Gümüşhane - Siirt Otobüs Bileti

Gümüşhane - Siirt Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Gümüşhane - Siirt Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Gümüşhane Hakkında

Karadeniz kültürünün Rum kültürü ile birleştiği Gümüşhane kentinde, Keçi Kalesi ve Torul Kalesi oldukça önemlidir. Turistik açıdan bu bölgeler ziyaret edilmektedir.

Dağ yamaçlarında kurulu bir kent olan Gümüşhane, Hagios Georgios Manastırı ile en eski çağlardan kalma eserlerden biridir ve Trabzon prensi Aleksios Komnenos tarafından yaptırıldığı bilinmektedir. Gümüşhane eskiden Trabzon iline bağlıydı ve daha sonra il oldu.

Bölge çok eski zamanlardan beri Rum nüfusun yoğun olduğu bölgeler arasındaydı ve mübadele zamanında bölgedeki Rumlar gönderilerek bölgeye Türkler yerleştirildi.

Yolları kötü olan Gümüşhane’de turistlerin en büyük sıkıntısı budur ve zorlu bir seyahate neden olduğundan çok fazla eleştirilir. Karaca mağarasının dünyanın en eski mağarası olduğu söylenmektedir ve 137 milyon yıl önce ilk insanların bu bölgede yer aldığı bilinir.

Çok sayıda sit alanı bulunan Gümüşhane’de birçok farklı gezi alanı bulunmakla birlikte, görsel olarak gezilebilecek olan yerler oldukça zor bir şekilde ulaşılmaktadır.

En Popüler Gümüşhane - Siirt Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Siirt Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Sal
  hafif yağmur
  5°C
 • az bulutlu
  Çar
  az bulutlu
  5°C
 • parçalı az bulutlu
  Per
  parçalı az bulutlu
  6°C
 • orta şiddetli yağmur
  Cum
  orta şiddetli yağmur
  4°C
 • açık
  Cmt
  açık
  3°C

Haritada Siirt

Siirt Hakkında

Nüfus
320.351
Plaka
56
Telefon Kodu
484