Kalimnos Feribot Bileti

-
25.05.2024
Kalimnos Adasına Giden Firma Sayısı
1
En Ucuz Bilet Fiyatı
1.238 TL
Kapıda Vize Var Mı ?
Evet
En Popüler Rota
Turgutreis-Kalimnos

Kalymnos (Kalimnos) Adası Hakkında

Kalymnos Adası

Mükemmel plajları, köyleri, tavernaları ve lezzetli yemekleri ile Kalimnos bir turist Cennetidir. Bozulmamış doğası, sadeliği ve göz kamaştırıcı tarihi ile ziyaretçileri cezbetmektedir. Kalimnos Adasının adını alış hikâyesi ise olağanüstü bir olaylar zinciridir. Yunan mitolojisine göre Uranüs’ün ve Gaea’nın çocukları olan Titanlar Tanrılardan ve Olimposlulardan önce dünyaya iner. Altınçağ döneminde hüküm sürerek Yunan adalarının ilk yerleşimcilerinden olurlar. Mitolojiye göre Kalimnos Adası’nın adı bu Titan Kalidnos’tan gelmektedir.
 
 Kalimnos yüzyıllarca afet ve depremlerden etkilenmiş bir adadır. Özellikle 535 yılında yaşanan depremde adanın morfolojisi tamamen değişmiştir. Depremden önce Kalimnos’ta olan Telendos deprem sonrası adadan ayrılmış ve küçük ada parçası haline gelmiştir. 13. yüzyıla kadar Venediklilerde kalan Kalimnos, 7 Mart 1948’de resmen Yunanistan’a bağlanmıştır.
 

 Kalimnos Nerededir?

Kalimnos Adası

 
 Oniki Adalar’ın en kuzeyindeki adalardan olan Kalimnos Ege Denizinin güneydoğusundadır. Kuzeyinde Leros Adaları ve güneyinde İstanköy olup Rodos’un 100 km kuzeybatısındadır. Güneyde Türk sahillerine yakınlığı ile tanınır. Kos ve Leros adasının arasında olan Kalimnos’un Kos ile arasındaki mesafe yaklaşık 12 km kadardır.
 

 Nüfusu

 399,7 km²’lik yüzölçümü ile küçük bir ada olmasına rağmen nüfusu 16 binin üzerindedir. Sünger avcılığı ve kaya tırmanışı aktiviteleri ile meşhur olan adanın diğer isimleri Kelemez ve Kilimli’dir.
 

 Coğrafi Yapısı

Kalimnos Adası

 Sakin plajları ve yürüyüş için mükemmel olan doğal güzergâhları ile ünlü olan adanın koyları korunaklıdır. Doğuda yer alan Vathy Koyu dar bir koy olup adanın içerisine doğru uzanıyor. Tırmanış Cenneti olarak tanımlanan Kalimnos, tırmanış, dalış turizmi ve sünger avcılığı denince ilk akla gelen adalar arasındadır. Kayalıkların hemen dikkat çektiği adada güvenli bir aktivite olması için tırmanış ada belediyesi tarafından da destekleniyor.
 

 Gezilebilecek Turistik Yerler

 
 Kalimnos’u keşfetmek ve görülmesi gereken yerleri gezmek için 2-3 günlük bir tatil yeterli olacaktır. Gezintiye kaya tırmanışı ve dalışı da eklemek isterseniz bu süreyi daha uzun tutmalısınız. Tavernalar, yürüyüş güzergâhları, birbirinden güzel plajları, müzeleri ve tarihi yapıları ile Kalimnos mükemmel bir turistik yerdir. Pothia, Hellenika Bölgesi, Chrysocheria Kalesi, Diliou Apollo Tapınağı, Kalimnos Areoloji Müzesi, Neoclassiko Koleksiyon Binası, Kalimnos Denizcilik Müzesi, Agios Savas Manastırı ve Papachatzis Sünger Fabrikası turistlerin gezip görmekten keyif aldığı yerlerdir.
 

 Pothia

Pothia

 Uzun bir kıvrım şeklinde körfeze yayılan Pothia, Kalimnos’un merkezi olup Ana Liman Bölgesi’dir. Eşsiz mimari görüntüsü ile turistlerin ilgisini çekmektedir.Giderek yükselen yamaçlara dizilmiş evleri ile doğal bir amfi tiyatro görünümündedir. Evleri pembe ya da hardal rengi boyalıdır. Neoklasik mimarideki evlerin olduğu sokaklarda gezinti yapan turistler adeta İtalyan esintisini hissettirmektedir. Sünger Fabrikası ve Kalimnos Arekoloji Müzesi Pothia’dadır. Burada birçok yerel el sanatları ve hediyelik eşya satışı yapan dükkânlar bulabilir, Pothia restoranlarında birbirinden lezzetli yemekleri yedikten sonra limanda akşam gezintisi yapabilirsiniz.
 

