Grönland Uçak Bileti Satın Al

Grönland Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

America/Thule

TRANSLATOR

Dil

Danca

Para birimi

Danish Krone

Telefon kodu

299

Başkent

Godthab

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Grönland arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Aappilattoq, Aasiaat, Alluitsup, Alluitsup Paa, Arsuk, Dundas, Ilimanaq Harbour, Ilulissat, Ittoqqortoormiit, Kangaamiut, Kangerlussuaq, Kulusuk, Nanortalik, Narsaq Kujalleq, Narsarsuaq, Neerlerit Inaat, Nuuk, Oqatsut Harbour, Paamiut, Qaanaaq, Qaarsut, Qasigiannguit, Qassimiut, Qeqertarsuaq, Qeqertarsuatsiaat, Qullissat, Saarloq, Sisimiut, Tasiilaq, Tasiuasaq Harbour havalimanı Grönland uçuşlarında kullanılır.
Grönland Uçak Bileti

Grönland Hakkında

Eski gezginler “Bütün dünyayı gördüğün zaman daima (gitmediğin yer olarak) Greenland kalacaktır” derler. Ama neden o zamana kadar bekleyelim ki? Greenland ucuz bir seyahat durağı değil, fakat muhteşem manzaralı tabiatı, berrak ışığı ve doğanın saf enerjisini bütünleştirebilen çok az yer var.

Güzelliklerle dolu düzlükler ve çitlerle çevrilmemiş vahşi yaşam macera severlere istediği zaman, yürüyerek, kayakla veya köpek kızağıyla dolaşmak için eşsiz özgürlük veriyor. Fiilen burada yol yok, ulaşım pahalı, fakat helikopter ve tekne gezileri her kuruşuna değer. Bunlar sizi gerçekten muhteşem dağ manzaraları ve buzullar veya gezegenin en şaşırtıcı fiyortlarına götürür. Greenland ayrıca deniz kayağı, kaya tırmanışı ve somon balığı avcılığı gibi ticari olmayan fakat dünyada bir numara olan şanslar sunar.

Dünyanın en büyük kıta olmayan adası dünyanın en seyrek nüfusuna sahiptir. Bununla beraber, Greenland’ın batı sahili boyunca renkli boyanmış tahta kulübeleri olan fotojenik birkaç köy yayılmıştır, ayrıca başkent Nuuk Town ve diğer küçük kasabalar bulunmaktadır. Güneyde zümrüt yeşili çimenlerin olduğu harika koyun çiftlikleri vardır.

Kültürel olarak, Eskimo ve Danimarka kanlarının eşsiz harmonisi Greenland toplumunu oluşturmaktadır. Avcılık ve köpek kızakçılığı ile Carlsberg ve kaffemiks gibi bazen tarihi ve modernin uyumsuz karışımı da olabilmektedir. Yerel düşünceleri merak eden hırslı fakat sakin hassas ziyaretçiler kalın sert cepheli Greenland sessizliğinin altında büyüleyici, zengin bir kültür bulacaklardır.

Sürekli gelişen turist ofisleri, otel ve motel ağıyla Greenland artık sadece zenginlerin gelebildiği bir yer değildir. Ne kadar gezerseniz gezin, tahmin edilemez hava koşullarını düşünerek gezi programınızı ayarlamanız mantıklı olacaktır. Rahatlamak, gece yarısı güneşini içine çekmek, bir buzulun doğmasına şahit olmak, kuzey ışıklarıyla büyülenmek için geniş bir zaman ayırın.


 

Grönland Yönüne Uçan Havayolları