Büyükçekmece BUDO Bileti

- Büyükçekmece
05.12.2022

DİKKAT: BUDO Büyükçekmece Seferleri Durdurulmuştur. IDO Büyükçekmece Seferleri Başlamıştır. Biletleri Buradan Yani Bilet.com'dan Alabilirsiniz.

İstanbul’un uç noktalarından biri olan Büyükçekmece iskeleden de artık Bursa deniz ulaşımı gerçekleştirilebiliyor. Yaz aylarında Avşa, Erdek gibi seferlerin de eklendiği deniz otobüslerine artık haftanın 7 günü düzenli olarak Bursa da eklendi.

Bu yolculuk için BUDO bileti almak isterseniz, sitemizden satın alabilirsiniz ve rezervasyon kodunuzla, iskeledeki otomatlardan biletinizi alabilirsiniz. Ancak koltuklarda bazı durumlarda değişiklikler yapılabileceğini de bilmeniz gerekiyor. Büyükçekmece’den her gün saat 10:30 ve 19:00’da, Bursa (Mudanya)’dan ise 08:30 ve 16:30’da karşılıklı seferler yapılıyor.

Olumsuz hava şartları söz konusu olduğunda seferler iptal ediliyor ve herhangi bir aksaklık olmadığı sürece düzenli olarak ulaşım sağlanıyor. 

 

BUDO Büyükçekmece İskelesinden Şehir Merkezine Ulaşım

BUDO Büyükçekmece iskelesinden Mudanya seferleri için 444 99 16 numarasını kullanarak  BUDO çağrı merkezinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım sağlanması için birçok alternatif bulunan Büyükçekmece iskelesine Mimar Sinan otobüsleriyle ulaşım sağlanabilmektedir. Ayrıca taksi, hususi araç ve minibüslerle de iskeleye ulaşım sağlanıyor. İstanbul ulaşım konusunda birçok farklı alternatife sahiptir. Ama bu alternatifler toplu ulaşım araçları olduğunda yoğunluğu ve trafik sıkışıklığını da göz önünde bulundurmayı gerektirir.

İstanbul’un birçok merkezine deniz yolu ya da metrobüslerle aktarmalı olarak ulaşabileceğiniz Büyükçekmece iskelesi, İstanbul’un her yerine toplu taşıma araçlarıyla ulaşım imkanı bulunan bir bölgededir.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Ulaşım için öncelikle bir İstanbul kart almanız gerekiyor ve bu karta kontör yükleterek tüm toplu ulaşım araçlarıyla aktarmalı seferler de dahil olmak üzere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mimar Sinan otobüsleriyle Büyükçekmece merkeze ulaşarak, buradan birçok farklı güzergaha gidebilirsiniz. Bakırköy merkeze 76 C otobüsü ile direkt olarak ulaşabilirsiniz. Onun dışında Silivri, Çatalca ve Yenibosna bölgesine de otobüsle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yenibosna’dan birçok farklı merkeze otobüs vardır ama metrobüs kullanılmaya başlandığından beri otobüs pek tercih edilmemektedir.


Metrobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Metrobüse ulaşmak için iskeleden taksiye ya da minibüse binerek, Metrobüs durağında inebilirsiniz. Metrobüste akıllı kartınızı kullanarak, Beylikdüzü, Avcılar, Bahçelievler, Okmeydanı, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu duraklarında inebilirsiniz.

Zincirlikuyu’dan Kadıköy metrobüslerine aktarma yapabilirsiniz. Dilerseniz, Zincirlikuyu’da inerek otobüs duraklarına gidip Beşiktaş yönündeki duraklardan Beşiktaş, Kabataş ve Taksim’e, Sarıyer yönündeki duraklardan ise Levent ve Sarıyer istikametlerine otobüs bulabilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

BUDO iskelesinden metrobüs durağına taksi ile gitmeniz en mantıklısıdır. Bu durumda çok fazla ulaşım masrafı da vermemiş olursunuz. Taksi ücretleri açılış ücreti ve km başına eklenen ücretlerle hesaplanmaktadır. Mimar Sinan taksi durağından (0212) 883 61 40 numarasını arayıp taksi çağırabilirsiniz.


Özel Araç ile Şehir Merkezine Ulaşım

Hususi aracınızla E 5 üzerinden Silivri için sağ kısımdan, Avcılar yönü için sol kısımdan ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul trafiği saat 21:00’den sonra rahatlamaktadır. Diğer saatlerde oldukça yoğun olan trafik nedeniyle yolda çok zaman kaybetmeyi göze almanız gerekir.


Minibüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Minibüslerin çok tercih edildiği Büyükçekmece’de, Tüyap, Beylikdüzü, Yakuplu ve yan yola ulaşım sağlanabilir. Metrobüse binmek için genelde minibüsler tercih edilir. Minibnüslerde metrobüste ineceğinizi belirttiğinizde zaten birçok kişi gibi siz de kolayca yolunu bulabilirsiniz.


Metro İle Şehir Merkezine Ulaşım

Metrobüse bindiğinizde Cevizlibağ durağında inerek, Kabataş tramvayına binebilirsiniz. Kabataş’a giderken Sultanahmet ve Eminönü duraklarından da geçersiniz. Sirkeci durağında indiğinizde Marmaray’a binerek Üsküdar’a ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Kabataş’ta inerek, funiküler sistem aktarmasıyla Hacıosman metrosuna binebilirsiniz. Hacıosman metrosuna giderken, Mecidiyeköy, Levent ve İTÜ duraklarından birinde de inebilirsiniz. Hacıosman’da inip Sarıyer ve İstinye bölgelerine minibüs ya da otobüslerle ulaşabilirsiniz. 

Büyükçekmece Seferleri ve Bileti Fiyatları

Tarih Rota Kalkış Varış Fiyat

Büyükçekmece Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Paz
  parçalı bulutlu
  11°C
 • hafif yağmur
  Pzt
  hafif yağmur
  11°C
 • az bulutlu
  Sal
  az bulutlu
  10°C
 • parçalı az bulutlu
  Çar
  parçalı az bulutlu
  10°C
 • açık
  Per
  açık
  12°C

Haritada Büyükçekmece

Büyükçekmece Yönüne Seferler

DUYURU:

BUDO Büyükçekmece Deniz Otobüsü Seferleri Durdurulmuştur.

Fakat IDO Büyükçekmece Deniz Otobüsü Seferleri Başlamıştır.

IDO Büyükçekmece Deniz Otobüsü Biletinizi Buradan Yani Bilet.com'dan Satın Alabilirsiniz.