Niğde - Karaman Otobüs Bileti

Niğde - Karaman Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Niğde - Karaman Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Lüks Ereğli Turizm

Niğde Hakkında

Elma üretimi konusunda ilk sırada yer alan Niğde, Kapadokya bölgesine dahil olan alanlar arasındadır. Deri ve halı fabrikasıyla istihdam sağlayan ve patates üretiminde de önemli bir yeri olan bu kent, antik dönemden kalma eserleriyle de oldukça meşhurdur.

Meyvecilik ve meyve bahçeleri ile ünlü olan Niğde, her zaman tarımla geçinen bir kent olmuştur. Tarım yanında sanayi de etkili olmaya başlamıştır. Meşhur Niğde Gazozu da bu fabrikada üretilmektedir.

Türkler öncesi eserler ve Osmanlı dönemi eserlerinin incelenebileceği Etnografya Müzesi, kilise ve harabeler, manastırlar, Roma devri kalıntıları ile turizm açısından önemli kültürel değerlere sahiptir.

Niğde tavası, kaygana, mangır çorbası, aşure ve incir tatlısıyla meşhur bir mutfağı vardır. Meyve ve sebzeler, süt ürünleri mutfağın en önemli demirbaşlarıdır. Patateslerin ülke ihtiyaçlarının yüzde 25’ini karşılaması ekonomik açıdan oldukça önemlidir.

Kapadokya’nın sınırları içinde olan Niğde turistik açıdan tanıtımının yeterince yapılmaması nedeniyle çok fazla ilgi çekmemektedir. 

En Popüler Niğde - Karaman Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Karaman Hava Durumu

 • kapalı
  Sal
  kapalı
  3°C
 • parçalı az bulutlu
  Çar
  parçalı az bulutlu
  5°C
 • parçalı az bulutlu
  Per
  parçalı az bulutlu
  5°C
 • kar yağışlı
  Cum
  kar yağışlı
  1°C
 • açık
  Cmt
  açık
  -2°C

Haritada Karaman

Karaman Hakkında

Nüfus
242.196
Plaka
70
Telefon Kodu
338