Fethiye Feribot Bileti

- Fethiye
05.02.2023

Fethiye Feribot Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Fethiye Feribot biletini, bilet seçim ekranından Fethiye seçerek çıkan listeden alabilirsiniz.
Fethiye feribot bileti en düşük 50 EUR tutarından başlamaktadır.
2023-02-05 - 2023-07-23 tarihleri arası Fethiye feribot bileti bulunmaktadır.
Fethiye feribot biletinizi en hızlı online olarak veya müşteri hizmetlerimizi arayarak iptal edebilirsiniz.
Fethiye feribotu ile Rodos - Fethiye arası deniz seyahati yapabilirsiniz.

Fethiye Hakkında

Fethiye

Türkiye'nin en popüler tatil beldelerinden olan Fethiye masmavi denizi ve yemyeşil doğası ile Cennetten bir köşedir. Ölüdeniz plajı dünyaca ünlü olan Fethiye'de 80'den fazla kelebek türünün olduğu bilinmektedir. Muğla'nın yüzölçümü en geniş yerleşim merkezidir.
 

 Fethiye Nerededir?

 Muğla'nın doğusunda olan Fethiye Muğla'nın 13 ilçesinden biridir. Doğusunda Antalya, batısında Akdeniz, kuzeyinde Denizli ve Burdur, kuzeybatısında Dalaman vardır.
 

 Nüfusu

 200.000'e yaklaşan nüfusu ile Fethiye Muğla'nın nüfusu en fazla ilçesidir. 3.059 km² yüz ölçümüne sahiptir. Özellikle son yıllarda Fethiye'ye göçler olmuş, Fethiye'yi ikinci memleketi gibi görüp yaz boyunca kalanlar ise nüfus oranını arttırmıştır. Yerli nüfusu ise 2017 yılında 2.489 kişi artmıştır.
 

 Coğrafi Yapısı

 
Antik Çağda adını duyurmaya başlayan Fethiye dağ yamacına kurulu bir ilçedir. İlk kez Telmessos adı ile anılmaya başlanmış, Likya'nın en önemli kenti olarak efsanelere konu olmuştur. İlçede Akdeniz iklimi hakimdir. Fotoğraf meraklıları ve doğaseverler için eşsiz doğası, tertemiz denizi ve kumsalları ile Cennetten bir köşedir.
 

 Gezilebilecek Turistik Yerleri

 
 Yerli ve yabancı turistlerin merak ettiği ve tatil yapmaktan büyük keyif aldığı Fethiye her geçen yıl çok daha fazla turiste ev sahipliği yapıyor. Fethiye Ölüdeniz, Kelebek Vadisi, Afkule Manastırı, Amintas Kral Mezarları, Çalış Plajı, Yediburunlar, Aşıklar Tepesi, Paspatur, Gizli Kent ve daha birçok gezilecek noktaları ile eşsiz bir tatil fırsatı sunuyor. Tarihi ve doğal güzellikleri ile göz dolduran mekanlarını gezmek için birkaç gün yetmiyor.
 

 Amintas Kral Mezarları

 Dönemin tüm detaylarını gözler önüne seren Amintas Kral Mezarları şehir merkezindedir. En önemli eserlerden biri olup Likya döneminden kalma nadide bir yapıdır. Şehrin yamacında iki sütunlu bir cepheye sahiptir. Görkemli bir anıt mezar olan Fethiye Kral Mezarları, 4. yy da Hermapias'ın oğlu Amitas'a atfedilmiştir. Mezarın giriş bölümünde dünyaca ünlü gezgin Charles Texier'in adı yazılıdır. Texier, 1850 yılında bir ziyareti sırasında bu bölüme adını kendisi kazımıştır. Mezarlar tamamen kayalardan oluşur. Görkemli ve ilgi çekici görüntüsü ile Fethiye gezisi ve tatilinin en ilginç ve en heyecanlı bölümünü oluşturur.


