Atina - Selanik Uçak Bileti

Atina - Selanik Uçuş Bilgileri

Min Fiyat Bilinmiyor
En Uygun Fiyatlı Firma Bilinmiyor
En Çok Uçuş Yapan Firma Bilinmiyor
Selanik Yerel Saat 20:11
Yaklaşık Uçuş Süresi 50 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 300 KM
Selanik Hızlı Erişim

Atina Selanik Seferli Firmalar

En Popüler Selanik Uçak Biletleri

JU Air Serbia 17 Temmuz 2024
Atina İstanbul 3.597 TL
Satın Al
BA British Airways 12 Ağustos 2024
Atina Kefallinia 23.350 TL
Satın Al
JU Air Serbia 19 Ağustos 2024
Atina Παρίσι 19.398 TL
Satın Al
A3 Aegean Airlines 09 Ekim 2024
Atina Штутгарт 4.563 TL
Satın Al
A3 Aegean Airlines 01 Ağustos 2024
Atina Zakinthos Island 18.694 TL
Satın Al
A3 Aegean Airlines 16 Temmuz 2024
İstanbul Selanik 3.576 TL
Satın Al
EW Eurowings 22 Eylül 2024
Karlsruhe/Baden Baden Selanik 26.385 TL
Satın Al

Atina Hakkinda

Atina, 4 milyonda nüfusu ile Yunanistan’ın en kalabalık şehri olmaktadır. Eski Yunan medeniyetinin de merkezi olan bu şehir, antik çağlara ait kültürel mirasının yanında günümüzde oldukça modern bir yapıya sahip olmaktadır. Kentin adı eski Yunan mitolojisindeki Atena tanrısından gelmektedir. Eski dönemlerde Avrupa’nın ilk modern kenti olan Atina, günümüzde de çok önemli kültürel ve ticari bir merkez olmaktadır. Akropolis, şehrin en yüksek tepesi olmakta ve gece ışıklandırma sistemi sayesinde şehrin tacı görünümünü almaktadır. Dianysos tiyatrosu, Erekhtheion tapınağı, Syntagma meydanı, Ermou caddesi, Akrapolis Müzesi gezilebilecek en önemli yerleri arasındadır.  Etrafı tepelerle çevrili olan bu şehir, eski Yunan medeniyetinin merkezi olarak Avrupa tarihinin en önemli medeniyetleri arasında yer alır.

Selanik Hakkında

Selanik, Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu, Yunanistan Makedonyasının yönetim merkezi olan bir şehirdir. Yunanistan ülkesinin en büyük ikinci şehri olarak karşımıza çıktığı ve 363.987 kişilik bir nüfusa sahip olduğu bilinir. Akdeniz iklimine sahip olan şehir yaz aylarını sıcak ve kurak kış aylarını ise soğuk ve yağışlı geçirmektedir. Şehrin kuzey kesiminde ise karasal ikimin hâkim olduğu görülür. Turizm alanında kendini oldukça geliştiren bir şehir olan Selanik yıl içinde yerli yabancı pek çok ziyaretçiyi konuk etmektedir. Şehir içinde gezilebilecek yerlerine göz attığımız da bizleri Altın kapı, Alatini Köşkü, Bahçe Çiftlik, Atatürk'ün doğduğu ev, Hacci M'ümin, Suluca ve daha pek çok alan karşılamaktadır. Bunun yanı sıra şehir içinde Divan, Orta Mescid, Eski Cami'i Şerifi ya da Camii Atik, Bubara gibi pek çok kale bulunmaktadır.
Atina - Selanik Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Atina - Selanik arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 50 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
Atina - Selanik arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 300 KM kadardır.
Atina ve Selanik arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
Atina - Selanik arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Sky Express, OLYMPIC AIR, Aegean Airlines, Hahn Air firmalarıdır.
Atina - Selanik arasında Athens Int E Venizelos, Hellinikon, Makedonia Apt havalimanları kullanılmaktadır.
Selanik Hava Durumu
 • az bulutlu
  Paz
  az bulutlu
  31°C
 • açık
  Pzt
  açık
  29°C
 • parçalı az bulutlu
  Sal
  parçalı az bulutlu
  31°C
 • parçalı az bulutlu
  Çar
  parçalı az bulutlu
  32°C
 • parçalı az bulutlu
  Per
  parçalı az bulutlu
  31°C
Haritada Selanik
Selanik Havalimanları
Selanik Araç Kiralama Konumları