Atina - Mykonos Uçak Bileti

Atina - Mykonos Uçuş Bilgileri

Min Fiyat Bilinmiyor
En Uygun Fiyatlı Firma Bilinmiyor
En Çok Uçuş Yapan Firma Bilinmiyor
Mykonos Yerel Saat 16:49
Yaklaşık Uçuş Süresi 40 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 150 KM
Mykonos Hızlı Erişim

Atina Mykonos Seferli Firmalar

Mykonos İle İlgili Blog Yazıları

Atina Hakkinda

Atina, 4 milyonda nüfusu ile Yunanistan’ın en kalabalık şehri olmaktadır. Eski Yunan medeniyetinin de merkezi olan bu şehir, antik çağlara ait kültürel mirasının yanında günümüzde oldukça modern bir yapıya sahip olmaktadır. Kentin adı eski Yunan mitolojisindeki Atena tanrısından gelmektedir. Eski dönemlerde Avrupa’nın ilk modern kenti olan Atina, günümüzde de çok önemli kültürel ve ticari bir merkez olmaktadır. Akropolis, şehrin en yüksek tepesi olmakta ve gece ışıklandırma sistemi sayesinde şehrin tacı görünümünü almaktadır. Dianysos tiyatrosu, Erekhtheion tapınağı, Syntagma meydanı, Ermou caddesi, Akrapolis Müzesi gezilebilecek en önemli yerleri arasındadır.  Etrafı tepelerle çevrili olan bu şehir, eski Yunan medeniyetinin merkezi olarak Avrupa tarihinin en önemli medeniyetleri arasında yer alır.

Mykonos Hakkında

Mykonos, Yunanistan sınırlarında bulunan bir ada olarak karşımıza çıkmaktadır. Avrupa Jet sosyetesinin tercihlerinden biri olan bu şehir gece hayatı ile adından sıkça söz ettirmektedir. Yunan adaları arasında en beğenilen ve en kalabalık olan bir adadır. Ada içerisinde toplu ulaşımlar otobüslerle sağlanmaktadır. Ama otobüsler oldukça az sayıya sahip olduğu için sıkışmalar yaşanmaktadır. Bu yüzden adaya gelen turistlerin genellikle araç kiralamayı tercih ettikleri görülür. Town bölgesinde ki plajlara deniz taksi imkanı ile ulaşıldığı görülür. Tatil yerleri arasında bulunan bu ada içerisinde on beş plajı bulundurmaktadır. En yakın ve kalabalık olan plajlar arasından Malalianos ve Tourlos plajları bulunmaktadır. Gezilecek kültürel alanlara göz attığımız da ise bizleri Arkeoloji Müzesi, Deniz Müzesi, Kültür Müzesi, Parapotiani Kilisesi, Delos Adası bulunmaktadır. Dünyanın en ünlü markalarında ulaşarak ada içinde alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Mağazalar Hora bölgesinde yoğun bir şekilde bulunur.
Atina - Mykonos Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Atina - Mykonos arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 40 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
Atina - Mykonos arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 150 KM kadardır.
Atina ve Mykonos arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
Atina - Mykonos arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde OLYMPIC AIR, Aegean Airlines, Sky Express, Volotea firmalarıdır.
Atina - Mykonos arasında Athens Int E Venizelos, Hellinikon, Mykonos havalimanları kullanılmaktadır.
Mykonos Hava Durumu
 • açık
  Paz
  açık
  27°C
 • açık
  Pzt
  açık
  26°C
 • açık
  Sal
  açık
  27°C
 • açık
  Çar
  açık
  27°C
 • açık
  Per
  açık
  27°C
Haritada Mykonos
Mykonos Havalimanları