 
 Saat 09.00-20.00 arası ziyarete açık olup Amintas Kral Mezarlığı ziyaret edilebilir. Doğal kayalardan oluşan mezarlık büyüklüğü ile turistleri kendisine hayran bırakır. Amintas'a çıkmak isteyenler 100 basamaklı bir merdivene tırmanmayı göze almalıdır. Manzarası ve görkemli yapısı karşısında hayranlığını gizleyemeyenler her Fethiye tatilinde Amintas'ı tekrar görmek için gelmektedir.
 

 Aşıklar Tepesi

 Fethiye'yi tam tepeden gören Aşıklar tepesi Karagözler'den başlar ve Kesikkapı Mahallesinde biter. Tepeden görünen Fethiye manzarası muhteşemdir. Gün batımını ve gün doğumunda limana sıralanan tekneleri izlemek bir başka güzeldir. Aşıklar Tepesinde piknik yapabilir, en güzel fotoğrafları çekerek tatilinizi unutulmaz kılabilirsiniz.
 
 Dünyanın en güzel yerlerinden olan Fethiye'de Aşıklar Tepesini görmek yerli ve yabancı turistlerin en büyük isteğidir. Eskiden sadece genç sevgililerin buluştuğu bir yer olarak bilinirken, günümüzde turistlerin uğrak yeri haline gelmiştir. Yaz kış ziyaretçilere ev sahipliği yapan Aşıklar Tepesinde son yıllarda Fethiye'nin huzuru için gerekli güvenlik tedbirleri de alınmıştır.
 

 Telmessos Antik Tiyatro

 Roma döneminde yaılan Telmessos Antik Tiyatro Bizans döneminde arena olarak kullanılmıştır. MÖ 2. yüzyılda inşa edilmiş olup Likyalılar dönemini en iyi şekilde yansıtır. 3.000 kişilik oturma kapasitesi ile konser, tiyatro ve seminer gösterileri için kullanılmaktadır. Türkiye'nin denize en yakın antik tiyatrosu olma özelliği ile turistlerin ilgisini çekmektedir. 1993 yılında yapılan kazı çalışmaları sonucu bulunmuştur.
 
 Mitolojik olarak bir aşk hikayesine sahiptir. Troia savaşının yapıldığı dönemde Atina elçileri Odysseus'la Menelao'u Antenor adlı Troial bir ihtiyar evine kabul eder. Antenor'un bir kızı vardır. Apollon bu kıza aşık olur. Apollon bir gün köpek kılığına girerek bu kızla ilişkiye girer. Bu ilişkiden Telmessos adında bir çocukları dünyaya gelir. Yeni kurulan kente Apollon bu çocuğunu kahin olarak atar. Telmessos Antik kentindeki en eski kalıntılar kaya mezarıdır. Kaya mezarlar ve lahit mezarları turistlerin çok ilgisini çekmektedir.
 

 Kelebek Vadisi

 Ölüdeniz'de yer alan Kelebek Vadisi, 350 metrelik sarp kayalıkları ile popülerdir. Endemik bitki çeşitleri ve 80'den fazla kelebek türü ile eşsizdir. Kaplan Kelebeği Kelebek Vadisi'nde yaşamaktadır. Yüksek kayalıklar sayesinde kirlilikten uzak kalmış, denizi ve doğası ile turistlerin odak noktası olmuştur. Geçmişi M.Ö 400'lü yıllara dayanır. Perdicia yerleşimi Likya zamanında olup vadi tepesinin hemen arkasındadır.


 
 Osmanlı İmparatorluğu'ndan önce Bizans ve Yunan uygarlığında kalmış, ilk turistik işletmesi 1987 yılında açılmıştır. Yine aynı yıllarda bağ ve bahçelerle vadi ağaçlandırma yoluna gidilmiştir. Doğal bir Cennet olarak günümüze dek gelen Kelebek Vadisi, Dünya Mirası Koruma Vakfı'nca korumaya alınan 100 dağ arasına dahil edilmiştir. Tipik Akdeniz ikliminden ziyade bunaltıcı sıcaklardan uzak bir iklime sahiptir. Vadi işletmesinin hizmet verdiği dönemlerde Kelebek Vadisi'ne gidilmektedir.
 

