Çorum - Yozgat Otobüs Bileti

Çorum - Yozgat Otobüs Seferleri

 • Metro Turizm
  ÇORUM
  02:15
  YOZGAT
  04:20
  45 TL
 • Metatur Turizm
  ÇORUM
  12:30
  YOZGAT
  13:50
  40 TL
 • Metro Turizm
  ÇORUM
  16:30
  YOZGAT
  18:35
  45 TL
 • Metatur Turizm
  ÇORUM
  17:30
  YOZGAT
  18:50
  40 TL
 • Süha Turizm
  ÇORUM
  18:30
  YOZGAT
  19:50
  45 TL
 • Star Diyarbakır
  ÇORUM
  19:30
  YOZGAT
  70 TL
 • Has Turizm A.Ş.
  ÇORUM
  19:30
  YOZGAT
  20:50
  60 TL
 • Metro Turizm
  ÇORUM
  20:30
  YOZGAT
  22:35
  45 TL
 • Has Turizm A.Ş.
  ÇORUM
  23:20
  YOZGAT
  00:40
  60 TL
 • Kanberoğlu Turizm
  ÇORUM
  23:59
  YOZGAT
  01:19
  80 TL
 • Metro Turizm
  ÇORUM
  02:15
  YOZGAT
  04:20
  45 TL
 • Metatur Turizm
  ÇORUM
  12:30
  YOZGAT
  13:50
  40 TL
Tümünü Göster

Çorum - Yozgat Seferi Yapan Otobüs Firmaları

As Adana Seyahat
Lider Anadolu Seyahat
Metatur Turizm
Metro Turizm
Şanlıurfa Astor Turizm
Süha Turizm

Çorum Hakkında

En eski Anadolu uygarlıklarının beşiği olan Çorum, adeta bir açık hava müzesi görünümündedir. Leblebisi, İskilip dolması, keşkeki ile her zaman lezzetli bir mutfağı vardır. Ayrıca Osmancık ilçesinde üretilen pirinci de ülke çapında meşhurdur.

Dünyanın merkezi olduğuna dair  spekülasyonlarla dünyaca üne kavuşan bu kent, Alacahöyük, Hattuşaş ve Kybele kabartmasıyla oldukça popülerdir. Kargı yaylası ve Çorum kalesi oldukça dikkat çekicidir. Ortaköy Şapinuva ve onlarca farklı ören yeri de önemli kültürel miras alanları arasındadır.

Ülkenin önemli tanrı ve tanrıçalarının kabartma halinde yer aldığı Boğazkale Yazılıkayaları, oldukça dikkat çekicidir. Leblebisi dünyaca ünlüdür ve çeşitleri vardır. Anadolu’nun kültür mozaiği olan Çorum, 6 yılda bir düzenlenen Hititoloji kongresiyle oldukça fazla bilim adamına ev sahipliği yapmaktadır.

Yozgat Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Yozgat Otogar şehir merkezine oldukça yakındır. Otogardan şehir merkezine ulaşım için taksi ve minibüsler tercih edilebilmektedir.

Belediye otobüsleri, minibüsler, otobüs servisleri ve taksilerle ulaşım sağlanmaktadır. Otogardan şehir merkezi dışında her yere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Otogardan yerel ya da ulusal birçok firmaya kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yozgat’ta üniversite öğrencilerine indirimli seyahat imkanı bulunmaktadır. Bu nedenle gitmek istediğiniz güzergaha göre değişen araçlarla her yere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. En uygun otobüs bileti için fırsatlar oluştuğunda yakın kentlere seyahat edebilirsiniz.

Günlük seferler dışında hafta sonlarında da düzenlenen seferler nedeniyle ulaşım konusunda gelişmekte olan Yozgat, öğrenci nüfusun ağırlıkta olduğu bir otogar olarak düzenlenmiştir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Karatepe’de bulunan otogardan taksi çağırmak için (0354) 212 98 70 numarasından taksi çağırabilirsiniz. Taksi ile şehir merkezine ulaşım biraz pahalı olsa da, konforlu ve güvenli ulaşım için taksi çağırabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Sabah 07:15 saatinden itibaren başlayan otobüs seferleri, 23:00’e kadar devam etmektedir. Ulaşım ücretlerinin pahalı olduğu Yozgat kentinde, akşam saat 9’dan sonra otobüs bulmak oldukça güçleşmektedir. Kentin en büyük sorunlarından olan ulaşım problemine de çözümler üretilmektedir.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının birçoğunun Yozgat ilçelerine servis hizmeti vardır. Bu servis araçlarından bilet aldığınız firma tarafından yararlanıp yararlanamayacağınızı öğrenmek için, otobüs şirketinizin yazıhanesi ile görüşmeniz uygun olacaktır.


Minibüslerle Ulaşım

Yozgat kentinde şehir içi ulaşım minibüslerle sağlanmaktadır. Minibüslerle mahalle, köy ve diğer ilçelere ulaşabilirsiniz.

Minibüslerle istediğiniz yere ulaşmak için neredeyse her 20 dakikada bir geçen minibüslerden birine binebilirsiniz. Akşam 8’den sonra zorlaşan ulaşım, seferlerin daha sık yapılması talepleriyle iyileştirilmeye çalışılsa da, her zaman sorun olarak bilinmektedir.

En Popüler Çorum - Yozgat Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Yozgat Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Per
  parçalı bulutlu
  -2°C
 • açık
  Cum
  açık
  -3°C
 • açık
  Cmt
  açık
  -2°C
 • açık
  Paz
  açık
  0°C
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  -2°C

Haritada Yozgat

Yozgat Hakkında

Nüfus
419.440
Plaka
66
Telefon Kodu
354