Efe Tur Otobüs Bileti

Efe Tur Hakkında Bilgiler

Satış Durumu
Satışa Açık
Durak Sayısı
160
Genel Merkezi
Kocaeli
Kuruluş Tarihi
1990
Firma Puanı
0 / 5

Efe Tur Hakkında

Efe Tur


İzmit merkezli olarak 1991 yılında kurulan Efe Tur günümüzde faaliyetlerini tüm Türkiye genelinde yürüten bir otobüs firmasıdır. Efe Tur adını kurucusu Mehmet Efe’nin soyadından almaktadır. Başlıca sefer yerlerinin Marmara ve Ege bölgeleri olması da bu ismin bölgede yer etmesini sağlayan unsurlardan birisidir. 2003 yılına kadar bir aile şirketi olarak devam eden Efe Tur, 2003 yılına geldiğinde el değiştirerek Halit Bıçak ve Mikdat Dabak ortaklığına geçmiştir. El değiştirme sürecinin ardından kurumsallaşma çalışmaları daha da hızlanmıştır.

Efe Tur’un Hizmetleri

Efe Tur devamlı olarak seyahat eden yolcularına da ayrıcalık göstermektedir. Bu kapsamda Efe Clup Kart uygulaması yapan firmadan alınan her bilette puan tanımlanmaktadır. Her 1 puan 1 TL’ye karşılık gelmekte ve bir bilet almaya yetecek kadar puan elde edildiğinde bu puanlar kullanılmaktadır. Bu kartı almak için en yakın şubeye gitmek be bir form doldurmak yeterli olmaktadır. Bu kartı aldıktan sonra Efe Tur’un internet sitesi üzerinden hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra son aldığınız biletleri, kazandığınız puanları ve hali hazırda ne kadar puanınız olduğunu görüntüleyebilir ve bilet alma işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
Efe Tur seyahat eden yolcuların sıkılmaması için bir de seyahat dergisi imkanı sunmaktadır. Her koltuğun arkasında bulunan Efe’ce dergisinde kültür, sanat, seyahat ve geziye ait pek çok yazı bulabilirsiniz.
Seyahatlerin olmazsa olmazlarından birisi de ikramlardır. Efe Tur seyahatlerin uzunluğuna göre değişen sayıda ikramlarda bulunuyor. bu ikramlar için herhangi bir ücret talep edilmiyor. İkramlarda çay, kahve, kola, fanta, limonata, meyve suyu gibi içecekler ile birlikte bisküvi, çubuk kraker ve kek dağıtımları da gerçekleştiriliyor.
İkramların yanı sıra son model araçlarda yer alan televizyon, wi-fi, radyo ve prizler yolcuların rahat ve keyifli bir yolculuk geçirmelerini sağlıyor. Seyahat edilen otobüsün modeline göre televizyon ekranlarında değişiklik olabiliyor. Ancak genel itibariyle LCD ekranlarda yolcular müzik dinleyebiliyor, televizyon izleyebiliyor, film açabiliyor ve oyun oynayabiliyor.

Seferleri

Efe Tur’un başlıca hareket noktası İzmit’tir. İzmit’ten tüm Türkiye geneline yayılan Efe Tur hali hazırda İzmir, Ankara, Yalova, Zonguldak, Isparta, Kütahya gibi illere sefer düzenlemektedir. Dolayısıyla ana güzergâhın Marmara ve Ege bölgesi olduğunu ifade etmek gerekir. İzmit ile İstanbul arası seferler en çok tercih edilen seferlerdir ve her yarım saatte bir seferler gerçekleştirilmektedir. Efe Tur Ankara seferleri ise saat başında bir düzenlenmektedir. Özellikle resmi tatil ve bayram günlerinde bu seferlerde dahi boş yerler bulmak zorlaşmaktadır.
Otobüs ve diğer araçlar ile toplam araç filosu 120’ye ulaşan Efe Tur her geçen gün filosunu da genişletmeye devam ediyor. Filosunun genişlemesi sayesinde istihdama da ciddi bir katkı sunmaktadır. Efe Tur otobüs tercihini ağırlıklı olarak Mercedes Benz’den yana kullanmaktadır. Araçlar içerisinde Tourismo dikkat çeken bir yer tutuyor. Zira 2016 yılında yapılan toplu alımlar ile birlikte araç filosunda Tourismo’nun sayısı artmış oldu.
Efe Tur, şehirlerarası yolculuklarda kanuni olarak belirtilen aralıklarla molalar vermektedir. Bu konaklamalar Efe Tur’un anlaşma yaptığı tesislerde gerçekleşmektedir. Efe Tur’un kendisine ait bir dinlenme tesisi bulunmuyor. Dinlenme tesislerinde ise restoran, hediyelik eşya, market, lavabo gibi hizmetler sunuluyor. Tesislerin temizliği ve çevre düzenlemesinin güzel yapılmış olması iyi bir mola imkanı sunuyor. Üstelik iller arası seyahat eden yolcular sevdiklerine buralardan hediye alma imkanı da buluyor. Efe Tur hakkında merak edilen tüm güncel bilgileri sizler için yazımızda derledik. Her geçen gün değişen bu bilgileri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Sakarya VIB Sosyal Medya

Facebook: https://www.facebook.com/onlineefetur/?locale=tr_TR
Instagram: https://www.instagram.com/onlineefetur/
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCZMgExV1P5y1LAxLJOJfY1w
Twitter: https://twitter.com/onlineefetur?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Eauthor

Efe Tur İletişim

Telefon: (0850) 600 00 10
E-Posta: [email protected]
Website:

Adres:
Ömerağa Mahallesi, Şehabettin Bilgisu Caddesi, No:108, Merkez/Kocaeli

Efe Tur Sağladığı İmkanlar

Wi-fi
Koltuk Ekranı
USB Girişi
Priz
İkram

Efe Tur SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Seçmiş olduğunuz kalkış ve varış güzergâhına ait sonuçlar geldiğinde, firma bölümünden Efe Tur firmasını filtreleyerek, tüm sefer saatlerini görüntüleyebilirsiniz.
Yine aynı şekilde size uygun seferi aradığınızda çıkan sonuçlardan Efe Tur firmasını filtrelediğinizde, tüm fiyatları görüntüleyebilirsiniz.
Efe Tur otobüs firmasına ait kullanıcı yorumlarını, ilgili firmaya ait sayfadan kontrol ederek genel bir fikre sahip olabilirsiniz.
Genel olarak tüm otobüs firmalarında olan hizmetler Efe Tur otobüs firmasında da geçerlidir.
Efe Tur otobüslerinde rahatlıkla bebek arabası kullanabilirsiniz.
Rota ve tarih bilgilerinizi girerek otobüs bileti araması yaptığınızda karşınıza çıkan listeden Efe Tur biletlerini seçebilirsiniz.
İlgili otobüs bileti aramasını yaptığınızda sizin için listelediğimiz seferler arasından biletleri fiyata göre sıralarsanız, en ucuz Efe Tur otobüs biletini alabilirsiniz.
Efe Tur otobüs firması başlıca Ankara, Bolu, Bursa, Hatay, İstanbul şehirlerine sefer düzenlemektedir. Toplam 26 adet şehre sefer düzenlemektedir.
Efe Tur otobüs firmasında her bir koltuğun bagaj limiti 30 kilo ile sınırlıdır.

Efe Tur Hakkında Yorumlar

Çok İyi ()
İyi ()
Orta ()
Kötü ()
Çok Kötü ()
Ortalama Puan

0

Yorum Yok