Kaş Feribot Bileti

- Kaş
05.02.2023

Kaş Feribot Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kaş Feribot biletini, bilet seçim ekranından Kaş seçerek çıkan listeden alabilirsiniz.
Kaş feribot biletinizi en hızlı online olarak veya müşteri hizmetlerimizi arayarak iptal edebilirsiniz.

Kaş Hakkında

Kaş

Teke Yarımadası olarak ta bilinen Kaş, Antalya'nın en büyük yüzölçümüne sahip dördüncü ilçesidir. Bilinen en eski adı Antiphellos olan ilçenin uçsuz bucaksız pırıl-pırıl denizi, kumu ve güneşi yanında tarihi ve doğal güzellikleri meşhurdur. Nisan ve Ekim ayları arasında ilçeye yoğunluk fazladır. Meis Adası'na komşu olan Kaş'ta Yunan radyo kanallarını da dinleyebilirsiniz.
 

 Kaş Nerededir?


 Antalya şehir merkezinin batısında yer alır. Güneyinde Akdeniz, kuzeyinde Elmalı, doğusunda Uçağız, batısında ise Eşen Çayı ile komşudur. Tarihi Likya Yolu ve Kara Yolu'nun tam kesiştiği noktadadır. En eski Tarihi M.Ö. 2.000' li yıllara yani Hititlere dayanır. Türkiye'nin ender Cennet köşelerinden olan Kaş, bozulmamış doğası ve berrak denizi ile her geçen yıl ziyaretçi sayısını arttırmaktadır.
 

 Nüfusu

Kaş Manzarası

 
 2018 verilerine göre Kaş nüfusu 58.600'dür. Erkek nüfus ağırlıklı ilçenin yüzölçümü 2.231 km² olup Antalya ilinin en büyük dördüncü ilçesidir. Yerleşik nüfusun yarısından fazlası kırsal bölgelerdedir.
 

 Coğrafi Özellikleri

 
 Akdeniz ikliminin hâkim olduğu Kaş bölgesinde yazlar sıcak ve kurak kışlar serin ve yağışlıdır. 700 metreye kadar görülen bu iklim özelliği 700 metre sonrası karasal iklime dönüşür. Yüksek dağlara sahip ilçede dağlar denize paraleldir. Toros Dağları, Gömbe Yaylası Kasaba Ovası, Yeşilköy, Ova ve Kınık tarım ve zeytincilik açısından elverişli bölgelerdir.
 

 Gezilebilecek Turistik Yerler

 
 Bulunduğu konum itibaren tarihin her döneminde ilgi gören Kaş; doğası, iklimi ve tarihi dokusu ile turist akınına uğruyor. Büyükçakıl ve Küçükçakıl Plajları, Kaş Antik Tiyatrosu, , Dansözler Mezarı, Antiphellos Antik Kenti, Patara Antik Kenti, Noel Baba Kilisesi, Aşırlı Adası Deniz Mağarası ve daha birçok gezilecek yerleri bulunuyor.
 

 Antiphellos Antik Kenti

 
 Antik çağlardan kalma eşsiz eserlerden biri olan Antiphellos Antik Kenti, eşsiz manzaralı tiyatrosu ile dikkat çekiyor. Tarihi M.Ö. 4. yüzyıla dayanan kentin çevresinde çok sayıda kaya mezarı ve Likya lahidi bulunuyor. Likya yazıtlı mezar en görkemli lahididir. Günümüzde bu mezara Kral Lahdi de deniliyor. Günümüze dek gelen en sağlam eserlerden biri olan lahidin dili anlaşılmadığından kime ait olduğu bilinmiyor. Cephesi denize bakan bir antik tiyatro olan eserin eşi benzeri bulunmuyor.4 bin kişilik kapasitesi, eşsiz deniz manzarası ve bozulmamış yapısı ile göz kamaştırıyor.
 

 Saklıkent Kanyonu

 
 Doğal bir güzellik olan Saklıkent Kanyonu, bir çoban tarafından 1988 yılında keşfedilmiştir. Kanyonun işletme hakkı hala bu kişiye aittir. Uzunluğu 14 km olup güneş ışınlarını engelleyecek derecede yüksek kayalıkları ile muhteşemdir.