 Kalimnos Arkeoloji Müzesi

Kalimnos Arkeoloji Müzesi

 2005 yılında açılan müzede ünlü “Lady of Kalymnos” heykeli sergileniyor. Helenistik heykel sanatını gözler önüne seren eseri görmeye her yıl birçok turist geliyor. M.Ö. ve M.S. Bizans dönemine ait sikke, seramik, mücevher, mermer ve bronz heykeller, fresk ve el yazması eserler de sergileniyor. Delian Apollon Tapınağı ve Asclepius Tapınağı’na ait kalıntıların da yer aldığı müzede, dönemin halkının yaşamını anlatan kararname ve yazıtlar turistlerin ilgisini çekiyor. Haftanın dört günü ziyaretçi kabul edilen müzeye belli bir ücret karşılığı giriliyor.
 

 Chrysocheria Kalesi

Chrysocheria Kalesi

 14-16. yüzyıllarda yapılan Chrysocheria Kalesi, Chorio köyünün karşısındaki bir tepededir. Yedi Bakire Mağarası yakınlarında olan kalenin Aziz John Şövalyeleri tarafından yaptırıldığı biliniyor. Adanın kayalık coğrafyasında yine kayalıklar üzerine inşa edilen kale ile aynı ismi taşıyan bir de kilisesi bulunuyor. Chrysocheria Kilisesi, kaleye göre daha iyi korunmuş olup hala ziyaret edilmektedir. Kilisenin içinde Hz. Meryem’in ellerinde altın bir yaprak tuttuğu bir ikon var. Adanın isminin manasının “altın elli kadın” olduğunu iddia edenler Meryem’in elleri ikonu ile bu iddialarını kuvvetlendiriyor.
 
 Bizans freskeleri ile dekore edilen Chrysocheria Kalesi’nde; Helenistik, Miken, Bizans ve Neolitik dönemlere ait olan kalıntılar tespit edilmiştir. Kaleye giriş ücretsizdir. Kalede Chrysocheria Kilisesi’nin yanında yeraltı tahıl depoları, Orta Çağ binaları, Saint George Kilisesi ve eski dönemlere ait taşlarla döşenmiş bir yol da bulunmaktadır.
 

 Papachatzis Sünger Fabrikası

Kalimnos Sünger Fabrikası

 Kayalık ve çorak bir ada olan Kalimnos, sünger ve sünger avcılığının geçim kaynağı haline geldiği bir adadır. Ada halkı sünger için “Kalimnos Altını” ifadesini kullanır. Sünger avcılığının bu kadar gelişmesinde lastikli dalış elbisesi ve dalış kaskının rolü büyüktür. Skafandro da denilen bu elbise ve kask sayesinde dalgıçlar su altında daha uzun süre kalabiliyor. Yıllarca bu şekilde daha çok sünger çıkararak sünger depolarını dolduran ada halkı bu depoları sünger fabrikasına dönüştürmüş. Sünger fabrikasının kurulması ile de sünger ihracatı başlamış. Denizden çıkarılan ham süngerin işlenirken hangi aşamalardan geçtiğini ve son şeklini aldığını Papachatzis Sünger Fabrikası’nı gezerek görmek mümkündür.
 

 Konaklama İmkânları

Kalimnos Adası Konaklama İmkanları

 
 Son dönemlerde adını giderek daha çok duyuran Kalimnos, turizm açısından her geçen gün gelişme gösteriyor. Tarihsel yapısı, dağ tırmanışının yapıldığı doğası ve eşsiz plajları ile her yıl ziyaretçi sayısını arttırıyor. Giderek artan konaklama ihtiyacını karşılamak için ada merkezindeki neoklasik tarzdaki evlerde kalabilir, balkondan muhteşem deniz manzarasını seyrederek tatilin keyfini yaşayabilirsiniz. Sahil boyunca otel ve pansiyonlar da bulunuyor. Denizin hemen kıyısında konaklamak ve denizin tadını çıkarmak isteyenler için tavsiye edilir.
 
 Kaya tırmanışı için adaya geldiyseniz tırmanış bölgelerine yakın olan Armeos, Myrties veya Masouri kasabalarından birinde konaklamayı tercih etmelisiniz. Buralarda her bütçeye uygun daire veya odalar kiralanıyor.
 
