Topçular İDO Bileti

- Topçular
27.11.2022

Topçular İDO İskelesi [Dikkat: Topcular Biletleri Sadece İskeleden Satılmaktadır. Internetten Satışı Yoktur!]

Hiç feribot bilmeyenlerin bile adını bir yerlerden bulduğu Topçular, İDO iskelesi ile de hizmet veren bir deniz yolu duraklarından biridir.

Arabalı vapur hatları olarak bilinen ve 24 saat kesintisiz bir şekilde sefer yapan bu ulaşım araçları Eskihisar Topçular olarak hizmet vermektedir. Denizçalı mahallesi, Yalova’da bulunan iskele, 0212 444 44 36 numaralı telefondan ulaşılabilir.

Oldukça büyük bir alan olan bu iskelede, Cafe Nero, Mc Donalds, Büfe ve kafeler gibi birçok yeme içme alanı bulunmaktadır. Feribotun yaklaşması beklenirken bu alanlarda yeme içme ihtiyacı karşılanabilir. Banka ATM’leri, tuvaletler ve taksi durağı bulunan bölge, Yalova’nın kuzey doğusunda kalmaktadır.

İzmit Yalova yolu üzerinden ulaşabileceğiniz feribot iskelesi, özellikle yaz mevsiminde çok uzun kuyruklarla Yalova’dan Gebze’ye pratik bir şekilde ulaşım imkanı sağlıyor. İnternet sitemizden İDO bileti alabilir ve gişede fiziki bilete dönüştürebilirsiniz.

Detaylı bilgiler ve tüm sorularınız için 7 gün 24 saat hizmet veren çağrı merkezine 0850 222 44 36 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Topçular Eskihisar feribotunda ücretsiz açık büfe yiyecek ve çocuk oyun odası gibi alanlar yaratılmıştır ve müşterilere eksiksiz bir hizmet sunmak için farklı etkinlikler düzenlenmektedir. Ücretsiz masaj koltuğu ve sürpriz etkinliklerle birçok markanın yolcuk dahilinde ücretsiz aktiviteleri ortaya çıkmıştır. 

Topçular İskelesinden Şehir Merkezine Ulaşım

Topçular iskelesinden Yalova merkeze ulaşmak için, hususi araç, taksi, otobüs ve minibüslerle ulaşım sağlanmaktadır.

İki bölge arasında mesafe yaklaşık 50 dakika sürmektedir. Feribot saatinizden bir saat önce bu alanda olmanız gerekeceğinden daha erken bir saatte yola çıkmanız gerekecektir. Yola çıktığınızda özellikle yaz aylarında yoğun bir  trafikle karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle ulaşım konusunda risk almamanız önemlidir.

Kış aylarında ise daha tenha olan bu bölgede toplu ulaşım araçlarının ve taksilerin sıklığı azalmaktadır. Yaz aylarında daha fazla ulaşım aracı vardır. Her ilçeye minibüsler bulmak ve 20 dakika arayla farklı güzergahlara gitmek mümkündür.

Topçular, bir sınır noktası olduğu için farklı alanlara ulaşım sağlanır. Bu nedenle toplu ulaşım aracı olarak minibüsler çeşitli güzergahlarda hizmet vermektedir. Merkezlerden de diğer alanlara aktarma yapılarak ulaşım sağlanabilir.

Genelde hususi araçlarla ulaşım sağlandığı için herkes kendi arabasıyla ulaşım hizmetlerinden yararlanmaktadır. Aynı zamanda ücretlerde de zaman zaman indirimler ve kampanyalar yaratılarak ekonomik koşullarda ulaşım sağlanması mümkün olmaktadır.

Hala en çok tercih edilen İstanbul yolu seçeneği olan Eskihisar Topçular feribotu 30 yıldır kesintisiz hizmet vermektedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Topçular iskele taksi ile ulaşım sağlamak için hemen inişte yer alan taksi durağından araç sağlayabilirsiniz. (0226) 353 30 24  numarasından iskele taksi durağını arayabilir ve nereye ne kadara gidebileceğinizi öğrenebilirsiniz.


Minibüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Yalova, Çiftlikköy, Karamürsel, Tavşanlı gibi birçok farklı güzergaha direkt olarak minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Fiyatlar gidilecek olan alana göre değişmektedir.

Ayrıca özel minibüs hatları da bulunmaktadır ve iskeledeki duraktan her konuda bilgi edinerek, güzergahınıza giden minibüslere binebilirsiniz. Tavşanlı ve Denizçalı bölgelerine sürekli minibüslerle ulaşım sağlanırken, diğer alanlara Yalova ya da Karamürsel gibi merkezlerden aktarma yapılarak ulaşım sağlanabilir.


Hususi Araçla Şehir Merkezine Ulaşım

Yalova Topçular arası  km bir mesafedir ve bu da yaklaşık  50 – 55  dakikalık bir zamana tekabül etmektedir. İzmit Yalova yolunu takip ederek, Yalova merkeze bu süre içinde ulaşabilirsiniz. Tavşanlı yolundan da Karamürsel’e ulaşım sağlayabilirsiniz.

D575 yolunu takip ederseniz, Orhangazi’ye gelmiş olursunuz ve bu yoldan da Bursa’nın içine girebilirsiniz. 

Topçular Seferleri ve Bileti Fiyatları

Tarih Rota Kalkış Varış Fiyat

Topçular Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Paz
  hafif yağmur
  8°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  7°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  9°C
 • kapalı
  Çar
  kapalı
  11°C
 • kapalı
  Per
  kapalı
  11°C

Haritada Topçular

Topçular Yönüne Seferler

Ambarlı - Topçular

IDO Topcular Biletlerinin Internetten Online Satışı Yoktur. Biletler iskelede satılmaktadır!