Uçak, otobüs ve feribot bileti alan tüm kullanıcılarımız, sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Adıyaman - Burdur Otobüs Bileti

Adıyaman - Burdur Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Adıyaman - Burdur Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Adıyaman Hakkında

Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Adıyaman, M.Ö. 40 bin yılından kalan Palanlı Mağarasındaki kalıntılarıyla oldukça önemli bir merkezdir.

Kültürel açıdan birçok tarihi kalıntısı olan ve Gölbaşı, Yüzen Adalar, Nemrut, St Pavlus ve St Petrus kiliseleri, Cendere köprüsü gibi birçok tarihi alan yerli ve yabancı turistler tarafından çok sık ziyaret edilmektedir. İnanç ve sağlık turizmi açısından önemli bir değeri olan Adıyaman, ülkemizin şark turunun ilk uğrak noktalarından biridir.

Nemrut dağı, Yeni Kale, meşhur çiğ köfte turistlerin ilk durakları arasında yer almaktadır. Menzil de önemli kültür duraklarından biridir ve şehirde yaşayan bir tarihi hissedebilmeniz mümkün olmaktadır. Fırat nehri bölgenin en önemli nehirleri arasındadır ve birçok ören yeri bulunmaktadır.

Adıyaman turistik açıdan gezilebilecek ve değişik kültürlere ev sahipliği yapmış bir kent olarak birkaç gün gezilebilecek olan bir kenttir. Havayolu ve karayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. 

En Popüler Adıyaman - Burdur Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Burdur Hava Durumu

 • az bulutlu
  Per
  az bulutlu
  9°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  13°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  14°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  15°C
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  12°C

Haritada Burdur

Burdur Hakkında

Nüfus
258.339
Plaka
15
Telefon Kodu
248