Kişinev - Londra Uçak Bileti

Kişinev - Londra Uçuş Bilgileri

Min Fiyat Bilinmiyor
En Uygun Fiyatlı Firma Bilinmiyor
En Çok Uçuş Yapan Firma Bilinmiyor
Londra Yerel Saat 15:42
Yaklaşık Uçuş Süresi 3 saat 20 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 2140 KM

Kişinev - Londra Tahmini Uçak Bileti Fiyatları

Aylık Tahmini Fiyat

Hızlı Erişim

Kişinev - Londra Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Popüler Londra Uçak Biletleri

TK Türk Hava Yolları 15 Eylül 2023
Kişinev Alanya 5.015 TL
Satın Al
PC Pegasus 05 Haziran 2023
Kişinev Ankara 4.482 TL
Satın Al
PC Pegasus 05 Haziran 2023
Kişinev Antalya 4.404 TL
Satın Al
RO Tarom 31 Mayıs 2023
Kişinev Belgrad 22.604 TL
Satın Al
RO Tarom 11 Haziran 2023
Kişinev Bükreş 2.793 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 11 Haziran 2023
Kişinev Duşanbe 20.463 TL
Satın Al
RO Tarom 07 Ağustos 2023
Kişinev İstanbul 2.632 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 20 Haziran 2023
Kişinev İzmir 4.580 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 07 Haziran 2023
Kişinev Lefkoşe 4.488 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 12 Haziran 2023
Kişinev Minsk 9.678 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 20 Haziran 2023
Kişinev Sivas 9.545 TL
Satın Al
5F Arctic Circle Air 22 Haziran 2023
Kişinev St Petersburg 7.454 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 09 Ağustos 2023
Adana Londra 17.513 TL
Satın Al
U2 easyJet 01 Haziran 2023
Amsterdam Londra 2.378 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 27 Haziran 2023
Ankara Londra 23.846 TL
Satın Al
OS Austrian 12 Temmuz 2023
Antalya Londra 3.587 TL
Satın Al
J2 Azerbaijan Airlines 29 Şubat 2024
Bakü Londra 7.120 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 25 Ağustos 2023
Bodrum Londra 7.412 TL
Satın Al
LS Jet2.Com 09 Ağustos 2023
Dalaman Londra 16.672 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 07 Eylül 2023
Elazığ Londra 5.676 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 10 Ağustos 2023
Erzincan Londra 4.560 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 10 Temmuz 2023
Gaziantep Londra 13.405 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 20 Aralık 2023
Hamburg Londra 13.457 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 05 Temmuz 2023
Hatay Londra 4.497 TL
Satın Al

Kişinev Hakkında

Kişinev Moldova Cumhuriyeti’nin başkentidir. 2014’te yapılan nüfus sayımı 700.000 kişilik bir nüfusu olduğunu göstermiştir. Bu nüfus da Kişinev’in Moldova Cumhuriyeti’nin en büyük şehri olmasını sağlamıştır. Buna ilaveten Moldova Cumhuriyeti’nin en büyük ekonomi ve ulaşımına sahip şehridir. Kişinev isminin nereden geldiği tam olarak bilinemese de kökeninin eski bir Rumen kelimesi olan bahar ve su kaynağı anlamlarına gelen chisla kelimesinden geldiği söylenmektedir. Kişinev Uçak Bileti almak istediğinizde byu sayfadan en ucuzunu alabileceksiniz. Yerleşim olarak Bac Nehri üzerine kurulmuştur. Aynı zamanda Moldova ile Romanya arasında yer alan ince uzun bir ülkedir. Kişinev konumunun da etkisiyle nemli bir karasal iklime sahiptir. Ekonomik açıdan Kişinev’e bakıldığında Kişinev’in Moldova Cumhuriyeti’nin ekonomisinin neredeyse tamamını oluşturduğu görülür. Fabrikaları, televizyon ağlarını, radyo istasyonlarını, ulusal uluslararası tüm bankaları barındırmaktadır. Şehrin dini yapılanmasının %90’ını Hristiyanlar oluşturmaktadır. Eğitim bakımından ele alındığında ise Kişinev’de 12 devlet üniversitesi 11 devlet üniversitesi bulunmaktadır. Moldova’ya eğitim alanında da yüksek katkı sağladığı belli olmaktadır. Kişinev’de bulunan toplu taşıma imkanları şunlardır: troleybüsler, otobüsler, minibüsler, taksiler. Kişinev’e giden bir turistin aklında olması gereken bir başka bilgi ise şehirde dil olarak Rumence konuşulduğudur. Para birimleri ise Moldova Leyi’dir.