Saklıkent


Bir doğa harikası olan Saklıkent Kanyonu'nda yeme içme alanları da bulunuyor. Bir taraftan gezip eğlenirken bir taraftan acıktığınızda yemeğinizi yiyebilir, yudumlayacağınız çay veya kahve ile harika manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Suyu oldukça soğuk olan kanyonda keyifli bir gezinti yapmak için girişte satılan lastik ayakkabılardan alabilirsiniz.
 

 Mavi Mağara

 
 Kaputaş Plajı'na 500 metre, Kaş'a 18 km uzaklıkta olan Mavi Mağara, güneş ışınlarının ortaya çıkardığı mavi renkli yansıması ile büyülüyor. Mavi yadsımanın yarattığı görsellikten adını alan Mavi Mağara'ya deniz yolundan tekne turlarına katılarak ta ulaşabilirsiniz. 
 Uzunluğu 50 metre, genişliği 40 metre, yüksekliği ise 15 metredir. Birçok odacık ve kanallara sahiptir. Bazı bölgeleri tamamen karanlıktır. Mağaranın içinde ve dışında birçok canlı çeşidi bulunuyor. Dalgıçlıkla ilgilenenler için her seviyeden dalışın yapıldığı Mavi Mağara, deniz sporları yanında fotoğrafçılıkla uğraşanlar için de eşsiz karelere ev sahipliği yapıyor.
 

 Aziz Nikolaos Kilisesi

Aziz Nikolas Kilisesi

 
 Kaş ve Finike yakınlarında olan Aziz Nikolaos Kilisesi, tarih boyunca yıkım ve tadilatlara uğramış bir eserdir. Efsaneye göre Aziz Nikolaos M.Ö. 3. yüzyılda yaşadığına ve yaşadığı dönemde Noel Baba olduğuna inanılıyor. Oysa neredeyse hiç kar yağmayan Akdeniz bölgesi için bu durum pek de inandırıcı durmuyor. Aziz Nikolaos efsanesi, çocuklara olan yardımseverliği ve onları sevindirme imajı ile harmanlanarak bir kalıp oluşturulmuştur. Döneminde karakteristik izler taşıyan Kilise, günümüzde tarihten farklı esintiler taşıyan bir eser olarak ilgi görüyor.
 

 Xanthos Antik Kenti

 
 Kaş merkeze 50 km uzaklıkta olan Xanthos Antik Kenti, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan bir eserdir. Likya Birliği merkezliğini üstlenmiş olan kentin M.Ö. 545 yılında Pers egemenliğine girdiği biliniyor. Halkının savaşçı yapısı o dönemlerde en belirgin özellikleri olarak dikkat çekiyor.
 
 M.Ö. 450-475 arası kentin tamamen yandığı ve tekrar inşa edildiği rivayetler arasındadır. Roma hâkimiyetine girdikten sonra Bizans'ın Piskoposluk merkezi olduğu bilinmektedir. Böylesine tarihi kalıntıları ve eserleri ile antik kent UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne girmeyi hak etmiştir. Kaş tatilinde Xanthos'u Antik Kenti'ni gezerek dönemin tarihi dokusunu yakından ziyaret edebilirsiniz.
 

 Konaklama İmkânları

Kaş Konaklama İmkanları

 
 Kaş, turistik bir ilçe olduğu için konaklama olarak her bütçeye uygun seçeneklerin bulunduğu bir yerdir. Özellikle Kaş içe merkezinde ve yakın çevrelerde oldukça fazla konaklama imkanı bulunmaktadır. turistik bir ilçe olmasına rağmen birçok bölgesi doğallığını korumuş, karayolu ile bile ulaşılamayan konaklama yerleri ile ilgi odağı olmuştur.
 
 Kaş'ta bir tatil planlıyorsanız, tertemiz denizi, doğası ve tarihi güzellikleri ile meşhur olan ilçede konaklama için mutlaka bütçenize uygun seçenekler bulacaksınız. Bunun yanında doğa ile iç içe olmak isteyenler için kamping imkânları da bulunuyor. Konaklama için çadır ve karavan veya bungalov tercih edecekseniz, Kaş bunun için mükemmel bir tatil merkezidir. Deniz kıyısından dağlara ve tepelere kadar kamping yapabileceğiniz bölgeler bulabilirsiniz.
 
