Kuşadası Feribot Bileti

- Kuşadası
24.02.2019
Online İndirim Kuponu

Kuşadası Hakkında

kuşadası manzarası

Tarihi çok eskilere dayanan Aydın'a bağlı Kuşadası birbirinden güzel doğa harikalarını bünyesinde barındırmaktadır. Bu sebeple sizlere bu yazımızda Kuşadası'nı ayrıntılı bir şekilde tanıtacak ve ardından da Kuşadası'ndan Yunan Adalarına gidiş işlemleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Gezilecek Yerler

İlk olarak bu beldeye adını veren Güvercin Adası ile başlayalım. Bu adada Bizans Döneminden kalma bir kale bulunmaktadır. Kara yolu ile beldeye bağlanan bu ada içerisinde restoran ve kafeler bulunmaktadır. Ayrıca yapılan aydınlatmalar sayesinde geceleri de çok güzel görüntüler elde etmek mümkündür.

Bir diğer gezilecek yer ise Kuşadası Milli Parkıdır. Bu park her ne kadar Kuşadası'na 28 km uzaklıkta bir mesafede yer alıyor olsa da doğa güzelliği nedeniyle görülmeye değer bir yerdir. Bu park içerisinde yaşayan hayvanlar da bir hayli renk katmaktadır.

İçerisinde otel ve hediyelik eşya dükkanı bulunan Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı da gezilmesi gereken yerler arasında. Sizler de buraya gelerek tarihin kokusunu içinize çekebilirsiniz.

Mitolojik motifler ile süslenen bir yer olan, Dilek Yarımadası'nda yer alan Zeus Mağarası da oldukça etkileyicidir.

Yöresel Lezzetler

Kuşadası’nda tatmanız gereken lezzetlerden sadece birkaçı şunlardır: keşkek, yuvarlama, ciğer dolması, bolama lok lok pilavı, kerkek ve kapama.

Ayrıca bir sahil beldesi olan Kuşadası'nda balık ürünleri tatmazsanız olmaz. Bu kapsamda çarşıda yer alan çınar balık restoranı denize nazır olması ve güzel ortamıyla müşterilerini ağırlamaktadır. Bu sayede sizler de burada sevdiğinizle son derece romantik bir akşam yemeği  yiyebilirsiniz.

Aynı şekilde Mezgit Restoran da oldukça sık tercih edilen mekanlar arasında yer almaktadır. Bunların yanı sıra Marina'da yer alan et restoranları da son derece lezzetli yemekleri sizlere sunmaktadırlar.

Yunan Adaları Ziyareti

Kuşadası'nda gezecek yer bırakmadıysanız bu durumda Samos Adası gidebilirsiniz. Bu bir Yunan Adası olup Kuşadası'na oldukça yakındır. Ancak buraya gidebilmek içinvize almanız gerekir. Zira burası yurtdışı sayılmaktadır. Bu kapsamda kapıda vize uygulaması yapılmaktadır. Bu sayede oldukça kolay bir şekilde vize alabilmeniz söz konusu olacaktır.

Vize alabilmek için seyahat acentenize 3-4 gün öncesinden gerekli belgeleri göndermeniz gerekmektedir. Bu belgeler arasında en az 6 aylık geçerlilik süresi bulunan bir pasaport, bu pasaportta iki sayfalık boş yerin olması gerekmektedir, gidiş dönüş bileti, otel rezervasyon bilgileri, iki adet biyometrik fotoğraf yer almalıdır.

Bu sayede elde edeceğiniz vize ile sadece bir defaya mahsus olmak üzere giriş çıkış yapabileceğinizi de ifade edelim. Ayrıca bu vizenin süresi de 15 gündür. Tüm bunların yanı sıra eğer pasaportunuzda KKTC damgası var ise bu durumda da Yunan Adalarına girmenize izin verilmeyecektir. Ayrıca vermiş olduğunuz harçlar da iade edilmeyecektir.
 

Kuşadası Hava Durumu

 • orta şiddetli yağmur
  Paz
  orta şiddetli yağmur
  9°C
 • hafif yağmur
  Pzt
  hafif yağmur
  9°C
 • açık
  Sal
  açık
  12°C
 • parçalı bulutlu
  Çar
  parçalı bulutlu
  9°C
 • açık
  Per
  açık
  7°C

Haritada Kuşadası

Kuşadası Yönüne Seferler

Kuşadası Yunan Adaları Feribot Saatleri ve Fiyatları