Niğde - Ordu Otobüs Bileti

Niğde - Ordu Otobüs Seferleri

 • Metro Turizm
  NIĞDE
  17:00
  ORDU
  04:20
  135 TL
 • Kanberoğlu Turizm
  NIĞDE
  17:00
  ORDU
  05:20
  130 TL
 • Öncü Seyahat
  NIĞDE
  18:30
  ORDU
  03:20
  125 TL
 • Süha Turizm
  NIĞDE
  19:00
  ORDU
  06:50
  130 TL
 • Ali Osman Ulusoy
  NIĞDE OTOGARI
  20:45
  ORDU OTOGARI
  07:15
  130 TL
 • Has Turizm A.Ş.
  NIĞDE OTOGARI
  21:00
  ORDU OTOGARI
  08:00
  135 TL
 • Has Turizm A.Ş.
  NIĞDE
  21:00
  ORDU
  07:50
  135 TL
 • Metro Turizm
  NIĞDE
  21:00
  ORDU
  06:20
  135 TL
 • Kanberoğlu Turizm
  NIĞDE
  21:45
  ORDU
  10:05
  130 TL
 • Kanberoğlu Turizm
  NIĞDE
  17:00
  ORDU
  05:20
  130 TL
 • Metro Turizm
  NIĞDE
  17:00
  ORDU
  04:20
  135 TL
 • Öncü Seyahat
  NIĞDE
  18:30
  ORDU
  03:20
  125 TL
Tümünü Göster

Niğde - Ordu Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Ali Osman Ulusoy
Metro Turizm
Ulusoy Seyahat

Niğde Hakkında

Elma üretimi konusunda ilk sırada yer alan Niğde, Kapadokya bölgesine dahil olan alanlar arasındadır. Deri ve halı fabrikasıyla istihdam sağlayan ve patates üretiminde de önemli bir yeri olan bu kent, antik dönemden kalma eserleriyle de oldukça meşhurdur.

Meyvecilik ve meyve bahçeleri ile ünlü olan Niğde, her zaman tarımla geçinen bir kent olmuştur. Tarım yanında sanayi de etkili olmaya başlamıştır. Meşhur Niğde Gazozu da bu fabrikada üretilmektedir.

Türkler öncesi eserler ve Osmanlı dönemi eserlerinin incelenebileceği Etnografya Müzesi, kilise ve harabeler, manastırlar, Roma devri kalıntıları ile turizm açısından önemli kültürel değerlere sahiptir.

Niğde tavası, kaygana, mangır çorbası, aşure ve incir tatlısıyla meşhur bir mutfağı vardır. Meyve ve sebzeler, süt ürünleri mutfağın en önemli demirbaşlarıdır. Patateslerin ülke ihtiyaçlarının yüzde 25’ini karşılaması ekonomik açıdan oldukça önemlidir.

Kapadokya’nın sınırları içinde olan Niğde turistik açıdan tanıtımının yeterince yapılmaması nedeniyle çok fazla ilgi çekmemektedir. 

Ordu Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Ordu Otogardan çıktığınızda şehir merkezinde olacağınız için otogardan şehir merkezine ulaşım konusunda bir araca da ihtiyacınız yoktur.

Ancak farklı ilçelere ulaşım söz konusu olduğunda 12 kişilik dolmuşlar, otobüsler ve servislerin yanında taksilerle de ulaşım mümkün olmaktadır. Taksi ücretleri çok pahalı değildir ve açılış ücreti artı km başına eklenen ücretlerle ulaşım sağlanır.

Giresun’a sık sık kalkan yerel otobüslerle de şehirlerarası ulaşım sağlanmakta ve her saat başı en uygun otobüs bileti ve araç bulunabilmektedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksiler otogarın dışındaki otogar taksi merkez durağında bulunmaktadır. (0452) 233 74 77 numarasından talep edeceğiniz taksi ücretleri ile istediğiniz yere kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Konforlu ve lüks bir ulaşım aracı olan taksilerle şehir merkezine ulaşmak için, taksimetre açılış ücreti ve km başına işleyen ücretler hesaplanır.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Ordu belediyesinin farklı ilçelerinde otobüs seferleri düzenlenmektedir. Merkezden her ilçe ve köye ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır. Otobüslerle ulaşım için otogardan çıktığınızda ana durağa giderek farklı güzergahlara giden otobüslere binebilirsiniz.

Saat 19’dan sonra seyrekleşen otobüs seferleri ile istediğiniz her yere kısa sürede ulaşabilirsiniz ve merkeze giden tüm otobüslere binerek otogara ulaşabilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Ünye ya da farklı ilçelere giden otobüs servisleri, ücretsiz olarak hizmet vermektedir ve bilet aldığınız firmanın ücretsiz servisi olup olmadığını anlamanız için de saat ve güzergah bilgisini firmanıza sorarak öğrenebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Ordu’nun hemen hemen her bölgesine minibüslerle ulaşım sağlanmakta ve halkın büyük bir kısmı bu araçları kullanmaktadır. Minibüslerle; Toki, Hastane, Bolaman, Fatsa, Konakbaşı, Sanayi, İkizce, Fiskobirlik, Çakırtepe, Kuğukent, Stadyum, Güzelyalı, Kumbaşı gibi bölgelere kolay bir şekilde ulaşım sağlanmaktadır.

En Popüler Niğde - Ordu Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Ordu Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  21°C
 • hafif yağmur
  Sal
  hafif yağmur
  15°C
 • açık
  Çar
  açık
  13°C
 • açık
  Per
  açık
  13°C
 • açık
  Cum
  açık
  13°C

Haritada Ordu

Ordu Hakkında

Nüfus
728.949
Plaka
52
Telefon Kodu
452