Amasya Gümüşhane Otobüs Bileti

Amasya - Gümüşhane Otobüs Seferleri

 • Vadi Şirinkent Seyahat
  AMASYA
  00:25
  GÜMÜŞHANE
  06:00
  250,00 TL
 • Özlem Seyahat
  MERZIFON
  23:30
  KELKIT
  06:00
  200,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Amasya - Gümüşhane Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Amasya Hakkında

Karadeniz kentlerinden olan Amasya, Karadeniz’in Venedik’i olarak bilinir. Dünyanın ilk Coğrafyacısı olan Coğrafyanın mucidi Amaseia tarafından bölgeye bu isim verilmiştir.

Çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan ve Türklerin uzun yıllardır hakimiyetinde olan Amasya, milattan önce 5500 yıllarına uzanan köklü bir tarihe sahiptir. Amazonların vatanı olarak bilinir ve ünlü coğrafyacı da Amaseia yani amazonların kraliçesi adını verdiği bu kenti bu isimle betimlemiştir.

Türklerin yerleşik hayata geçtikleri ilk yer olan Amasya, şehzadelerin de eğitim için tercih edilmiştir. Erken Tunç devrinden kalan Amasya kalesi, birçok uygarlık tarafından kullanılmıştır. Klasik Türk evlerinin birbirleri ile bitişik nizamda olduğu Yeşilırmak üzerinde kalın sur duvarlarına yapılması bu kente ayrı bir güzellik katmıştır.

Elmasıyla meşhur olan Amasya, klasik Karadeniz yemekleri, keşkek, baklalı dolma ve çılbır çorbasıyla meşhurdur. 

En Popüler Amasya - Gümüşhane Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Amasya - Gümüşhane Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Amasya Gümüşhane arası genellikle 5 saat 35 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Amasya Gümüşhane arasında sefer yapan otobüs firmaları firmalarıdır.
Amasya Gümüşhane otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 250 TL kadardır.
En ucuz Amasya Gümüşhane otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.