belirlenmişken, bu sınır 3-7 günlük kiralamalarda 200 kilometredir. Araç kiralama süresi 7-14 gün arasında değiştiği takdirde günlük kilometre sınırı 150 km, 14 günden daha fazla kiralamalarda ise günlük sınır 100 kilometre olarak kabul edilmiştir. Kilometre sınırlarının aşıldığı durumlarda kilometre başına ücret tarifesi uygulanmakta ve Çakra Rent a Car tarafından tahsil edilmektedir. Bu ücret, kilometre başına 0.45 Türk Lirası + KDV olarak belirlenmiştir.
Ekonomik ve orta sınıf araçlarda; günlük ücret 130-200 Türk Lirası arasında değişmekte, başlangıçta 500 Türk Lirası provizyon ücreti alınmaktadır.
Orta+ sınıf araçlarda; günlük ücret 150-210 Türk Lirası arasında değişmekte, 750 Türk Lirası provizyon ücreti alınmaktadır.
Üst, Jeep ve Minibüs sınıfı araçlarda; günlük ücret 190-260 Türk Lirası arasında değişmekte, 1250 Türk Lirası provizyon ücreti alınmaktadır.
Lüks sınıf araçlarda; günlük ücret 255-355 Türk Lirası arasında değişmekte, 2000 Türk Lirası provizyon ücreti alınmaktadır.


Çakra Araç Kiralama Koşulları

Çakra Rent a Car ile araç kiralamak hizmetinden faydalanmak isteyen müşterilerin belirli koşulları sağlaması oldukça önemlidir.
Ekonomik ve orta sınıf araçları kiralamak isteyen sürücülerin minimum şartları sağlaması yeterlidir. Bu şartlar ehliyetin alındığı tarihten itibaren en az 3 yıl geçmiş olmalı ve 23 yaşınıtamamlamış olmayı kapsar.
Araç kiralama hizmetini orta+, jeep veya minibüs sınıfından almak isteyen sürücülerin sağlaması gereken koşullar; en az 5 yıllık ehliyet sahibi ve 25 yaşını doldurmuş olmasıdır.
Üst ve lüks sınıf araç kiralamak isteyen sürücülerin ise en az 5 yıllık ehliyet sahibi olması gerekir. Bu koşulu sağlayan kişiler 27 yaşını doldurmadığı takdirde araç kiralama hizmetinden yararlanamaz.
Alınabilecek en kısa süreli araç kiralama hizmeti 24 saattir ve fiyatlar da buna göre belirlenir. Belirlenen fiyatlara %18 KDV dahildir. Müşterinin harcadığı yakıtın ücreti, kişinin kendi sorumluluğundadır.
Geçiş ücretleri ve trafik cezalarının tamamı müşterinin kendisine aittir. Tüm araçlar kaskolu olup, kaza başına 1000 Türk Lirası muafiyet uygulanır. Kaza, sürücü dışında bir şahıs tarafından yapıldığı durumda kasko geçersiz sayılır.
24 saat öncesine kadar talep edilen iptal işlemlerinde hizmet bedeli alınmaksızın, ödenen tüm tutar müşterinin kredi kartına iade edilir. Bildirimde bulunmaksızın talep edilen iptal işlemleri, 24 saatten az bir süre kala gerçekleştirildiğinde 30 Türk Lirası kesinti yapılır. Kesintinin ardından ödenen tutar kredi kartına iade edilir.


Çakra Ofisleri ve İletişim

Çakra Rent a Car, Trabzon ve Ordu’da hizmet veren bir araç firmasıdır. 2 tanesi Trabzon, diğer 2 tanesi Ordu’da bulunmak üzere toplamda 4 şubesi bulunur. Şubeler, şehir merkezi ve havalimanlarında bulunmaktadır. Bu sayede müşterilerin kolaylıkla ofislere ulaşabilmesi sağlanır. Özellikle Karadeniz ziyaretçileri için büyük kolaylık olan Çakra Ren a Car, her sene çok sayıda yerli ve yabancı turiste hizmet vermektedir.
 

Cakra İletişim

Telefon: 0462 325 19 90
E-Posta: info@cakrarentacar.com
Website:

Adres:
Trabzon Havalimanı Gelen Yolcu Terminali-Ordu Havalimanı

Cakra Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (0)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
Ortalama Puan
0
Yorum Yok