Ardahan - Aksaray Otobüs Bileti

Ardahan - Aksaray Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Ardahan - Aksaray Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Ardahan Hakkında

Doğu Anadolu’nun kuzeyi ve Karadeniz’in komşusu olan Ardahan, 1992 yılında Kars ilinden ayrılarak il olmuştur. Kafkaslara açılan kapımız olan bu kent, Gürcistan sınırımızı çizmektedir.


Keşfedilmemiş bir cennet olan Ardahan, işsizlik nedeniyle yoğun göçler verse de, 13 tane olan sanayi kuruluşu haricinde bir sanayi olmaması, birçok sorunu da beraberinde getirmektedir. Ardahan kentinde kaleler, Urartulardan kalma eserler ve birçok kalıntı bulunmaktadır. Ancak daha çok yaylaları ve gölleri dikkat çekmektedir.

Dağların eteklerine kurulu olan bir kent olan Ardahan, her mevsim eşsiz bir doğa manzarasına sahiptir. Yöresel ürünler ve kaşar peyniri, bölgede oldukça önemlidir. Bu nedenle gelişim için önemli olan sanayileşmeden ziyade, tarım ve hayvancılıkla elde edilen ürünlerin satışı gerçekleşmektedir.

Bu kente karayoluyla ulaşım oldukça kolaydır ve her kentten otobüs bulmak, doğal güzellikleri seyrederek ulaşmak mümkündür. Ardahan’da ulaşım sorunu, ciddi bir problemdir ve yollar nedeniyle sürekli sorunlar yaşanmaktadır. Yol çalışmalarının olmaması halkın eleştirileri ile sonuçlansa da, hala düzenlemelerin yapılmadığı bilinmektedir.

Yine de bu doğası ve her şeyiyle bakir kalmış olan kenti ziyaret etmek birçok turist için ayrıcalıktır.

En Popüler Ardahan - Aksaray Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Aksaray Hava Durumu

 • hafif kar yağışlı
  Pzt
  hafif kar yağışlı
  -3°C
 • açık
  Sal
  açık
  -8°C
 • parçalı az bulutlu
  Çar
  parçalı az bulutlu
  -10°C
 • açık
  Per
  açık
  -7°C
 • parçalı bulutlu
  Cum
  parçalı bulutlu
  -2°C

Haritada Aksaray

Aksaray Hakkında

Nüfus
386.514
Plaka
68
Telefon Kodu
382