Uçak, otobüs ve feribot bileti alan tüm kullanıcılarımız, sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Kartal İDO Bileti

- Kartal
18.04.2021

Kartal İDO İskelesi Hakkında

Kartal Kordonboyu Mahallesinde bulunan İDO Kartal deniz otobüsleri, kolay bir ulaşım sağlamak için Kartal, Tuzla ve Yalova bölgelerine deniz otobüsü seferleri düzenlemektedir.

Kartal’dan 07:35, 13:00 ve 17:00 saatlerinde Yalova’dan dönüşte ise 10:30, 14:30 ve 18:30 saatlerinde karşılıklı seferler düzenlenmektedir.  Deniz otobüsü ile Yalova’ya kısa sürede ulaşmak isteyenler özellikle yaz döneminde çok tercih edilmektedir.

Deniz otobüsleri ile yaz aylarında Adalar seferleri de düzenlenmektedir ve bölgedeki insanlar ulaşımı bu şekilde sağlamaktadır. Kartal İDO iskelesi, açık bir otoparkı bulunan ve hemen bitişiğinde yeme içme ihtiyaçları için bir Kantini bulunan bir alana kurulmuştur.

Terminalin hemen önünden geçen otobüslerle ulaşım imkanları kolaylaşmakta, her zaman kolay bir şekilde araç trafiğine açık olarak hizmet vermektedir. Terminal hakkında sefer bilgileri ve tüm sorularınız için 7 gün 24 saat hizmet veren çağrı merkezine 0850 222 44 36 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca sitemizden Yalova bölgesine gitmek istediğinizde online İDO bileti satın alarak pratik bir şekilde biletinizi satın alabilirsiniz. 

Kartal İskelesinden Şehir Merkezine Ulaşım

Kartal, İstanbul’un yeni merkezlerinden biridir. Bu nedenle ulaşım imkanları konusunda sürekli bir gelişme söz konusu olmaktadır.

Metro, otobüs, dolmuş ve taksi ile ulaşım sağlayabileceğiniz Kartal, kış sezonunda durgun, yaz sezonunda ise hareketli bir şekilde hizmet vermektedir. İDO iskelesinden Kartal merkeze kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilir. Çünkü çok fazla ulaşım alternatifi vardır.

Kartal metro iskeleye biraz uzak olduğu için, daha kısa sürede ulaşım sağlanması için metroya kadar taksi ile ya da dolmuşla ulaşım tercih edilebilir.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Kartal İDO iskelesine ulaşmak için; V1 Pendik Bostancı, 133 T Tuzla Bostancı, 134 YK Yakacık Kartal, 222 Pendik Kadıköy, 252 Pendik Şişli, E9 Bostancı Sabiha Gökçen Havalimanı otobüsleri İDO Kartal iskelesinden geçmektedir.

Ayrıca 134 YK Yakacık Kartal, 252 Kartal Şişli otobüslerinin Hükümet Konağı durağında inerek İDOI iskelesine yürüme mesafesinde ulaşım sağlanır. Çarşı içindeki otobüs durağından da farklı güzergahlara ulaşım sağlanabilmektedir.

Otobüsler mahalle içlerinden dolanarak ya da direkt seferlerle Bostancı, Kadıköy, Pendik, Şişli ve Topkapı güzergahlarına gitmektedir ama bu otobüslerin saatlerini kesin olarak öğrenerek beklemelisiniz. Bunun için İETT’nin internet sitesinden otobüs numarasını girerek bilgi edinebilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

İskelenin önünden geçen taksilerle şehir merkezine ulaşmanız mümkün olabilir. Ancak taksi bulamadıysanız (0216) 353 41 44 numarasından da taksi çağırabilirsiniz.

Taksi ile ulaşım Kartal merkez için ekonomiktir. Merkeze ulaşıp metroyla Kadıköy ya da farklı güzergahlara ulaşım sağlayabilirsiniz.


Özel Araç ile Şehir Merkezine Ulaşım

İDO iskelesinden çıkıp sahil yolunu takip ettiğinizde kolay bir şekilde Bostancı yönüne ulaşabilirsiniz. Bu güzergah iş saatlerinde yoğun olduğundan trafik sorunu yaşayabilirsiniz. Özel araçla ulaşım sağlamak için D100 karayolunu da tercih edebilirsiniz. Bu durumda yol biraz uzayacak ama kısa sürede gideceğiniz yere ulaşım sağlayacaksınızdır.


Minibüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Ulaşım için sık sık tercih edilen Kadıköy Pendik  minibüsleri Kartal’dan da geçmektedir. Bu minibüsler çift güzergahtan gitmektedir. Sahilden gidenlerine binebilirsiniz.

Maltepe içinden gidenlere de binerek, Gülsuyu tarafına ulaşım sağlayabilirsiniz. Minibüs ücretleri güzergahın uzunluğuna göre değişiklik göstermektedir.


Metro ile Şehir Merkezine Ulaşım

Metro iskeleye uzak olduğu için metroya kadar taksi ya da minibüsle ulaşım sağlayabilirsiniz. Metroyla Kadıköy Rıhtım’a kadar hızlı bir şekilde ulaşma imkanınız vardır. Metro saatleri akşam 23:00 itibariyle sona erdiği için, daha farklı ulaşım araçlarını tercih edebilirsiniz. 

Kartal Seferleri ve Bileti Fiyatları

Tarih Rota Kalkış Varış Fiyat

Kartal Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Paz
  parçalı bulutlu
  12°C
 • hafif yağmur
  Pzt
  hafif yağmur
  14°C
 • parçalı bulutlu
  Sal
  parçalı bulutlu
  12°C
 • açık
  Çar
  açık
  14°C
 • açık
  Per
  açık
  15°C

Haritada Kartal

Kartal Yönüne Seferler

Yalova DO - Kartal