Büyükçekmece İDO Bileti

- Büyükçekmece
27.11.2022

İdo Büyükçekmece İskelesi Hakkında

İstanbul’un en uç noktalarından biri kabul edilen Büyükçekmece iskelesi deniz ulaşımı konusunda vatandaşlara büyük kolaylık sağlamaktadır. Özellikle, İDO Büyükçekmece İskelesi üzerinden yaz aylarında sağlanan ulaşım vatandaşlar için en kısa yollardan birisi olmaktadır.
 
İdo Büyükçekmece iskelesi haftanın her günü aralıksız olarak vatandaşlara hizmet sunmaktadır. Bunun yanı sıra ulaşımı daha da kolaylaştırmak için Büyükçekmece iskelesinden artık Bursa’ya da deniz ulaşımı sağlanabilmektedir. Sadece Bursa değil özellikle yaz aylarında rağbet gören Avşa ve Erdek gibi yerlere de deniz otobüsü sayesinde düzenli olarak ulaşım sağlayabilirsiniz.
 
Büyükçekmece İskelesi üzerinden haftanın her günü saat 10:30 ve 19:00’da karşılıklı seferler düzenlenmektedir. Aynı şekilde, Bursa üzerinden de Mudanya’dan 08:30 ve 16:30 saatlerinde deiz otobüsü karşılıklı olarak hareket etmektedir.
 

 İDO BÜYÜKÇEKMECE İSKELESİ BİLET ALIM KOLAYLIĞI

 
 
 İDO Büyükçekmece iskelesini kullanarak ulaşım yapmak isteyenler bilet alımlarında da aynı kolaylığı yaşarlar. Özellikle İDO BÜyükçekmece bileti almak isteyen kişiler, site üzerinden hızlı ve kolay şekilde biletlerini satın alabilirler. Bunun yanı sıra İDO Büyükçekmece iskelesinden hareket eden deniz otobüsleri için rezervasyon seçeneklerini de kullanabilirler.
 
 Sistem üzerinden oluşturulan rezervasyon kodu ile beraber iskeledeki bilet otomatlardan kolaylıkla biletler temin edilebilir. Bu sayede bilet bulma ve alma konusunda herhangi bir sorun yaşanmaz. Bilet alımlarında rezervasyon seçeneklerinin dışında dilediğiniz gibi koltuk yerinizi de kolaylıkla değiştirebilirsiniz.
 

 İDO BÜYÜKÇEKMECE İSKELESİNDEN ŞEHİR İÇİ ULAŞIM

 
 İDO Büyükçekmece iskelesinden şehir içi ulaşım konusunda vatandaşlar için pek çok alternatif mevcuttur. Eğer iskeleyi kullanarak Bursa Mudanya’ya ulaşmak istiyorsanız öncelikle seferler ve diğer ulaşım seçenekleri için 444 99 16 numarasını arayabilirsiniz. Bu numara üzerinden İDO çağrı merkezine ulaşarak ulaşım ve alternatif seçenekler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
 
 Büyükçekmece iskelesine dilediğiniz ulaşım aracı ile ulaşmak mümkündür. Özellikle en fazla tercih edilen Mimar Sinan otobüsleri Büyükçekmece iskelesine doğrudan ulaşım sağlamaktadır. Bunun yanı sıra taksi, özel araç ya da metrobüs seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. İDO Büyükçekmece İskelesine şehir içinden ulaşım sağlamak için hangi bölgede olduğunuz önemlidir. Semte göre en hızlı ve kısa yol ulaşım araçları değişmektedir. Otobüsleri kullanarak şehrin her yerinden kolaylıkla iskeleye ulaşım sağlayabilirsiniz.
 

 İDO BÜYÜKÇEKMECE İSKELESİNDEN OTOBÜS İLE ŞEHİR İÇİ ULAŞIMI

 
 İDO Büyükçekmece İskelesinden şehir içi ulaşımı otobüslerle sağlamak için ilk olarak bir İstanbul kart sahibi olmanız gerekiyor. İstanbul karta gerekli kontör yüklemesi yaparak, tüm toplu ulaşım ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Otobüsler ile şehir içinde doğrudan ulaşım mümkün olduğu gibi aktarmalı seferler de mümkün olmaktadır.
 
 Büyükçekmece İskelesi üzerinden merkeze ulaşmak isterseniz, Mimar Sinan otobüslerini kullanabilirsiniz. Mimar Sinan otobüsleri sayesinde şehrin birçok farklı güzergaha kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. İskele üzerinden Bakırköy merkeze ulaşım için 76 C otobüsünü kullanmanız gerekir. 76 C otobüsü ile Bakırköy merkeze doğrudan ulaşabilirsiniz. Tüm bu otobüslerin dışında şehir içi ulaşımda Silivri, Çatalca ve Yenibosna otobüsleri de günlük olarak hizmet vermektedir.
 
 Yenibosna merkeze ve merkez istikametten farklı bölgelere otobüs bulmak mümkündür. Bu otobüsleri aktarmalı olarak kullanabilirsiniz. Fakat Yenibosna metrobüsünün yapılması ile beraber genellikle vatandaşlar metrobüsleri tercih etmektedir.
 

 İDO BÜYÜKÇEKMECE İSKELESİNDEN METROBÜS İLE ŞEHİR İÇİ ULAŞIM

 
 İDO Büyükçekmece İskelesi üzerinden metrobüs hattını kullanmak isteyen kişiler öncelikle taksi ya da minibüse binmelidir. Taksi ya da minibüs sayesinde, metrobüs durağına gelen vatandaşlar aktarmalı olarak metrobüs hatlarını kullanabilirler. Metrobüs ulaşımı için İstanbul akıllı kart kullanmak gerekir. Metrobüs hatları sayesinde Beylikdüzü, Avcılar, Bahçelievler, Okmeydanı, Mecidiyeköy ya da Zincirlikuyu duraklarına hızlı bir ulaşım sağlayabilirsiniz.
 

Büyükçekmece Seferleri ve Bileti Fiyatları

Tarih Rota Kalkış Varış Fiyat

Büyükçekmece Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Cmt
  parçalı bulutlu
  9°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  10°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  12°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  12°C
 • kapalı
  Çar
  kapalı
  12°C

Haritada Büyükçekmece

Büyükçekmece Yönüne Seferler