Hareketli sezonlarda ziyaretçi sayısı çok olduğundan adadaki otellere erken rezervasyon yaptırmak gerekiyor.
 
Kalimnos Lüks Oteller;
 Hotel Porto Potha
 Plaza Hotel
 Kantouni
 Galini Hotel
 La Playa Boutique Hotel
 Kalimnos Uygun Fiyatlı Oteller;
 Andromeda Studios
 Traditional Studio
 Panormitis Studios
 Kalimnos Tavsiye Edilen Oteller;
 Villa Marzi Kalymnos
 Sunset
 Hermes
 

 Festivalleri Özel Etkinlikleri

 
 Yunan adalarında yıl içinde en az birkaç festival düzenleniyor. Kalimnos Adası da renkli festivalleri ile bu adalardan biridir. En ünlü festivali ise Kaya Tırmanışı Festivali’dir. Kalimnos tatilinde Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında düzenlenen festivallerden birine denk gelirseniz renkli ve bir o kadar orijinal anlara tanıklık edeceğinizi unutmayın.
 

 Kalimnos Tırmanış Festivali

Kalimnos Tırmanış Festivali

 Her yıl Mayıs ayında düzenlenen Kalimnos Tırmanış Festivali, tüm tırmanıcıların ücretsiz şekilde katıldığı bir festivaldir. Dağ sporları ile yakından ilgilenenler için Kalimnos mükemmel bir doğaya sahiptir. Festival süresince sunumlar, partiler, tırmanış yarışları, fotoğraf yarışmaları ve diğer yarışlarla ortalama 4 gün süresince katılımcı ve ziyaretçiler eğlence ve heyecana doyar.
 

 Agios Loannis Festivali

 Her yıl 24 Haziranda yapılan festival müzik ve eğlencenin yoğun olduğu bir etkinliktir. Güneşin doğuşu ile tüm plajlarda ve limanlarda küçük ateşler yakılarak ateşin üzerinden atlanır. Eğlence tüm gün devam eder.
 

 Aziz Panteleimon Festivali

Aziz Panteleimon Festivali

 27 Temmuzda düzenlenen festival Aziz Panteleimon anısında düzenlenmekte olup büyük bir törenle başlar. Tören sonrası manastırda şifa için dualar edilir ve kutlamalara devam edilir.
 

 Meryem Ana Festivali

 Hristiyanlık dünyasında önemli bir yeri olan Meryem Ana Festival’i her yıl 15 Ağustos’ta düzenleniyor. Aynı gün ve sonraki günler adada şenliklere devam ediliyor.
 

 Yemek Kültürü

Kalimnos Adası Yemek Kültürü

 Yunan yemek kültürü ile Türk yemekleri arasında oldukça fazla benzerliğin olduğu bilinen bir gerçektir. Çünkü Yunanlılar ve Türkler uzun yıllar iç içe birlikte yaşamışlar. Bu nedenle Yunan mutfağında Anadolu ve Balkan mutfağının damak tadını buluyoruz. Ege mutfağı ile olan benzerliğini söylemeye gerek yok. Zeytinyağlı yemekleri, taze deniz ürünleri ve canlı müzik eşliğinde denize nazır yenen yemeğin tadı ise turistler tarafından çok seviliyor. taze deniz ürünlerini en güzel mezeler eşliğinde alabilir, Yunan rakısı uzo ile rakı balık keyfi yapabilirsiniz.
 Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Kalimnos, uygun fiyatlı yemek çeşitleri ile oldukça ekonomik bir tatil fırsatı sunuyor.
 Tavsiye Edilen Restoranlar;
 Paradisio
 Miltos
 Sunrise
 Taverna Malova
 Super Mario Beach Bar’dır. Çoğu restoranda hizmet bedeli alınmasa da bazılarında alındığından, hizmet bedeli talep edilirse şaşırmayın.
 
 Kalimnos'ta deniz ürünleri, onların içinden de en fazla ahtapot tüketiliyor. Yemek masasında yerel peynir ve zeytinler her restoranda masaları süslüyor. Domates reçeli, kekikli keçi peyniri, anasonlu ekmek, kızarmış keçi peyniri, içi peynirli kalamar ve karides saganaki ise adaya has lezzetler olarak turistlere sunuluyor. Deniz mahsulleri ile arası iyi olmayanların da düşünüldüğü Kalimnos'ta fast food tarzı yiyeceklerin sunulduğu lokantalar da var.
 