 Apart otel olarak Çınar Apart Otel, sunduğu konaklama hizmetleri ile tercih ediliyor. Mare Nostrum Apart ve Nirvana Apart ta diğer seçenekler arasında yer alıyor. Villa Hotel Tara ve Hotel Sonne ise lüks oteller olarak her şey dâhill tatil yapmak isteyenlerin tercihi oluyor.
 

 Festivalleri Özel Etkinlikleri

 
 Her yıl festivallerle coşan Kaş, turistlere eğlenceli ve keyifli anlar yaşatıyor. Yerli ve yabancı turistler, festival dönemlerinde müzik ve sporla coşarken, sanatsal etkinliklerle unutulmaz anlara şahit oluyor.
 

 Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali

 
 Her yıl 29 Temmuz-1 Haziran tarihleri arası gerçekleşen Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali, 3 gün boyunca kültür sanat ve spor etkinliklerinin yapıldığı bir festivaldir. Halk oyunları gösterileri, tiyatro oyunları, resim ve fotoğraf, el sanatları sergileri, Meis- Kaş yüzme yarışları, Kaş- Meis Yemek Yarışması festivalin belli başlı etkinlikleridir.
 

 Kaş Uçurtma Şenliği

 


 Çocukların adeta coştuğu Kaş Uçurtma Şenliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen bir şenliktir. Her yıl ortalama 600 uçurtmanın göklerde süzüldüğü şenlikte küçükler kadar büyükler de çok eğleniyor. Öğrenciler, veliler, Kaş halkı ve turistlerin katıldığı şenlikte yoğurt yeme yarışından çuval yarışına kadar birçok eğlenceli yarışma ile tüm katılımcılar eğlenceye doyuyor.
 

 Kaş Doğa Sporları Festivali

 
 Kaş ilçesi doğa sporları için bulunmaz bir cennettir. Yamaç paraşütü, dalış, dağ bisikleti ve daha birçok doğa sporunun yapıldığı ilçede sporseverler doğa ile iç içe unutulmaz bir tatil geçiriyor.
 

 Yemek Kültürü

Kaş Yemek Kültürü

 
 Kaş'ta her damak zevkine uygun yemekler bulabilirsiniz. Akdeniz mutfağına sahip Kaş'ta zeytin ve zeytinyağı bir adım öne çıkıyor. Her öğünde ve her sofrada mutlaka zeytinyağlı yemekler bulunuyor. Deniz ürünleri yanında sebze ve otlar da oldukça fazla kullanılıyor. Çiğ veya pişmiş olarak sunulan otlarla yapılan yemekler turistler tarafından çok beğeniliyor. Istakoz, kefal, palamut, lagos, orfoz ve mercan deniz ürünleri olarak oldukça çok tüketiliyor. Buğulama, kızartma ve ızgara olarak sunulan deniz ürünlerinin tadına doyum olmuyor. Kaş mutfağında mezeler de sofraların vazgeçilmezi olarak dikkat çekiyor.


 
 Lagos buğulama ile adından söz ettiren Mercan Restoran, 1956 yılından günümüze dek sunduğu kaliteli hizmetlerle beğeniliyor. Sütte dil balığı, iç pilavlı midye ve ahtapot ızgara gibi meşhur deniz ürünleri ile adından söz ettiren Ruhi Bey Balık Restoran, deniz manzaralı bir balık keyfi yapmak isteyenlerin tercihi oluyor. Dil şiş, kılıç şiş veya kâğıtta balık yemek isteyenler de Bahçe Balık Restoran'ı tercih ediyor.
 
 Bi Lokma Restoran, Sempati Türk Mutfağı, Dolphin Restoran, Bahçe Restoran, Panaroma Restoran, Köşk Restoran ve Oburus Momus diğer popüler restoranlar olarak turist akınına uğruyor.
 
 Ocak başı konsepti için Zaika Ocakbaşı'nı, meyhane olarak ta Nereid Meyhanesi'ni tercih edebilirsiniz.
 