 Konaklama İmkânları

 Fethiye'de her bütçeye uygun konaklama imkanları bulunuyor. Tatil köyleri, butik ve 5 yıldızlı oteller yanında ağaç evi gibi farklı seçenekler de yer alıyor. Pansiyon veya hostelde kalmayı tercih edenler daha düşük bir bütçe ile Fethiye'de tatil yapabiliyor. Koylarda ve plajlarda yer alan konaklama yerleri, lüks oteller yanında uygun fiyatlı otellerle dikkat çekiyor. Plajlar yanında iç kesimlerde de oldukça fazla konaklama seçeneği bulunuyor. Tatil köyü isteyenler için Kidrak Motel ilk tavsiyeler arasında yer alıyor. Ahşap görünümlü evleri ile huzurlu bir tatil mekanı arayanlar için tavsiye edilen Kıdrak Vadisi otelleri hem modern hem de temiz ve konforlu evler olarak tercih ediliyor.
 
 Ölüdeniz'de Liberty Hotels Lykia, Belcekız Beach Club, Sentido Lykia Resort önerilebilir.
 Daha uygun oteller olarak Orka Royal Hills Apartments, Evita Apart Otel ve Orka Garden Apartments popülerdir.
 
 Fethiye'de Mine Hotel, Downtown Fethiye Suites Hotel ve City Hotel oldukça fazla tercih edilmektedir.
 

 Festivalleri Özel Etkinlikleri

 Turizm olarak en çok ziyaretçi alan Fethiye yaz kış aktivite ve festivallerle yerli ve yabancı turistlere keyifli anlar yaşatıyor. Yıl boyunca devam eden etkinlikler, Fethiye'yi turizm yanında festivalleri ile de odak noktası haline getiriyor. Fethiye tatilini festival dönemine planlayanlar; deniz, güneş, doğa ve tarihi güzellikler yanında, Fethiye festivalleri ile dolu dolu bir tatil dönemi geçiriyor.
 

 Fethiye Uluslararası Dünya Müzikleri Şenliği

 Dünya kültürlerinin sergilendiği Fethiye Uluslararası Dünya Müzikleri Şenliği, dünya barış ve kardeşliğinin gelişmesinde önemli rol oynuyor. Dünyanın birçok yerinden gelen yerel ve özgün müzik grupları, icra ettikleri müzik şenliği ile renkli ve eğlenceli dakikalar yaşatıyor. Amaç dünya müziklerini Fethiye'de bir araya getirerek farklı ülkelerin kültürlerini kaynaştırmak ve misafirlere kendi müziğimiz dışında farklı ülke müziklerini tanıtarak evrensel barışa katkıda bulunmaktır.
 

 Yeşilüzümlü Kuzu Göbeği Mantar Festivali

 Her yıl Nisan ayında düzenlenen festivalde amaç yeşil üzümlü kuzu göbeği mantarının tanıtılmasıdır. Festival 3 gün farklı panel ve programlarla devam ediyor. Fethiye'nin doğası ve denizi yanında çam ormanları, üzüm ve incir bahçeleri, zeytinlikler, uçsuz bucaksız ovaları ve yaylaları muhteşemdir. Bir Likya kenti olan Yeşilüzümlü, konuksever ve hoşgörülü halkı ve üzüm bahçeleri ile turistlerin ilgisini çekmektedir. Yeşilüzümlü'de düzenlenen Kuzu Göbeği Mantar Festivali ile adı çok daha fazla duyulmaya başlanmıştır.
 

 Fethiye Kültür ve Sanat festivali

 Her yıl 1 Nisan-15 Mayıs tarihleri arasında düzenlenmektedir. Festivale farklı ülkelerden fotoğrafçılar, sanatçılar, müzisyenler ve yazarlar katılıyor. Sanatseverler Fethiye Kültür ve Sanat Festivali ile bir araya geliyor. Heykel ve el sanatları, resim sanatları ve tiyatro, festival etkinlikleri arasında yer alıyor. Festivali amacı farklı ülkelerden gelen insanları dil, din ve ırk ayrımı yapmaksızın kaynaştırmak ve dünya birliğine katkıda bulunmaktır.
 

 Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali

 Geçen yıl Babadağ'ın zirvesinde düzenlenen Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali bir yamaç paraşütü etkinliğidir. Son festivale 56 ülkeden yüzlerce paraşüt pilotu katılarak gökyüzünde adeta bir akrobasi gösterisi yapmıştır. Dünya paraşütçülerini Ölüdeniz'de buluşturan festivalde paraşüt tutkunları renkli gösterileri ile heyecan uyandırırken, izleyenler unutulmaz anlara şahit oluyor.
 

 Yemek Kültürü

 Fethiye, tatil süresince yemek keyfinin doyasıya yaşandığı bir beldedir. Deniz kıyısında bir turizm beldesi olan Fethiye mutfağında deniz ürünleri ilk sırada yer alır. Balığın birçok çeşidinin bulunduğu beldede balık severler için Balık Hali bulunmaktadır. Balık Hali balık tezgahlarının çevresi yer alan restoranlarla ünlüdür. Her zaman taze olan balıklar müşteri tarafından seçilir ve pişirilip hemen servis edilir. Et sevenler için Paspatur Çarşısı tantuni ile ünlü bir mekandır. Ekonomik fiyatları ile oldukça fazla rağbet gören Paspatur Çarşısı'nda Mutfak adlı mekan lezzetli tantuni yemeği ile popülerdir.
 
 Kordonda yürürken acıkanlar için İksirci Tezcan, turistlerin açlığını en leziz ve en keyifli şekilde gidermektedir. Kordonda gezerken taze sıkılmış meyve suları ile susuzluğunuzu giderebilir, çay bahçelerinde muhteşem deniz manzarası ile çay simit keyfi yapabilirsiniz.
 

 Alışveriş

 Tatilde gidip de gittiği yerden alışveriş yapmadan dönenlerin olmadığı düşünüldüğünde, Fethiye el dokuma ürünlerinden halı, kilim ve deri ürünlerine, takılardan hediyelik eşyalara kadar zengin bir ürün yelpazesine sahiptir. Paspatur Çarşısı Fethiye'den eli boş dönmek istemeyenler için, Fethiye'ye özel birçok alışveriş ürününün bulunduğu bir mekandır. Turizm açısından son derece hareketli olan Paspatur Çarşısı'nda ihtiyacınıza uygun birçok ürünü bir arada bulabilirsiniz.
 Fethiye Organik Pazarı, tatlılardan taze sebze ve meyvelere kadar tatile gelen herkesin uğrayıp alışveriş yapabileceği bir yerdir. Fethiye domatesinin tadına bakmak istiyor, organik sebze ve meyvelerden depolayarak dönüşte yanınızda götürmek istiyorsanız Fethiye Organik Pazarı'na uğramalısınız.
 

 Ulaşım Alternatifleri

 Muğla merkeze 2 km mesafede olan Fethiye'ye karayolundan otobüs yolculuğu ile güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. İstanbul Fethiye arası 11 saat olup, İzmir Fethiye arası ise 5 saattir. Çevre illerden havayolu ile Fethiye'ye ortalama 3 saatte ulaşılıyor.
 Fethiye Rodos arası feribot seferleri ile Ocean travel, 1 saat 50 dakikalık bir feribot yolculuğu ile turistleri taşıyor. Rodos Fethiye feribot bileti için şirketin web sitesine girebilir, online feribot bileti satın alabilirsiniz. Fethiye Ocean travel feribot bileti ücretleri, tek yön veya gidiş dönüş bileti çeşidine göre değişmektedir.
 
 Fethiye Rodos arası feribot seferleri düzenleyen bir başka firma ise Tilos Travel'dır. Fethiye Rodos Tilos travel feribot bileti satın alarak Yunanistan'ın Türkiye'ye en yakın adası olan Rodos'a deniz yolculuğu ile ulaşabilir, 1 saat 40 dakikada adaya ulaşabilirsiniz. Gidiş dönüş bileti almayı tercih edenler feribot yolculuğunu çok daha ekonomik fiyatlarla yapıyor. Araçlı veya araçsız feribot bileti için şirketin web sitesini ziyaret edebilir, kişi sayısı ve tatil için tarih aralığını seçerek hemen feribot biletini satın alabilirsiniz.