 Kalimnos’ta Alışveriş

Kalimnos'ta Alışveriş

 
 Hediyelik eşya satışı yapan dükkânların çoğu ada merkezindedir. Adada geleneksel çizgileri ile birçok hediyelik ürün seçeneğini Kantouni, Pothia, Myrties ve Emporios’ta bulabilirsiniz. Adada yetişen bitkilerden yapılan yüz ve vücut bakım ürünleri yanında makyaj ürünleri ve güneş ürünlerinin satışı da yapılıyor. Aromatik yağlar ve bitki çayları ise turistlerin oldukça ilgisini çekiyor.
 Zeytin ve zeytinyağı ürünleri, yerel bal, sünger, seramik ürünler, ev aletleri ve el yapımı takılar adaya özgü ürünler olarak çok satılıyor.

 
 Yunan rakısı uzo, şarap ve mastika ise içki sevenler için hediyelik eşya dükkânlarında satışa sunulan ürünlerdir. Pothia merkezine yakın olan Hondos Center, büyük bir alışveriş merkezi olarak tatil dönüşü hediyelik eşya satın almak isteyen turistlere hizmet sunuyor. Burada ünlü markaların güzellik ürünleri ve aksesuarlarını bulabilir, yeni markalara da göz atabilirsiniz.
 
 Kalymnos Shop, Arkeoloji Müzesi’ne yakın olan bir alışveriş noktasıdır. Geçmişle günümüz modern çizgilerinin birleştirildiği el yapımı tokalar Kalymnos Shop’ta birçok seçeneği ile müşterilere sunuluyor.
 Ne alacağına bir türlü karar veremeyenler için “Kalimnos Paketi” hazırlanmış. Popüler ürünlerden oluşan Kalimnos paketi ile hediye seçmekte zorlananların da işi kolaylaşıyor.
 

 Ulaşım Alternatifleri

Kalimnos Adası

 
 Kalimnos'a gitmek için aktarmalı uçak seferi ve feribot seferi düzenleniyor. Direk uçak ve feribot seferi bulunmuyor. İstanbul'dan Atina ve Selanik, Bodrum'dan Rodos ve Kos aktarması ile adaya ulaşmak mümkün. Kos'tan adaya ulaşmak ise feribotla 30-45 dakika sürüyor. Kos Kalimnos feribot bileti satınalarak adaya keyfili bir feribot yolculuğu ile ulaşabilirsiniz. Kalimnos feribot bileti için Yeşil Marmaris lines tercihler arasındadır.
 
 Gidiş veya gidiş dönüş Yeşil Marmaris lines feribot bileti satınalma işini son güne bırakmamak ise önemli. Araçla yolculuk yapacak olanlar, tek ya da çocuklu olanlar, gidiş veya gidiş dönüş bileti alacak olanlar online feribot bileti satın alabilir, gidiş dönüş bileti alarak feribot yolculuğunu daha ekonomik fiyatlarla yapabilir.
 
 Feribot biletleri turizm şirketinin web sitesi üzerinden online yapılabilmektedir. Kalimnos tatil tarihlerini belirleyin, biletinizi online satın alarak tatil planını aksatmadan Kalimnos'a gidin.
 

Kalimnos Konsolosluk Bilgileri

Kalimnos veya buradayken yaşadığınız herhangi bir sorun için T.C. Atina Büyükelçiliği ile iletişime geçmeniz mümkündür. Telefon numarası 30 210 726 30 00
Daha Fazla Göster

