Afyonkarahisar - Sivas Otobüs Bileti

Afyonkarahisar - Sivas Otobüs Seferleri

 • Dadaş Turizm
  AFYON
  15:00
  SIVAS
  02:20
  110 TL
 • Esadaş
  AFYON
  15:30
  SIVAS
  00:20
  110 TL
 • **Mek Ağrı Turizm
  AFYON
  16:45
  SIVAS
  04:05
  90 TL
 • Esadaş
  AFYON
  17:00
  SIVAS
  01:50
  110 TL
 • **Ağrı Ses Turizm
  AFYON
  17:00
  SIVAS
  03:20
  100 TL
 • Ağrı Kösedağı Turizm
  AFYON
  17:30
  SIVAS
  04:50
  130 TL
 • Iğdırlı Turizm
  AFYON
  19:00
  SIVAS
  06:20
  100 TL
 • Yeni Barış Turizm
  AFYON
  19:00
  SIVAS
  05:20
  150 TL
 • Metro Turizm
  AFYON
  19:00
  SIVAS
  04:50
  100 TL
 • Yeni Sivas Turizm
  AFYON
  23:00
  SIVAS
  08:20
  100 TL
 • Esadaş
  AFYON
  23:59
  SIVAS
  08:49
  110 TL

Afyonkarahisar - Sivas Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Metro Turizm
Esadaş
Yeni Sivas Turizm
Huzur Turizm
Ağrı Kösedağı Turizm
Iğdırlı Turizm

Afyonkarahisar Hakkında

Türkiye’de mermercilik ve gıda sektöründe öne çıkan bir kent olan Afyonkarahisar, Ege Bölgesinde yer almaktadır.

Büyüklü küçüklü birçok mermer firması bulunan Afyon’da, termal turizm de oldukça önemli ve gelişmiştir. Termal yatakları bakımından en zengin bölgelerden olan Afyonkarahisar, sucuk, kaymak, haşhaş, lokum ve Afyon ev ekmeği konusunda oldukça ünlüdür. Afyon sucuğunun Kayseri sucuğu ile lezzet farklı bulunmaktadır. Kendine has 4 – 5 ayrı markası vardır.

Bayat kokboya kilimi, dünyaca ünlüdür ve Afyon kültürünün en değerli parçalarından biridir. Kaplıca turizmi için birçok yöreden yerli turistin yanı sıra, yabancı turistlerin de geldiği bilinmektedir. Çamur banyosu ve şifalı suları birçok hastalığa iyi geldiği için her mevsim termal turizm konusunda tercih edilmektedir. Bu nedenle önemli turizm duraklarından biri de Afyondur.

Türkiye et ve yumurta sektörü ekonomisine yön vermektedir. Kaplıcaları, sucukları ve mermeriyle bir dünya markası olan Afyon, genç nüfusuyla popüler olan illerimizden biridir. 

Sivas Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Sivas Yılın her vaktinde kalabalık olan Sivas otogarında, her gün onlarca sefer yapılmaktadır. Yerel ve ulusal otobüs şirketlerinin araçlarıyla yakın iller ve büyükşehirlere ulaşım sağlanmaktadır.

Otobüs ve minibüslerle ulaşım en iyi şekilde sağlanabilmektedir. Taksi de özellikle geç saatlerde toplu ulaşım ortadan kalktığı için tercih edilen bir ulaşım şeklidir. Sivas kentinde de birçok kentte olduğu gibi toplu taşımada kent kart kullanılmaktadır.

Kent kart kullanımı, her zaman avantajlı ve en uygun otobüs bileti kullanımı için gereklidir. Minibüsler de öğrenci ve tam olarak ücretlendirme yapılmakta her yere ulaşım sağlanmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Yenişehir’de bulunan Sivas otogarındaki otogar taksi hizmetinden yararlanarak şehir merkezine konforlu bir şekilde ulaşmak isterseniz (0346) 226 20 85 numarasından taksi çağırabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Her 14 dakikada bir otobüs seferleri düzenlenen otogardan şehir merkezine vardığınızda, Kangal, Divriği, Gemerek, Yıldızeli, Zara, Hafik, Suşehri, Koyulhisar gibi bölgelere ulaşım sağlanmaktadır.

Öğrenci, engelli ve yaşlılar için indirimli seyahat imkanı bulunan kent kartlarla otobüslere binilmektedir ve ücretlendirme akıllı biletlerden düşülen bakiyeye göre 1.80 liradan başlamaktadır.

Genelde yeterli sefer sayısı olan otobüslerle şehrin birçok bölgesine ulaşım sağlanmaktadır. Merkeze ulaşım için otogarın önünden geçen otobüslerden herhangi birine binebilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının ücretsiz şehir içi servislerinden yararlanarak ulaşım sağlamak için bilet aldığınız otobüs firmasıyla iletişime geçebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Minibüs seferleriyle şehir merkezine ulaşmak için otogardan kalkan dolmuşları tercih edebilirsiniz. Şehir merkezine giden minibüslerle farklı ilçelere gidebilirsiniz ve seyahatinizi trafik sorununa takılmadan tamamlayabilirsiniz.

En Popüler Afyonkarahisar - Sivas Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Sivas Hava Durumu

 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  2°C
 • hafif yağmur
  Paz
  hafif yağmur
  2°C
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  1°C
 • parçalı az bulutlu
  Sal
  parçalı az bulutlu
  -0°C
 • açık
  Çar
  açık
  -1°C

Haritada Sivas

Sivas Hakkında

Nüfus
0
Plaka
58
Telefon Kodu
346