Ardahan Adana Otobüs Bileti

Ardahan - Adana Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Ardahan - Adana Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Ardahan Hakkında

Doğu Anadolu’nun kuzeyi ve Karadeniz’in komşusu olan Ardahan, 1992 yılında Kars ilinden ayrılarak il olmuştur. Kafkaslara açılan kapımız olan bu kent, Gürcistan sınırımızı çizmektedir.


Keşfedilmemiş bir cennet olan Ardahan, işsizlik nedeniyle yoğun göçler verse de, 13 tane olan sanayi kuruluşu haricinde bir sanayi olmaması, birçok sorunu da beraberinde getirmektedir. Ardahan kentinde kaleler, Urartulardan kalma eserler ve birçok kalıntı bulunmaktadır. Ancak daha çok yaylaları ve gölleri dikkat çekmektedir.

Dağların eteklerine kurulu olan bir kent olan Ardahan, her mevsim eşsiz bir doğa manzarasına sahiptir. Yöresel ürünler ve kaşar peyniri, bölgede oldukça önemlidir. Bu nedenle gelişim için önemli olan sanayileşmeden ziyade, tarım ve hayvancılıkla elde edilen ürünlerin satışı gerçekleşmektedir.

Bu kente karayoluyla ulaşım oldukça kolaydır ve her kentten otobüs bulmak, doğal güzellikleri seyrederek ulaşmak mümkündür. Ardahan’da ulaşım sorunu, ciddi bir problemdir ve yollar nedeniyle sürekli sorunlar yaşanmaktadır. Yol çalışmalarının olmaması halkın eleştirileri ile sonuçlansa da, hala düzenlemelerin yapılmadığı bilinmektedir.

Yine de bu doğası ve her şeyiyle bakir kalmış olan kenti ziyaret etmek birçok turist için ayrıcalıktır.

En Popüler Ardahan - Adana Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Ardahan - Adana Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Ardahan Adana arasında sefer yapan otobüs firmaları firmalarıdır.
En ucuz Ardahan Adana otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Adana Hava Durumu

 • açık
  Per
  açık
  9°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  5°C
 • parçalı az bulutlu
  Cmt
  parçalı az bulutlu
  5°C
 • az bulutlu
  Paz
  az bulutlu
  8°C
 • az bulutlu
  Pzt
  az bulutlu
  10°C

Haritada Adana

Adana Hakkında

Nüfus
2.183.167
Plaka
1
Telefon Kodu
322