 Alışveriş

 
 Kaş'ta tatil yapıp dönüşte ne alabilirim diye düşünüyorsanız; zeytinyağı ve zeytin, bal ve pekmez ilk sırada olmalı diyebiliriz. Özellikle çam balı ve karakovan balı ile meşhur olan ilçenin taze kekik ve adaçayı da turistlerin rağbet ettiği ürünlerdir. Kaş tatilini anımsatacak alışveriş ürünleri bunlarla sınırlı kalmıyor.Hediyelik eşya satan yerlerde oldukça ilginç ve orijinal ürünler bulabilirsiniz. Hemen her sokağında ve meydanda magnet satan dükkânlar bulabilir, biblodan duvar süsüne, tablodan duvar saatleri ve giyim ürünlerine kadar aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.
 

 Magnet Cenneti

Kaş'a özel magnetler

 
 Sevdiklerinize Kaş'tan bir anı olarak götürebileceğiniz en ekonomik ve en güzel hediyelerden biri olan magnetler, farklı renk ve tasarımlarla çok beğeniliyor.
 

 Tekstil ve Konfeksiyon Ürünleri


Kaş Çarşısı

 
 Uzun Çarşı ve meydanda, ara sokaklardaki mağazalarda dokuma ve pamuklu kumaşlardan yapılmış birçok giyim ürünü bulabilirsiniz. Etek, şort, şal, pantolon, bluz ve gömlek olarak her renk ve bedende ürünler bulacağınız Kaş; giyimden gıdaya, hediyelik eşyalardan el dokuması, halı, kilim ve takı tasarımına kadar adeta alışveriş cennetidir.
 

 Takı Tasarım

 Takılara meraklıysanız, el yapımı takıların satıldığı Argentum Takı'ya mutlaka uğramanızı öneriyoruz.
 

 Doğal ve Organik Ürünler


Kaş Organik Ürünleri
 

 Organik gıdaların bulunduğu Kaş Pazarı veya diğer adı ile Cuma Pazarı'nda taze sebze ve meyvelerden keçiboynuzuna, pekmezden salça, tarhana ve çam balına kadar her şey bulunuyor. Zeytin ve köy peynirleri, organik yağlar, Kaş mutfağının vazgeçilmezi kekik ve adaçayını da bu pazarda bolca bulacaksınız.
 

 Ulaşım Alternatifleri

 
 Kaş'tan Yunan Adası Meis'e feribotla geçebilir, Kaş feribot bileti satın alarak tatilinizi daha da eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Kaş Meis express feribot bileti fiyatları araçlı araçsız veya tek yön ya da gidiş dönüş oluşuna göre değişmektedir. Kapıda vize uygulamasının olduğu Meis tatili için en az 3-4 gün öncesinden vize başvurusu yapmak gerekiyor. Gerekli belgeleri hazırlamanız durumunda vize işlemleri çok daha kısa sürede sonuçlanacaktır. Vize ile adada 15 gün boyunca tatil yapabilirsiniz. 15 günü aşan durumlarda vizenin yenilenmesi gerekiyor.
 
 Kaş Meis arası feribot yolculuğu 20 dakikadır. Kaş Meis express, her gün düzenlediği feribot seferleri ile turistleri Kaş Meis arası taşıyarak keyifli bir yolculuk hizmeti sunuyor. Feribot ve yat hizmetleri ile adından söz ettiren firma, kişiye ve gruplara özel hizmetleri ile sektörde adından söz ettiriyor. Kaş'a gitmişken Meis'e de geçerek tatilinizi tamamlamak istiyorsanız, feribot biletinizi online satın alabilir, tatilinizi günler öncesinden planlayabilirsiniz.

Kaş Seferleri ve Bilet Fiyatları

Tarih Rota Firma Kalkış Varış Fiyat

Kaş Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Cum
  hafif yağmur
  9°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  10°C
 • hafif yağmur
  Paz
  hafif yağmur
  9°C
 • parçalı az bulutlu
  Pzt
  parçalı az bulutlu
  6°C
 • az bulutlu
  Sal
  az bulutlu
  6°C

Haritada Kaş

Kaş Yönüne Seferler