Ağrı - Yalova Otobüs Bileti

Ağrı - Yalova Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Ağrı - Yalova Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Ağrı Hakkında

Türkiye’nin en büyük dağı olan Ağrı dağının eteklerinde bulunan Ağrı kenti, İshakpaşa Sarayı ile meşhurdur. Nuh’un Gemisine ev sahipliği yaptığı için birçok efsanenin geçtiği yer olan Ağrı, Doğubeyazıt ilçesinin 5 km doğusunda yer alan 116 odalı İshakpaşa Sarayı ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Sanat tarihi tutkunlarının en önemli kültürel gezi mekanları arasında bulunan Ağrı, Balık Gölü ile de doğal güzellikleri barındıran bir kenttir. Nuh’un Gemisinin izini görmeden ve Abdigör köftesini tatmadan bu büyülü kentten ayrılmayan turistler, rivayete göre İshakpaşa Sarayını görmeden giderlerse, ölmeden önce mutlaka bir kez daha ziyaret ederek bu sarayı görürlermiş.

Yöresel mutfağının çiğ köftesi, içli köftesi, Çılbırı oldukça önemli lezzetler arasındadır. Bu lezzetler şehir merkezindeki lokantalarda tadılabilir. Ağrı havalimanı ve otogar yolcu yoğunluğunun en fazla olduğu alanlardır. Ancak otogarda saat 15:00’den sonra durgunluk başlar ve seferler genelde gündüz saatlerindedir. 

En Popüler Ağrı - Yalova Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Yalova Hava Durumu

 • kapalı
  Çar
  kapalı
  12°C
 • hafif kar yağışlı
  Per
  hafif kar yağışlı
  3°C
 • az bulutlu
  Cum
  az bulutlu
  2°C
 • az bulutlu
  Cmt
  az bulutlu
  6°C
 • az bulutlu
  Paz
  az bulutlu
  6°C

Haritada Yalova

Yalova Hakkında

Nüfus
233.009
Plaka
77
Telefon Kodu
226