Niğde - Çorum Otobüs Bileti

Niğde - Çorum Otobüs Seferleri

 • Has Turizm A.Ş.
  NIĞDE
  00:15
  ÇORUM
  06:05
  95 TL
 • Metro Turizm
  NIĞDE
  01:00
  ÇORUM
  06:50
  95 TL
 • Metro Turizm
  NIĞDE
  17:00
  ÇORUM
  23:05
  95 TL
 • Süha Turizm
  NIĞDE
  19:00
  ÇORUM
  100 TL
 • Has Turizm A.Ş.
  NIĞDE
  21:00
  ÇORUM
  02:20
  95 TL
 • Metro Turizm
  NIĞDE
  23:30
  ÇORUM
  04:55
  95 TL

Niğde - Çorum Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Ali Osman Ulusoy
Yeni Adana
Metro Turizm
Mis Amasya
Lider Adana Seyahat
Ulusoy Seyahat

Niğde Hakkında

Elma üretimi konusunda ilk sırada yer alan Niğde, Kapadokya bölgesine dahil olan alanlar arasındadır. Deri ve halı fabrikasıyla istihdam sağlayan ve patates üretiminde de önemli bir yeri olan bu kent, antik dönemden kalma eserleriyle de oldukça meşhurdur.

Meyvecilik ve meyve bahçeleri ile ünlü olan Niğde, her zaman tarımla geçinen bir kent olmuştur. Tarım yanında sanayi de etkili olmaya başlamıştır. Meşhur Niğde Gazozu da bu fabrikada üretilmektedir.

Türkler öncesi eserler ve Osmanlı dönemi eserlerinin incelenebileceği Etnografya Müzesi, kilise ve harabeler, manastırlar, Roma devri kalıntıları ile turizm açısından önemli kültürel değerlere sahiptir.

Niğde tavası, kaygana, mangır çorbası, aşure ve incir tatlısıyla meşhur bir mutfağı vardır. Meyve ve sebzeler, süt ürünleri mutfağın en önemli demirbaşlarıdır. Patateslerin ülke ihtiyaçlarının yüzde 25’ini karşılaması ekonomik açıdan oldukça önemlidir.

Kapadokya’nın sınırları içinde olan Niğde turistik açıdan tanıtımının yeterince yapılmaması nedeniyle çok fazla ilgi çekmemektedir. 

Çorum Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Çorum

Çorum otogarından şehir merkezine ulaşım için halk otobüsleri ve servislerle ulaşımın sağlanması mümkündür. Belediyenin servislerinin bulunduğu otogardan her yarım saatte bir şehir merkezine ulaşım sağlanmaktadır. Yerel otobüs firmalarıyla en uygun otobüs bileti alarak ekonomik bir şekilde seyahat edebilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogara taksi çağırmak için merkezden çağırabilirsiniz. 0364 225 34 05 numaralı telefondan taksi çağırabilirsiniz ve kısa sürede gitmek istediğiniz yere trafik engeline takılmadan gidebilirsiniz. Taksi ücretleri oldukça yüksektir.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Bazı yerel ve ulusal otobüs firmalarının merkeze servisleri vardır. Ayrıca bazı otobüsler otogara ilçe ve köylere uğrayabilmektedir. Bunun için otobüs firmanızdan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.


Belediye Servisleri ile Ulaşım

Çorum belediyesinin her yarım saatte bir merkeze ücretsiz servis hizmeti vardır. Belediye otobüsleri, yeni otogara girmemektedir.

En Popüler Niğde - Çorum Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Çorum Hava Durumu

 • açık
  Çar
  açık
  4°C
 • açık
  Per
  açık
  5°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  7°C
 • az bulutlu
  Cmt
  az bulutlu
  5°C
 • hafif yağmur
  Paz
  hafif yağmur
  7°C

Haritada Çorum

Çorum Hakkında

Nüfus
0
Plaka
19
Telefon Kodu
364