Melekler Şehri Bangkok

Karşıtlık

Melekler Şehri’nde mega alışveriş merkezleri 200 yıllık köy evleri ile yan yana durur. Altın kubbeli Budist tapınaklar ise ucuz neon ışıkları ile aydınlatılmış mekanlarla aynı yeri paylaşır. Bu şehirde yavaş yürüyen trafiği uzun kuyruklu kayıklarla nehirden bypass edebilirsiniz. Gökdelenlerdeki restoranlar ise sokaklarda sıralanan seyyar satıcılara yukarıdan aşağı bakar. Böylece Bangkok geleceğe doğru hızla ilerlerken, bu karşıtlıklar hiç bir zaman şehre eşsiz ve sürekli değişen Taylara özgü devinimi sağlamaktan geri durmuyor.

Melekler Şehri Bangkok

Yemekle Dolu

Eğer Bangkok sokaklarında egzoz dumanları arasında teriniz “noodle”lınıza karışarak yemek yemediyseniz, gerçek anlamda Tayland yemeği yememişsiniz demektir. Bu yoğun bir karışım olabilir: en temel tatlar -baharatlı, ekşi, tatlı ve tuzlu- beklediğiniz et ve patates olmayabilir. Ancak beyaz masa örtüsüne ihtiyacı olmayan maceracı yemek severlere göre yemek yemek için dünyada buradan daha iyi bir destinasyon yoktur. Ayrıca göç ile başkente gelen Tayland’ın yerel ve uluslararası mutfakları, gerçek anlamda bir birine zıt deneyimler sunar.

Kenti Keşfetmek

Bu şehirde günlük yaşamın büyük bir bölümü sokaklarda geçer. Ayrıca Bangkok dünyadaki bütün şehirlerden daha fazla ödül sunar kaşiflerine. Gizli bir pazar yerini ziyaret için uzun tekne turu. Banglamphu’da yürüyüş bir keşiş ile sohbete götürebilir. Çin mahallesinde kaybolursan canlı bir Çin operası gösterisine denk gelebilirsin. Karanlık çökünce ise BTS’nin (Skytrain) sana Sukhumvit’e eşlik etmesine izin ver. Burada yerel gece hayatı sofistike ve dinamik bir şehir ortaya çıkarıyor.

Eğlenceli Dostluklar

Dil engeli çok büyük gözükebilir, ancak bu hiç kimsenin Taylandlılarla iletişim kurmasına engel olmamıştır. Başkentin kültürel temelleri sakinlerinin en beğenilen yanı ve sà·nùk (eğlence) duyusunun kanıtıdır. Bangkok’ta yapmaya değer her şeyde “sà·nùk” öğesi olması gerekiyor. Yemek sipariş vermek, döviz bozmak ve pazarlık ederken genellikle neşe duygusunu, bir flört hissini ve mutlaka gülümsemeyi içermelidir. Bu sözcükler gerektirmeyen bir dil ve öğrenmesi de çok kolay.

Paylaş :

Melekler Şehri Bangkok Yorumları ve Değerlendirmeleri

Çok İyi (0)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
Ortalama Puan

0

Yorum Yok

Yorum Gönder