En Popüler Kalimnos Feribot Biletleri

Dentur Avrasya 13.06.2024
Kalimnos Turgutreis 1.238 TL
18:00 18:40 Satın Al
Dentur Avrasya 18.06.2024
Kalimnos Turgutreis 1.238 TL
18:00 18:30 Satın Al
IDO 18.06.2024
Kalimnos Turgutreis 1.238 TL
18:00 18:00 Satın Al
IDO 20.06.2024
Kalimnos Turgutreis 1.238 TL
18:00 18:00 Satın Al
Dentur Avrasya 20.06.2024
Kalimnos Turgutreis 1.238 TL
18:00 18:30 Satın Al
IDO 25.06.2024
Kalimnos Turgutreis 1.238 TL
18:00 18:00 Satın Al
Dentur Avrasya 25.06.2024
Kalimnos Turgutreis 1.238 TL
18:00 18:30 Satın Al
Dentur Avrasya 27.06.2024
Kalimnos Turgutreis 1.238 TL
18:00 18:30 Satın Al
IDO 02.07.2024
Kalimnos Turgutreis 1.238 TL
18:00 18:00 Satın Al
Dentur Avrasya 11.07.2024
Kalimnos Turgutreis 1.238 TL
18:00 18:40 Satın Al
Dentur Avrasya 16.07.2024
Kalimnos Turgutreis 1.238 TL
18:00 18:30 Satın Al
Dentur Avrasya 23.07.2024
Kalimnos Turgutreis 1.238 TL
18:00 18:40 Satın Al
Dentur Avrasya 13.06.2024
Turgutreis Kalimnos 1.238 TL
08:30 09:00 Satın Al
IDO 18.06.2024
Turgutreis Kalimnos 1.238 TL
08:30 08:30 Satın Al
Dentur Avrasya 18.06.2024
Turgutreis Kalimnos 1.238 TL
08:30 09:00 Satın Al
IDO 20.06.2024
Turgutreis Kalimnos 1.238 TL
08:30 08:30 Satın Al
Dentur Avrasya 20.06.2024
Turgutreis Kalimnos 1.238 TL
08:30 09:10 Satın Al
Dentur Avrasya 25.06.2024
Turgutreis Kalimnos 1.238 TL
08:30 09:00 Satın Al
Dentur Avrasya 27.06.2024
Turgutreis Kalimnos 1.238 TL
08:30 09:00 Satın Al
IDO 02.07.2024
Turgutreis Kalimnos 1.238 TL
08:30 08:30 Satın Al
IDO 09.07.2024
Turgutreis Kalimnos 1.238 TL
08:30 08:30 Satın Al
Dentur Avrasya 09.07.2024
Turgutreis Kalimnos 1.238 TL
08:30 09:10 Satın Al
IDO 11.07.2024
Turgutreis Kalimnos 1.238 TL
08:30 08:30 Satın Al
Dentur Avrasya 11.07.2024
Turgutreis Kalimnos 1.238 TL
08:30 09:10 Satın Al

Kalimnos İle İlgili Blog Yazıları

Kalimnos Feribot Sefer Tarihleri ve Saatleri

Tarih Kalkış Sefer Süresi Firma Fiyat
13.06.2024 08:30 0 sa 30 dk Dentur Avrasya 1.237,95 TL
18.06.2024 08:30 0 sa 40 dk IDO 1.237,95 TL
18.06.2024 08:30 0 sa 30 dk Dentur Avrasya 1.237,95 TL
20.06.2024 08:30 0 sa 40 dk IDO 1.237,95 TL
20.06.2024 08:30 0 sa 40 dk Dentur Avrasya 1.237,95 TL
25.06.2024 08:30 0 sa 30 dk Dentur Avrasya 1.237,95 TL
27.06.2024 08:30 0 sa 30 dk Dentur Avrasya 1.237,95 TL
02.07.2024 08:30 0 sa 40 dk IDO 1.237,95 TL
09.07.2024 08:30 0 sa 40 dk IDO 1.237,95 TL
09.07.2024 08:30 0 sa 40 dk Dentur Avrasya 1.237,95 TL
11.07.2024 08:30 0 sa 40 dk IDO 1.237,95 TL
11.07.2024 08:30 0 sa 40 dk Dentur Avrasya 1.237,95 TL
16.07.2024 08:30 0 sa 40 dk IDO 1.237,95 TL
16.07.2024 08:30 0 sa 30 dk Dentur Avrasya 1.237,95 TL
23.07.2024 08:30 0 sa 40 dk IDO 1.237,95 TL
Kalimnos Feribot Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Kalimnos Feribot biletini, bilet seçim ekranından Kalimnos seçerek çıkan listeden alabilirsiniz.
13.06.2024 - 05.09.2024 tarihleri arası Kalimnos feribot bileti bulunmaktadır.
Kalimnos feribot biletinizi en hızlı online olarak veya müşteri hizmetlerimizi arayarak iptal edebilirsiniz.
Kalimnos feribotu ile Turgutreis - Kalimnos arası deniz seyahati yapabilirsiniz.
Kalimnos Hava Durumu
 • az bulutlu
  Cum
  az bulutlu
  19°C
 • açık
  Cmt
  açık
  19°C
 • az bulutlu
  Paz
  az bulutlu
  19°C
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  19°C
 • az bulutlu
  Sal
  az bulutlu
  19°C
Haritada Kalimnos
Kalimnos Yönüne Sefer Düzenleyen Firmalar
Kalimnos Yönüne Seferler