Niğde - Yozgat Otobüs Bileti

Niğde - Yozgat Otobüs Seferleri

 • Has Turizm A.Ş.
  NIĞDE
  00:15
  YOZGAT
  04:35
  85 TL
 • Metatur Turizm
  NIĞDE
  11:00
  YOZGAT
  16:05
  70 TL
 • Süha Turizm
  NIĞDE
  17:45
  YOZGAT
  22:05
  60 TL
 • Has Turizm A.Ş.
  NIĞDE
  21:00
  YOZGAT
  00:50
  85 TL
 • Kanberoğlu Turizm
  NIĞDE
  21:45
  YOZGAT
  01:35
  80 TL
 • Has Turizm A.Ş.
  NIĞDE
  00:15
  YOZGAT
  04:35
  85 TL
 • Metatur Turizm
  NIĞDE
  11:00
  YOZGAT
  16:05
  70 TL
 • Süha Turizm
  NIĞDE
  17:45
  YOZGAT
  22:05
  60 TL
 • Has Turizm A.Ş.
  NIĞDE
  21:00
  YOZGAT
  00:50
  85 TL
 • Metro Turizm
  NIĞDE
  21:30
  YOZGAT
  01:50
  90 TL
 • Kanberoğlu Turizm
  NIĞDE
  21:45
  YOZGAT
  01:35
  80 TL
 • Has Turizm A.Ş.
  NIĞDE
  00:15
  YOZGAT
  04:35
  85 TL
Tümünü Göster

Niğde - Yozgat Seferi Yapan Otobüs Firmaları

As Adana Seyahat
Metro Turizm
Mis Amasya
Mis Amasya Tur
Yeni Adana

Niğde Hakkında

Elma üretimi konusunda ilk sırada yer alan Niğde, Kapadokya bölgesine dahil olan alanlar arasındadır. Deri ve halı fabrikasıyla istihdam sağlayan ve patates üretiminde de önemli bir yeri olan bu kent, antik dönemden kalma eserleriyle de oldukça meşhurdur.

Meyvecilik ve meyve bahçeleri ile ünlü olan Niğde, her zaman tarımla geçinen bir kent olmuştur. Tarım yanında sanayi de etkili olmaya başlamıştır. Meşhur Niğde Gazozu da bu fabrikada üretilmektedir.

Türkler öncesi eserler ve Osmanlı dönemi eserlerinin incelenebileceği Etnografya Müzesi, kilise ve harabeler, manastırlar, Roma devri kalıntıları ile turizm açısından önemli kültürel değerlere sahiptir.

Niğde tavası, kaygana, mangır çorbası, aşure ve incir tatlısıyla meşhur bir mutfağı vardır. Meyve ve sebzeler, süt ürünleri mutfağın en önemli demirbaşlarıdır. Patateslerin ülke ihtiyaçlarının yüzde 25’ini karşılaması ekonomik açıdan oldukça önemlidir.

Kapadokya’nın sınırları içinde olan Niğde turistik açıdan tanıtımının yeterince yapılmaması nedeniyle çok fazla ilgi çekmemektedir. 

Yozgat Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Yozgat Otogar şehir merkezine oldukça yakındır. Otogardan şehir merkezine ulaşım için taksi ve minibüsler tercih edilebilmektedir.

Belediye otobüsleri, minibüsler, otobüs servisleri ve taksilerle ulaşım sağlanmaktadır. Otogardan şehir merkezi dışında her yere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Otogardan yerel ya da ulusal birçok firmaya kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yozgat’ta üniversite öğrencilerine indirimli seyahat imkanı bulunmaktadır. Bu nedenle gitmek istediğiniz güzergaha göre değişen araçlarla her yere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. En uygun otobüs bileti için fırsatlar oluştuğunda yakın kentlere seyahat edebilirsiniz.

Günlük seferler dışında hafta sonlarında da düzenlenen seferler nedeniyle ulaşım konusunda gelişmekte olan Yozgat, öğrenci nüfusun ağırlıkta olduğu bir otogar olarak düzenlenmiştir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Karatepe’de bulunan otogardan taksi çağırmak için (0354) 212 98 70 numarasından taksi çağırabilirsiniz. Taksi ile şehir merkezine ulaşım biraz pahalı olsa da, konforlu ve güvenli ulaşım için taksi çağırabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Sabah 07:15 saatinden itibaren başlayan otobüs seferleri, 23:00’e kadar devam etmektedir. Ulaşım ücretlerinin pahalı olduğu Yozgat kentinde, akşam saat 9’dan sonra otobüs bulmak oldukça güçleşmektedir. Kentin en büyük sorunlarından olan ulaşım problemine de çözümler üretilmektedir.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının birçoğunun Yozgat ilçelerine servis hizmeti vardır. Bu servis araçlarından bilet aldığınız firma tarafından yararlanıp yararlanamayacağınızı öğrenmek için, otobüs şirketinizin yazıhanesi ile görüşmeniz uygun olacaktır.


Minibüslerle Ulaşım

Yozgat kentinde şehir içi ulaşım minibüslerle sağlanmaktadır. Minibüslerle mahalle, köy ve diğer ilçelere ulaşabilirsiniz.

Minibüslerle istediğiniz yere ulaşmak için neredeyse her 20 dakikada bir geçen minibüslerden birine binebilirsiniz. Akşam 8’den sonra zorlaşan ulaşım, seferlerin daha sık yapılması talepleriyle iyileştirilmeye çalışılsa da, her zaman sorun olarak bilinmektedir.

En Popüler Niğde - Yozgat Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Yozgat Hava Durumu

 • açık
  Çar
  açık
  -2°C
 • açık
  Per
  açık
  -2°C
 • açık
  Cum
  açık
  -0°C
 • açık
  Cmt
  açık
  2°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  4°C

Haritada Yozgat

Yozgat Hakkında

Nüfus
419.440
Plaka
66
Telefon Kodu
354