KİŞİNEV’DE GEZİLECEK YERLER

Kişinev turistik açıdan incelendiğinde göze çarpan birçok yer bulunmaktadır. Kişinev’de sinemalara, alışveriş merkezlerine, yerli çarşılara, eğlence parklarına, sirklere, tarihi yapıtlara, müzelere ve festivallere sıkça rastlanmaktadır. Kişinev uçak bileti fiyatları ve Kişinev ile ilgili daha birçok bilginin yer aldığı sitemiz bilet.com’da Kişinev’e gittiğinizde gezmeniz gereken yerler ile ilgili bilgileri de rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu yerler:
 • Stefan Cel Mare Bulvarı: Özgürlük Meydanı’ndan başlayıp Dimitrie Candemir Meydanı’na giden bir bulvardır. Çevresinde çokça restoran, kafe, otel, dükkan bulunduran bir caddedir.
 • Zafer Takı: 1840 yılında I. Zauschevic tarafından Rusya’nın zaferini kutlamak için inşa edilmiştir.
 • Katedral Parkı ve Nativity Katedrali: 1830’larda yapımına başlanmış oldukça tarihi bir katedraldir.
 • Stefan Cel Mare Central Park: Moldova Cumhuriyeti’nin en büyük, en eski ve en ihtişamlı parkıdır. Yaz aylarında burada yaşayan halkın gözdesidir.
 • Valea Morilor Park
 • Kişinev Ulusal Tarih Müzesi
 • 31 August 1989 Caddesi: Kişinev’in “Yeşil Koridoru” olarak bilinmektedir.

KİŞİNEV UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Kişinev uçak bileti için bilet.com internet sitemizi kullanarak hızlı ve konforlu bir uçuş için biletinizi alabilirsiniz. Üstelik Türk yolcular için Moldova vize istemektedir. Türk Hava Yolları ve Air Moldova tarafından düzenlenen Kişinev uçak seferleri ile biletinizi almak amacı ile sitemizi kullanabilir gezinizi hemen başlatabilirsiniz.

Kişinev, Avrupa’nın yeşil alanları en bol şehirleri arasında yer almakta ve Moldova Cumhuriyetinin başkenti olmaktadır. Bic Nehri kıyısında ilçeleri bulunmakta ve şehir ülkenin sanayi- ticaret merkezi olarak anılmaktadır. Çoğunluğunu Moldovların oluşturduğu şehirde Ruslar, Ukraynalılar, Bulgarlar, Gagauzlar da bulunmaktadır. Şehir şarap malzemeleri ünlü olmakta ve şehrin hemen hemen her kısmında üzüm bahçeleri görebilmek mümkün olmaktadır. Fransa’nın ardından şehirde üretilen bu şarapların dünyanın en iyi şarapları olduğu söylenmektedir. Resmi dile Rumence olmakta ve turistik olarak şehri ziyaret etmek için en uygun zaman aralıkları yaz aylarıdır. Gezilip görülecek mekânları arasında parklar ve katedraller gibi mimari yapılar bulunmaktadır. Bunların yanında su kulesi, Etnografya ve doğa tarihi müzesi gibi mekânlarda turistik merkezler arasındadır.

Londra Hakkinda

Kişinev Londra uçak bileti Londra, meridyenin sıfır derecesinin Greenwich kasabasının bulunduğu İngiltere’nin başkenti olan şehirdir. Dünyanın önde gelen finans ve iş merkezi olarak halkça tutulma kazanan şehir, Avrupa’nın en kalabalık ikinci şehridir. 300’den fazla dil konuşulan bu yer uluslararası turizmin de orta noktası olmaktadır. Beş adet uluslararası havaalanı bulunmakta ve yeşili bol bu şehirde çok fazla bahçe ve park bulunmaktadır. Thame nehri tarafından ikiye bölünen Londra, iki bin yıl önce Romalılar arasından kurulmuştur. Dünyanın en eski şehirlerden biri olan bu yerde pek çok tarihi müze gezilebilmektedir. İngiltere’nin sembolü olan Big Ben, Albert müzesi, Ulusal galerisi, Wesrminster sarayı ile farklı tarihi ve simgesel yerlere sahip şehir, misafirlerine göz kamaştıracak bir seyahat sunmaktadır.

Kişinev - Londra Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kişinev - Londra arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 3 saat 20 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
Kişinev - Londra arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 2140 KM kadardır.
Kişinev ve Londra arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
Kişinev - Londra arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Air Moldova, Arctic Circle Air, Wizz Air UK firmalarıdır.
Kişinev - Londra arasında International, Biggin Hill, City London, Gatwick, Heathrow, Luton, Stansted havalimanları kullanılmaktadır.

Londra Hava Durumu

 • kapalı
  Çar
  kapalı
  12°C
 • az bulutlu
  Per
  az bulutlu
  16°C
 • açık
  Cum
  açık
  15°C
 • açık
  Cmt
  açık
  15°C
 • açık
  Paz
  açık
  17°C

Haritada Londra

Kişinev Havalimanları

Londra Araç Kiralama Konumları