Yunan Adaları Gezisi

Fethiye'den bir Yunan adası olan Rodos adasına gitmek mümkün. Bu sayede yurtdışı seyahati dahi yapabilirsiniz. Bu sizlere farklı bir deneyim katacaktır. Üstelik adalarda kalıp daha çok vakit geçirebilmeniz de mümkündür.

Bu adalara giriş vize ile sağlanır. Bunun için yurtdışına çıkış yasağınızın olmaması gerekir. Bununla birlikte schengen vizesi almak için gerekli şartları da taşımalısınız. Bu kapsamda birçok belge sizlerden talep edilecektir. Bu belgeleri seyahat acentenize vermeniz halinde onlar sizin adınıza vize alabileceklerdir.

Bu kapsamda sizlerin hazırlaması gereken belgeler şunlardır: en az 6 aylık geçerlilik süresi bulunan bir pasaport, bu pasaportta iki sayfalık boş yerin olması gerekmektedir, gidiş dönüş bileti, otel rezervasyon bilgileri, iki adet biyometrik fotoğraf gibi birçok bilgi ve belge gerekmektedir.

Bu belgeleri acentelerinize kargo vasıtasıyla gönderebilirsiniz. Bunun için ise biraz acele etmenizde fayda bulunmaktadır. Zira acentelerin başvurularına verirken cevaplar zaman alabilmektedir. Bu durumda yapmanız gereken seyahatinizden yeteri kadar önce vize başvurusu yapmaktır.

15 Günlük Vize

Yukarıda anlattığımız prosedür ile alacağınız vize 15 günlük bir geçerliliğe sahip olacaktır. Bununla birlikte sadece bir gidiş geliş için müsait olacaktır. Böylelikle yeniden gitmek istediğinizde bir daha vize almanız gereklidir.

Ayrıca oldukça önemli olan bir diğer husus da şudur ki eğer pasaportunuzda KKTC damgası var ise Yunan Adalarına girmeniz mümkün olmayacaktır. Bu nedenle eğer böyle bir durum var ise boşuna başvuru yapmayınız zira paranızı geri almanız mümkün olmayacaktır.

Kapıda vize uygulaması ile bunları hallettikten sonra sizler de Rodos Adası'nın keyfini çıkarabilirsiniz. Böylelikle ilginç deneyimlere de kapı aralamış olacaksınız.
 

Fethiye Seferleri ve Bilet Fiyatları

Tarih Rota Firma Kalkış Varış Fiyat
2023-02-05 Tilos Travel 15:00 18:00 1.032,5 TL
2023-02-10 Tilos Travel 15:00 18:00 1.032,5 TL
2023-02-17 Tilos Travel 15:00 18:00 1.032,5 TL
2023-03-03 Tilos Travel 15:00 18:00 1.032,5 TL
2023-04-02 Tilos Travel 16:30 18:30 1.135,75 TL
2023-04-07 Tilos Travel 16:30 18:30 1.135,75 TL
2023-07-08 Tilos Travel 17:00 19:00 1.135,75 TL
2023-07-20 Tilos Travel 17:00 19:00 1.135,75 TL
2023-07-21 Tilos Travel 17:00 19:00 1.135,75 TL
2023-07-22 Tilos Travel 17:00 19:00 1.135,75 TL
2023-07-23 Tilos Travel 17:00 19:00 1.135,75 TL

Fethiye Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Cum
  hafif yağmur
  6°C
 • hafif yağmur
  Cmt
  hafif yağmur
  6°C
 • hafif yağmur
  Paz
  hafif yağmur
  7°C
 • parçalı az bulutlu
  Pzt
  parçalı az bulutlu
  3°C
 • açık
  Sal
  açık
  4°C

Haritada Fethiye

Fethiye Yönüne Seferler