Siirt - Bitlis Otobüs Bileti

Siirt - Bitlis Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Siirt - Bitlis Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Lider Siirt Turizm
MB Seyahat
Metro Turizm

Siirt Hakkında

Şiirlerin ve manilerin diyarı olan Siirt, Arap, Kürt ve Türk nüfusun bir arada yaşadığı kültürel çeşitliliğe sahip kentlerden biridir.

Doğal güzellikleri ve geniş vadileriyle tabloluk bir doğal güzelliği olan kentte, termal turizm ve av turizmi popülerdir. Veysel Karani türbesi de bu ilimizde bulunur ve birçok dini mekanı ziyaret için çevre illerden gelinir. Özellikle kış aylarında düzenlenen en uygun otobüs bileti kampanyaları sayesinde, birçok yerli turistin ziyaret etmesi mümkün olmaktadır.

Yöresel el sanatları ürünleri bulunan ve iri taneli fıstıkları, pervani balı ve Büryan pilavıyla dikkat çeken bir kültürel ezgisi vardır. Bıtım sabunu ve tiftik battaniyesinin önemli bir ekonomik gelir kaynağı olduğu kentte, kaplıca turizmi dikkat çekmektedir.

Sadece yerli değil yabancı turistlerin de geldiği bu kaplıcaların romatizma, kısırlık, cilt hastalıkları gibi birçok şeye deva olduğu bilinmektedir. 

Bitlis Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Bitlis

Bitlis otogarı şehir merkezi dışında yer almaktadır. Ulaşım konusunda fazla gelişmediği için sadece minibüs ve servislerle çevre ilçelere ulaşım sağlanabilmektedir. En uygun otobüs bileti için yakın illerdeki yerel otobüs firmalarından bilet temin ederek komşu illere seyahat edilebilmektedir.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının birkaç tanesinin çeşitli ilçelere servis hizmeti bulunmaktadır. Otobüs firmanızı arayarak servis saatleri ve güzergahlar hakkında net bir bilgi edinebilirsiniz.  


Minibüslerle Ulaşım

Otogarda minibüs hizmetinden yararlanarak birçok farklı köy ve ilçeye gidebilirsiniz. Bitlis şehir içi ulaşımı minibüslerle sağlanmaktadır ve otobüs yoktur.

En Popüler Siirt - Bitlis Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Bitlis Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Sal
  parçalı bulutlu
  1°C
 • hafif yağmur
  Çar
  hafif yağmur
  3°C
 • hafif yağmur
  Per
  hafif yağmur
  3°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  4°C
 • parçalı bulutlu
  Cmt
  parçalı bulutlu
  2°C

Haritada Bitlis

Bitlis Hakkında

Nüfus
340.449
Plaka
13
Telefon Kodu
434