Turgutreis Feribot Bileti

- Turgutreis
05.02.2023

Turgutreis Feribot Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Turgutreis Feribot biletini, bilet seçim ekranından Turgutreis seçerek çıkan listeden alabilirsiniz.
Turgutreis feribot biletinizi en hızlı online olarak veya müşteri hizmetlerimizi arayarak iptal edebilirsiniz.

Bodrum Turgutreis Limanı Hakkında

Bodrum ilçesinin bir mahallesi olan Turgutreis Limanı, ilçe merkezine yaklaşık 20 km'lik bir mesafede konumlanıyor. D-Marin'in ilk marinası olarak Turgutreis'te yer alan liman, bölge halkına ve turistlere çok çeşitli avantajlar sunuyor. Bodrum Yarımadası'ndaki liman, kentin tarihini ve güncel yaşamını bir araya getiren bir marina olarak öne çıkıyor. Aldığı ödül ile uluslararası düzeyde hizmet veren liman; butikler, restoranlar ve galeriler sayesinde Bodrum'un en işlek ve en çok ziyaretçi alan noktası durumundadır. Zarif atmosferi ile ziyaretçilere daima kapısını açan bölge, toplamda 550 adet yat bağlama ve 150 adet de karada park kapasitesine sahip. Teknik, idari ya da sosyal alanda hizmet veren ve tüm olanakları yatlara ve bu yatların sahipleri başta olmak üzere tüm ilçeye en iyi standartlarla sunan marina, dünya çapında faaliyetlere ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda teknoloji odaklı katkılar haricinde denize sıfır konumu ile son derece modern bir ortam yaratılmaktadır. Bu durum marinada tüm sosyal hizmetlerin gerçekleştirilebilme imkanını doğurmaktadır. Öte yandan Duty Free alışveriş noktalarından Yatch Club'a, restoranlardan helikopter pistine kadar pek çok olanak, D-Marin Turgutreis'te mümkün hale geliyor.

Turgutreis


Turgutreis Limanı Nerededir? 

Ege Bölgesi'nin turistik açıdan en dikkat çeken yerlerinden biri olan Bodrum'a bağlı Turgutreis Limanı, beldenin sahilindeki marinada konumlanıyor. Bodrum'um batı kısmında yer alan ve adanın en büyük ikinci yerleşimi olan Turgutreis, ilçe merkezine 18, şehir merkezine ise 124 km uzaklıkta yer alıyor. Yerli ve yabancı turistlerin her sene uğrak noktası haline gelen bölgenin limanı da oldukça ulaşılabilir bir noktada bulunuyor. Pek çok tarihi ve turistik mekanları ile öne çıkan bölge, Bodrum'un aynı zamanda en büyük koyuna sahiptir. Diğer yandan dünya genelinde en iyi 10 kumsal arasındaki Akyarla Koyu da burada bulunur.


Turgutreis Limanına Ulaşım

Kadıkalesi'ne yürüme mesafesindeki Turgutreis'e havayolu veya karayolu ulaşım imkanlarından herhangi biriyle oldukça kolay bir şekilde gidilebiliyor. Bodrum'um Milas Havalimanı'ndan Turtgutreis'e özel araçla, havalimanından sefer düzenlenen servisler ile ya da minibüslerle yaklaşık yarım saat içerisinde ulaşılabiliyor. Bodrum merkeze de aynı ulaşım seçenekleri ile gidilebiliyor. Buradan, yaz sezonunda 24 saat boyunca hizmet veren minibüsler ile beldenin merkez noktasına ulaşmak mümkündür. Turgutreis'e Bodrum merkezden ortalama yirmi dakikada ulaşılmaktadır. Ayrıca Turgutreis'in çarşısındaki camiden sola doğru döndükten sonra 3-4 dakika yürümek koşulu ile direkt D-Marin'in içine ulaşım sağlanmış oluyor.

