Avcilar İDO Bileti

-
23.04.2024

Avcılar İDO İskelesi Hakkında

İstanbul’un merkezlerinden biri sayılan Avcılar, üniversitelere yakın konumuyla dikkat çekmektedir. Ulaşım imkanlarının oldukça gelişmiş olduğu dikkate alınırsa, İstanbul merkezlerinden olduğu da söylenebilmektedir.

Sağlıklı yaşam alanları, eğitim kurumları, hastaneler, farklı ulaşım araçları ve gelişmiş şehircilik anlayışıyla 1999 depremi sonrası yeniden kurulmuş olan Avcılar, İstanbul nüfusunun 425 bin kişilik bölümünü barındırır. Birçok kentten daha fazla bir nüfusa sahip Avcılar, 10 mahalleden oluşur ve nüfusun büyük bir kısmı, farklı merkezlerde eğitim ve iş hayatına devam eder.

Avcılar İDO iskelesi, 2016 Temmuz ayında başlayan seferleriyle Anadolu yakasına ve yaz aylarında Avşa Adasına deniz otobüsleri ile ulaşım sağlamaktadır. Bostancı, Kadıköy, Yenikapı, Bakırköy uğramalı olarak her Pazartesi 11:30, 11:50 arasında Avcılar’a; Avcılar’dan da 13:00’de aynı güzergahta Bostancı’ya geri dönmektedir.

Web sitemizden online olarak İDO bileti satın alabilirsiniz. Bu biletleri kredi kartınızla online olarak satın alabilirsiniz. Daha sonra iskeledeki otomattan biletinizi çıkartabilirsiniz. 
Daha Fazla Göster

Avcılar İskelesinden Şehir Merkezine Ulaşım

Avcılar iskelesinden şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır. Çünkü merkeze yakın bir yerde bulunan iskele, metrobüs, otobüs, minibüs ve hususi araçlarla kolay bir şekilde ulaşılabilirdir.

İskelede sokak simitçisi ve bir adet kafe bulunmaktadır. Bu alanlardan yeme içme ihtiyacını karşılayabilirsiniz ve beklerken çayınızı içebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz ve açık otoparkta aracınızı park edebilirsiniz. İskelenin bulunduğu yerde bisiklet yolu ve açık hava spor alanları bulunduğu için keyifli aktiviteler de yapabilirsiniz.

İstanbul’un tüm merkezlerine ulaşım sağlanabilen Avcılar’da, deniz yoluyla ulaşım tercih ederseniz Pazartesi günleri Kadıköy ya da Bostancı’ya kısa sürede gidebilirsiniz. Kısa bir mesafe sayılabilecek olan Avcılar merkez, her türlü ulaşım aracıyla ulaşabileceğiniz yakınlıktadır ve ulaşım ücretleri de oldukça ekonomiktir.

Avcılar iskelesi, Ambarlı durağından, Şükrübey  durağından ve Fevzi Çakmak caddesinden oldukça yakındır.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Avcılar İDO durağından geçen otobüslerle birçok farklı merkezden iskeleye ulaşım sağlayabilirsiniz. Binebileceğiniz otobüsler ;
 • 76B Avcılar- Bakırköy Ambarlı, Ambarlı İÖO ya da Fevzi Çakmak Caddesi durağında ineceksiniz,
 • 76O Esenler Otogar- Cihangir Mahallesi, Ambarlı, Ambarlı İÖO ya da Fevzi Çakmak Caddesi durağında ineceksiniz, 

Sabah 06:00’da başlayan seferlerle, iskeleden Avcılar merkeze gitmek için de bu otobüslere binerek Avcılar durağında inmeniz gerekecektir. Sadece otobüsle değil, Metrobüsle de İDO Avcılar’a ulaşabilirsiniz.

Otobüslere binmek için İstanbul Kartınızı olması gerekir. İstanbul kartla ekonomik bir şekilde toplu taşıma araçlarıyla seyahat edebilirsiniz.


Metrobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Kısa sürede şehir merkezine ulaşmak için Şükrübey metrobüs durağına giderek, Beylikdüzü yönüne giden 34G, 34, 34Z Avcılar metrobüslerine bineceksiniz. Avcılar durağında inerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Metrobüslerde de İstanbul Kart geçerlidir ve otobüsten indiğinizde kartınızı otomatlara okutturarak, durak mesafesi az olan yerler için bakiye iadesi alabilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi ile şehir merkezine ulaşmak konforlu ve ekonomik bir çözüm olabilir. Çünkü kısa mesafeli bir alan olan Avcılar merkeze, iskeleye çok yakın olan Bilen taksi ile ulaşabilirsiniz. (0212) 509 15 94 numarasından taksi çağırabilirsiniz ve ortalama 10 TL civarında ücret ödersiniz.


Minibüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Avcılar iskelesine direkt olarak minibüs yoktur. Ama yakın güzergaha ulaşmak mümkündür. Metrobüs yolunun geçtiği güzergahtan Avcılar’a ve Yenibosna tarafına minibüs seferleri düzenlenmektedir.
 

Özel Araç ile Şehir Merkezine Ulaşım

İskeleden özel aracınızla Dr. Sadık Ahmet caddesinden Cumhuriyet caddesine bağlanıp, Marmara Caddesinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. İskeleden Avcılar merkez ortalama 5 dakika sürmektedir. 
Daha Fazla Göster
Avcilar Feribot Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Avcilar Feribot biletini, bilet seçim ekranından Avcilar seçerek çıkan listeden alabilirsiniz.
Avcilar feribot biletinizi en hızlı online olarak veya müşteri hizmetlerimizi arayarak iptal edebilirsiniz.
Avcilar Hava Durumu
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  15°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  18°C
 • parçalı bulutlu
  Çar
  parçalı bulutlu
  18°C
 • açık
  Per
  açık
  16°C
 • açık
  Cum
  açık
  14°C
Haritada Avcilar
Avcilar Yönüne Sefer Düzenleyen Firmalar
Avcilar Araç Kiralama