Bitlis Burdur Otobüs Bileti

Bitlis - Burdur Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Bitlis - Burdur Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Bitlis Hakkında

Kaleleri ve İslam eserleri ile meşhur bir kent olan Bitlis, M.Ö. 6 binli yıllara uzanan bir tarihi olduğu düşünülen bir kenttir.

Kurtuluş Savaşı öncesi yıllarda Ermenilerin intikam timleri nedeniyle viran edilmiş olan bu kent, birçok kayıp vermiştir. 1916’da işgallerden kurtulan Bitlis, o zamandan beri gelişim gösterememiştir. Atatürk’ün bu bölgeye üniversite yapılmasını vasiyet etmesi, eğitim ve kültürel olarak gelişmesini istemesi sonuç vermemiştir.

Bölgede hala yoğun göç olayları yaşanmaktadır ve birçok açıdan ekonomisi de iyi bir yol izlememektedir. Ahlat müzesi en sık ziyaret edilen alanların başında gelmektedir. 1216 yılından kalma Islahiye Medresesi de hala sağlam bir şekilde durmaktadır.

Bitlis’te sayısız ibadethane vardır ve bunların her birini gezebilmek için birkaç gününüzü ayırmanız gerekmektedir. Nemrut Gölü, Müslüman mezarlığı ve daha nice tarihi kalıntısıyla Bitlis, önemli bir kenttir.

En Popüler Bitlis - Burdur Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Bitlis - Burdur Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Bitlis Burdur arasında sefer yapan otobüs firmaları firmalarıdır.
En ucuz Bitlis Burdur otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Burdur Hava Durumu

 • açık
  Paz
  açık
  8°C
 • açık
  Pzt
  açık
  10°C
 • az bulutlu
  Sal
  az bulutlu
  10°C
 • hafif yağmur
  Çar
  hafif yağmur
  5°C
 • açık
  Per
  açık
  -3°C

Haritada Burdur

Burdur Hakkında

Nüfus
258.339
Plaka
15
Telefon Kodu
248