turgutreis liman


Turgutreis Limanından Düzenlenen Seferler

İlçe veya Turgutreis merkeziden limana kolayca ulaşım sağlanır. Ayrıca liman bölgesinden üç farklı destinasyona sefer düzenlenir. Bu üç nokta da Yunanistan'ın en önemli adaları olarak bilinir. Kalimnos Adası, Kos Adası ve Leros Adası'na Turgutreis Limanı'ndan düzenli olarak seferler söz konusudur. Kos Adası'na, D-Marin Limanı'ndan sabah saat 9:30'da, pazartesi, çarşamba ve cuma günü sefer düzenlenir. Bu seferin seyir süresi de 30 dakika civarında sürer. Salı günü sabah 10:00'da Turgutreis Limanı'ndan Kalimnos Adası'na sefer düzenleniyor ve toplamda 45 dakikalık bir seyir süresi oluyor. Perşembe ve pazar günleri ise sabah 10:00'da, 75 dakikalık bir sefer ile Turgutreis'ten Leros Adası'na ulaşım gerçekleştirilebiliyor.

turgut reis gezilecek yerler


Turgutreis Gezilecek Yerler

  • Countryranch Atlı Spor Kulübü: Turgutreis'de gezilip görülecek yerlerin başında gelen spor kulübü içerisinde; yürüyüş alanları, gezi parkurları ve yeşillik alanlarının yanı sıra; köpek eğitim merkezi ve çocuklar için oyun parkları bulunuyor. Ziyaretçiler için ferah ve eğlenceli bir yer olan Countryranch Atlı Spor Kulübü, bölgenin en gözde yerlerinden biridir.
  • Şevket Sabancı Parkı: Oldukça geniş bir alanda konumlanan ve Şevket Sabancı anısına yapılmış olan park da Turgutreis beldesinin sıkça ziyaretçi olan yeri durumundadır. 5 bin kişilik amfi tiyatrosu ile çeşitli kültürel etkinliklerin düzenlendiği parkta, bununla beraber birçok sosyal imkan bulunuyor. Şevket Sabancı Parkı'nda kafeler ve yürüyüş alanları da yer alıyor ve bu parkta denizi görüp dalga seslerini dinleyebilecek keyifli alanlar mevcut. Hemen her mevsim ziyaretçi ağırlayan park, Turgutreis bölgesinin gezilecek yerlerinin başında yer alıyor.
  • Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi: Çeşitli kültür sanat etkinliklerinin düzenlendiği ve Turgutreis'e gelen yerli veya yabancı tüm turistlerin keyifli zaman geçirebileceği merkezde çeşitli dallarda atölyeler ve eğitimler veriliyor. Kültür merkezinin içerisinde; resim atölyesi, tasarım atölyesi, sanat galerisi (Mavi Galeri ve Turuncu Kafe Galeri), kültür sanat kitaplığı, bilgisayar ve fotoğraf laboratuvarı dışında geleneksel sanatlar atölyesi gibi pek çok alanda eğitim veriliyor. Bunların yanı sıra Akdeniz Denizcilik Tarihi Arşivi ile müzik odası bölümleri de bulunuyor.
  • Gün Batımı Plajı: Bodrum'un batı ucunda konumlanan Turgutreis'in gezip görülecek yerlerinden biri de meşhur Gün Batımı Plajı'dır. Doğal güzelliği ile bölgenin gün batımını en keyifli şekilde izleme imkanı veren plaj, yaz aylarında turistlerin uğrak noktası haline geliyor. Turgutreis mahallesinin en sevilen plajlarından olan Gün Batımı Plajı plaj, tablo gibi görüntüler sunuyor.
  • Kadıkalesi Plajı: Bölgenin önde gelen plajlarından biri de Kadıkalesi Plajı'dır. Narenciye kokuları ve temiz havası ile ziyaretçilere sağlıklı bir tatil fırsatı sunan plaj; kırmızı denizi, sessiz ve sakin atmosferi ile ön plana çıkmayı başarıyor. Çok kalabalık olmayan ama bölgeye gelen hemen herkesin bir şekilde uğradığı plaj, geniş kumsalı ile ferah bir ortama sahiptir.
  • Tüm bu gezi opsiyonlarının yanı sıra Turgutreis'te bulunan Çatalada, Kargı Adası ve Turgutreis Marinası da görülmeye değer destinasyonlar arasında yer alırlar.

Turgutreis Seferleri ve Bilet Fiyatları

Tarih Rota Firma Kalkış Varış Fiyat