Uçak, otobüs ve feribot bileti alan tüm kullanıcılarımız, sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Tuzla İDO Bileti

- Tuzla
15.04.2021

Tuzla İDO İskelesi Hakkında

Sanayinin nabzının attığı yerlerden olan Tuzla, ulaşım alternatiflerine İDO deniz otobüslerini de ekledi. Önemli limanlardan olan Tuzla, gemicilik alanında İstanbul kentinde özel bir öneme sahiptir.

Bu nedenle kişisel ulaşım konusunda da alternatif yollar üreten belediyecilik sistemi, İDO iskelesini kullanıma açarak, Yalova ve Adalar bölgelerine ulaşım başlamıştır. Adalar’a sadece yaz sezonunda, Yalova’ya her gün 11:00 ve 17:30 saatleri arasında ulaşım sağlayabilirsiniz. Hafta sonu ve tatil günlerinde ise 09:30 ve 17:30 saatlerinde ulaşım sağlanmaktadır.

İskelede yeme içme alanı olmadığı için, Tuzla merkezden bu tür ihtiyaçlarınızı karşılamanız tavsiye edilmektedir. Ancak feribot saatlerinde simitçi gibi seyyar satıcılar bulunmaktadır. İsparkın açık otoparkı da bulunmaktadır.

İnternet sitemizden İDO bileti satın alabilirsiniz ve erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak, çok daha ekonomik fiyatlarla ulaşım sağlayabilirsiniz.  Tüm sorularınız için 7 gün 24 saat hizmet veren çağrı merkezine 0850 222 44 36 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Tuzla İskelesinden Şehir Merkezine Ulaşım

Tuzla iskelesi Cami bölgesinde yer almaktadır. Bu bölgede yer alan nostaljik trene binerek, marinaya ulaşabilirsiniz. Marinada bulunan otobüs durağından geçen otobüslere, taksi ve minibüslere ulaşabilirsiniz.

Tuzla merkeze yakın olan marinadan 10 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda istediğiniz güzergaha ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul kartla aktarma yaparak, Avrupa yakasına da ulaşabilirsiniz.

Bu ilçede ulaşım imkanları biraz kısıtlı ve belirli bir saate kadar olduğu için, planlı bir şekilde programınızı yapmanız gerekmektedir. İETT otobüslerinin düzenli olarak merkez ilçelere yaptığı seferler sayesinde kısa sürede gitmek istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Tuzla tersaneler bölgesinde yer alan iskele çevresinde sosyal alanlar yoktur. Ancak daha geride kalan bölgedeki Viaport Marinada her türlü alışveriş imkanının bulunduğu ve restoranla kafelerin yer aldığı bir alan vardır.
 

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Tuzla marina durağına ulaşmak için nostaljik tramvaya binerek 10 dakika içinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

130 Tuzla – Kadıköy, 133 TM Mimar Sinan Mahallesi – Tuzla, KM12 Tuzla Deniz Harp Okulu – Kartal Metro otobüsleri bu bölgeden geçmektedir. Otobüslerde İstanbul kart geçerlidir ve 5 TL karşılığında satın alınabilir.

Bu nedenle istediğiniz zaman dolduracağınız İstanbul kartınızla ekonomik seyahat etme imkanınız olacağından mutlaka kartınızı edinmelisiniz. Büfeler ve kart dolum noktalarından İstanbul kartı satın alabilirsiniz.
 

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

İDO iskelesinde taksi durağı yoktur ama kolay bir şekilde taksi bulabilirsiniz. Merkeze taksi ile kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Duraktan taksi çağırmak için en yakın taksi durağına 0216 395 13 07 numarasından ulaşabilirsiniz.

Tuzla merkeze taksi 10 lira civarında yazmaktadır ama daha uzak mesafeler için yüksek ücretler ödemek zorunda kalabilirsiniz.


Deniz Yolu ile Şehir Merkezine Ulaşım

İDO iskelesinden Yalova’ya Bostancı ve Kartal aktarmalı olarak ulaşım sağlanan seferlerle bu bölgelere ulaşabilirsiniz. Tuzla’dan genelde Kadıköy’e ulaşım sağlanıp oradan Beşiktaş, Kabataş bölgelerine kolay bir şekilde ulaşılabilmektedir.


Özel Araç ile Şehir Merkezine Ulaşım

İskeleden çıkıp sahil yoluyla Kadıköy’e ulaşılabilir. Bunun için Manastır yolundan Rauf Orbay caddesine bağlanılarak, sahil bulvarından, Caddebostan Pendik sahil yoluna devam edilir. Turgut Özal Bulvarından ilerleyerek, Bostancıya, oradan da Kadıköy’e kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.  Ya da Şehitler Caddesi takip edilerek D 100 karayolu ile ulaşım sağlanabilir.


Minibüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Sabah 06:00 itibariyle başlayan minibüs seferleri, akşam 23:00’e kadar devam etmektedir. Minibüslerle Pendik’e ulaşım sağlanmaktadır ve her 10 dakikada bir minibüsler kalkmaktadır.  Sık sık minibüsleri kullanan halk, genelde toplu taşıma için bu ulaşım aracını tercih etmektedir. 

Tuzla Seferleri ve Bileti Fiyatları

Tarih Rota Kalkış Varış Fiyat

Tuzla Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Per
  parçalı bulutlu
  10°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  9°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  10°C
 • az bulutlu
  Paz
  az bulutlu
  11°C
 • hafif yağmur
  Pzt
  hafif yağmur
  12°C

Haritada Tuzla

Tuzla Yönüne Seferler

Yalova DO - Tuzla