Bitlis Ordu Otobüs Bileti

Bitlis - Ordu Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Bitlis - Ordu Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Bitlis Hakkında

Kaleleri ve İslam eserleri ile meşhur bir kent olan Bitlis, M.Ö. 6 binli yıllara uzanan bir tarihi olduğu düşünülen bir kenttir.

Kurtuluş Savaşı öncesi yıllarda Ermenilerin intikam timleri nedeniyle viran edilmiş olan bu kent, birçok kayıp vermiştir. 1916’da işgallerden kurtulan Bitlis, o zamandan beri gelişim gösterememiştir. Atatürk’ün bu bölgeye üniversite yapılmasını vasiyet etmesi, eğitim ve kültürel olarak gelişmesini istemesi sonuç vermemiştir.

Bölgede hala yoğun göç olayları yaşanmaktadır ve birçok açıdan ekonomisi de iyi bir yol izlememektedir. Ahlat müzesi en sık ziyaret edilen alanların başında gelmektedir. 1216 yılından kalma Islahiye Medresesi de hala sağlam bir şekilde durmaktadır.

Bitlis’te sayısız ibadethane vardır ve bunların her birini gezebilmek için birkaç gününüzü ayırmanız gerekmektedir. Nemrut Gölü, Müslüman mezarlığı ve daha nice tarihi kalıntısıyla Bitlis, önemli bir kenttir.

En Popüler Bitlis - Ordu Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Bitlis - Ordu Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Bitlis Ordu arasında sefer yapan otobüs firmaları firmalarıdır.
En ucuz Bitlis Ordu otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Ordu Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Sal
  parçalı bulutlu
  3°C
 • parçalı az bulutlu
  Çar
  parçalı az bulutlu
  6°C
 • kapalı
  Per
  kapalı
  5°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  4°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  6°C

Haritada Ordu

Ordu Hakkında

Nüfus
728.949
Plaka
52
Telefon Kodu
452