Uçak, otobüs ve feribot bileti alan tüm kullanıcılarımız, sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Besiktas İDO Bileti

- Besiktas
15.04.2021

Beşiktaş İDO İskelesi Hakkında

İstanbul’un en eski ve önemli merkezlerinden olan Beşiktaş, Beşiktaş futbol takımının da  yuvasıdır. Çarşı içindeki alışveriş imkanları, Barbaros bulvarındaki iş merkezleri, otel ve farklı güzergahlara kolay ulaşılan bir merkez olmasıyla Beşiktaş, her zaman merkez konumda bir kenttir.

Otobüs, minibüs, dolmuş, taksi, vapur, motor ve deniz otobüsleri ile ulaşımın sağlanabildiği Beşiktaş, inşaat halinde olan metroyla da hızlı ulaşım imkanlarına sahip olan bir şekilde tasarlanmaktadır. Mesai saatlerinde çok sık yaşanan trafik sorununu düzeltmek için deniz ulaşımı çok sık tercih edilmektedir.

Deniz yoluyla ulaşım Kadıköy, Üsküdar, Kabataş, Çengelköy, Yeniköy, Bursa, Yalova ve daha birçok bölgeye düzenlenen deniz ulaşımıyla sağlanmaktadır. Deniz ulaşımı Beşiktaş iskeleye gittiğinize, sol tarafı takip ederek ulaşabileceğiniz İDO iskelesi ile mümkündür.

İDO bileti ile Kadıköy, Adalar ve Bursa iskelesinden ulaşım sağlayabilirsiniz. İstediğiniz yere ulaşmak için sitemizden bilet satın alarak rezervasyon yaptırabilirsiniz. Tüm sorularınız için 7 gün 24 saat hizmet veren çağrı merkezine 0850 222 44 36 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Beşiktaş İDO İskelesinden Şehir Merkezine Ulaşım

Beşiktaş, İstanbul içinde en kolay ulaşım sağlanan merkezlerden biridir. Her türlü toplu taşıma aracıyla ulaşımın mümkün olduğu Beşiktaş’a, Sarıyer, Otogar, Kadıköy, Avcılar, Taksim ve Eminönü gibi farklı rotasyonlardan ulaşmak mümkündür.

Birçok farklı güzergah ve toplu taşıma aracı kullanarak ulaşabileceğiniz Beşiktaş iskelesinden istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. İstanbul’da toplu ulaşım için İstanbul kart kullanılmaktadır. İstanbul kart ile her yere kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. 5 TL karşılığında satın alabileceğiniz İstanbul kartlarınızla ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul kart satın almak için Beşiktaş iskelesindeki kart satış ve dolum noktalarından kart alabilirsiniz. Öğrenci, engelli ve yaşlılar için indirimli seyahat imkanı bulunan İstanbul kart ile, her yere kısa sürede ulaşabilirsiniz.

İstanbul kart, metrobüslerde farklı ücret tarifeleri ile kullanılmaktadır ve aktarma yapılması mümkün olmaktadır. Şehir içi ulaşım Tam 2.30, indirimli 1.65, öğrenci ise 1.15 TL’dir.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Beşiktaş İDO iskelesinden indiğinizde, Beltaş kafeyi geçerek ana otobüs garajına ulaşabilirsiniz. Otobüs garajından 30 M ve 30 A ile Mecidiyeköy’e, U1 ve U2 ile Zincirlikuyu Metrobüse ve Ortaköy’e, 28 ile Topkapı, Edirnekapı’ya, 22 RE ile Fatih Sultan Mehmet semtine, 40 B ile Sarıyer’e ulaşabilirsiniz. Otobüs ulaşımında İstanbul kartınızı kullanabilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

İDO iskelesini geçtiğinizde, Üsküdar Kadıköy motorlarının önünden taksiler kalkmaktadır. İstanbul’dan taksi ücretleri oldukça ekonomiktir. Taksiyle Ortaköy’e 10 TL’ye, Taksim’e 15 TL’ye gidebilirsiniz. Taksilere 24 saat iskeleden ulaşabilirsiniz.
 

Motor ile Şehir Merkezine Ulaşım

İDO iskelesinden indiğinizde 200 metre ilerden 10 dakikada bir kalkan Üsküdar ve Kadıköy merkezlerine ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul kartın geçerli olduğu motorlarla Üsküdar’a 5 dakikada, Kadıköy’e ise 20 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz.


Özel Araç ile Şehir Merkezine Ulaşım

Özel aracınızla Barbaros Bulvarı güzergahından Zincirlikuyu, Mecidiyeköy, Boğaz köprüsü ve Sarıyer güzergahlarına ulaşım sağlayabilirsiniz. Barbaros bulvarından dönüş yaparak, Kabataş ve Taksim yönüne gidebilirsiniz.


Dolmuş ile Şehir Merkezine Ulaşım

Üsküdar vapur iskelesi ve Kadıköy vapur iskelesinin arasında yer alan sarı dolmuşlarla Nişantaşı’na ulaşabilirsiniz. Nişantaşı’ndan Şişli – Osmanbey bölgesine, oradan da metro ile Hacıosman tarafına kadar ulaşabilirsiniz.   


Minibüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

İskeleden çıkıp garajı geçtiğinizde, ışıklardan karşıya geçerek sarı minibüslerle Sarıyer’e ulaşım sağlayabilirsiniz. Sarı minibüslerle Yeniköy, Levent, İstinye ve Zincirlikuyu bölgelerinden geçerek Sarıyer’e ulaşabilirsiniz.

Minibüs durağından 500 metre kadar ilerde ise Gültepe minibüslerine binebilirsiniz ve Gültepe merkezine ulaşabilirsiniz. 

Besiktas Seferleri ve Bileti Fiyatları

Tarih Rota Kalkış Varış Fiyat

Besiktas Hava Durumu

 • parçalı az bulutlu
  Çar
  parçalı az bulutlu
  11°C
 • kapalı
  Per
  kapalı
  9°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  9°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  10°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  11°C

Haritada Besiktas

Besiktas Yönüne Seferler